گزارش کارآموزی صندلی مقوایی در شرکت طراحان آرشیدا سازه

تعداد صفحات: 43 فرمت فایل: word کد فایل: 3022
سال: 1386 مقطع: مشخص نشده دسته بندی: مهندسی معماری
قیمت قدیم:۱۵,۰۰۰ تومان
قیمت: ۹,۸۰۰ تومان
دانلود فایل
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه گزارش کارآموزی صندلی مقوایی در شرکت طراحان آرشیدا سازه

  شرکت طراحان آرشیدا سازه :

  این شرکت ، یک شرکت طراحی صنعتی است و به دو قسمت طراحی  که شامل طراحی محصول و طراحی داخلی و غیره است و قسمت تولید محصولات شرکت است.

  هدف اصلی شرکت طراحی و تولید مبلمان مقوایی است.

  یکی از این مبلمان مقوایی ، صندلی است.

  روند شکل گیری صندلی مقوایی ازمراحل طراحی و آزمایشات و تولید پروسه ای است به شرح زیر:

  صندلی مقوائی:

  برای تولید یک مبلمان خاص از جنسی خاص احتیاج به بررسی و تحقیق زیاد و دقیق است.

  ابتدا باید دانست که هدف از تولید این صندلی چیست؟ صندلی برای چه قشری از جامعه ساخته می شود؟ سپس باید به تحلیل تاریخچه و نمونه های موجود از این محصول پرداخت . همچنین باید به جمع آوری اطلاعاتی گرد متریال مورد استفاده  پرداخت .

  این مسائل در این گزارش به طور خلاصه گنجانده شده اند.

   

  اهداف صندلی مقوائی :

  صندلی مقوایی ، صندلی ای است که برای نسل جوان و دانشجو و برای خانه های موقت و دانشجویی.

   با قابلیت سر هم شدن توسط مخاطب و سبک و ارزان  و با مقاومت زیاد واستفاده از متریال مقوا که آلودگی برای محیط زیست ندارد .

  در واقع صندلی مقوایی به دلیل نو بودن این هیجان را در هر کسی بر می انگیزد که از آن درچیدمان محل زندگی و یا کار خود استفاده کند.

  سر هم کردن صندلی بدون استفاده از هیچ متریال دیگری به جز مقوا بسیار جالب است و حالتی پازل گونه به صندلی می بخشد . با این که  دستورالعمل ساخت بسیار ساده و با توضیحات دقیق است .

  صندلی ساده است . سادگی صندلی به آن آرامش و خودمانی بودن می بخشد.

  صندلی مقوایی صندلی است که هیچ گونه دردسری را دنبال نمی کند، قیمت ارزان آن نگرانی از خرابی و کثیف شدن را از بین می برد.

  صندلی از مقوا ساخته شده است و قابل بازیافت است.

  تاریخچه صندلی مقوائی :

  در مورد صندلی مقوایی باید گفت که کاری است تقریبا مدرن و کارهایی که بر روی آن انجام شده است بسیار پراکنده و شخصی بوده است و به صورت یک پروژه تولیدی هیچگاه به آن توجه نشده است.

   

  صندلی مقوائی در ایران :

  ساخت این صندلی در ایران به عنوان وسیله ایی سهل الوصول برای نسل جوان ایرانی ،ارزان و برای دوره ایی خاص انجام می شود.

   

  مقوا:

  مقوا کاغذی است با جرم معین (معمولا بیشتر از 230 گرم بر متر مربع)

  که تا حدی محکم باشد .

   

   

  زمان استفاده از مقوا به ویژه در مقیاس وسیع ، برای ساخت جعبه ها معلوم نیست . اولین باراز مقوا ، در اواخر قرن 15 م در رم استفاده شد که این مقوا شامل تکه کاغذ های پاره به هم چسبیده ای بوده که برای ساخت جلد کتاب از آن کمک گرفتند. در اواخر قرن 18 ، مقوا ها با دست ساخته می شدند. در این زمان  ، تکه های پارچه توسط قالب های دستی ، قالب زده و در آفتاب خشک می شدند. تا قبل از 1827 م مقواها به صورت دستی و با استفاده از خمیر لباس های کهنه تهیه می گشتند.

   

   

   بین سال های 1870 تا 1875 م لایه های موج دار در وسط مقوا ، به کار گرفته شدند.در سال 1880 م ، مقوای مانیل ساخته شد . در 1885 م مقوای تراشه ای و پوشش داده شده با خاک رس ، تولید گشت . در سال 1894 م ، مقواهایی که از جنس پالپ چوب بودند آستر شد. در سال 1903 م ، برای مقوا آستر کنفی در نظر گرفته شد. در 1923 م ، آستر کرافت به کار گرفته شد.در سال 1927 م ، آستر کرافت فوردراینر مورد استفاده قرار گرفت. در 1928 م ، آستر های کرافت در وسط مقوا به کار گرفته شده و کارتن های تقلیدی ساخته شدند. در 1945 م استفاده از لایه های نیمه شفاف عاجدار در وسط مقوا معمول گشت.

   

  انواع مقوا :

   مقوای تراشه ای (Chip Board ) :

  ارزان ترین مقوا می باشد که از خرده های فیبر و کاغذ باطله ساخته می شود. می توان آن را کاملا و بدون آسیب دیدن خم کرد. برای بسته بندی غذایی مناسب نیست وبرای لایه های بیرونی کارتن های چای و غلات مورد استفاده قرار می گیرد. با موادی به نام لینر استاک (Liner Stock) آستر شده و با خاک رس رو کش می شود.

   

  مقوای سخت مانیل (Solid Manila Board):

  این مقوا از خمیر کاغذ به روش شیمیایی ساخته می شود . با ماده آستر سفید (White Liner) آستر می شود . کیفیت خمش ، انحنای آن و استحکامش فوق العاده است.

  مقوای کرافت فورد راینر :

  از فیبر های 100% خالص کرافت ساخته شده و دارای استحکام و مقاومت بالا می باشد. ممکن است توسط خاک رس خلل و فرج آن را برای بهبود چاپ پوشش دهند یا سطح آن را جهت بالا بردن مقاومت به رطوبت با پلی اتیلن بپوشانند. کرافت با آستر سفید برای بسته بندی سخت افزار ، قطعات اتومبیل ، اسباب بازی و...که نیاز به استحکام بالا دارند به کار می رود. کرافت با سطح سفید مقاوم به رطوبت بوده و برای سطل ها ، نوشابه ها و ... مناسب است.

   

  مقوای فیبری سخت :

  مقوای سه لایه ای است که لایه های خارجی آن ، از کاغذ کرافت با ضخامت 005/0 تا 0012/0اینچ و لایه میانی از تراشه مقوا که ارزان می باشد ساخته شده است.مقاومت زیادی نسبت به ضربه پذیری و رطوبت دارد. بسته های حاصله تا 45 کیلوگرم بار می گیرند. در صورتی که بسته های پر شونده تنها بین 5/4 تا 18 کیلوگرم بار را در خود جای می دهند.به سختی سوراخ می شوندو از معایب آنها می توان به وزن زیاد ، نداشتن حالت ارتجاعی و قیمت بالای آن اشاره کرد.از این مقوا در ساخت ظروف مخصوص حمل و نقل مواد غذایی (صندوق های فیبری ) استفاده می شود.

  مقوای شیار دار یا موجدار (Corrugated Board):

  این مقوا از سه لایه تشکیل شده که لایه های آستر داخلی و خارجی از کاغذ کرافت و لایه مرکزی از مقوای شیار دار (موج دار یا فلوت دار) می باشد. لایه میانی از خمیر کاغذ های باطله ساخته می شودو لایه ها توسط چسب سیلیکات سدیم یا خمیر نشاسته به هم می چسبند. این نوع مقوا ها مقاوم به خراش ، فشار و سایش می باشند و وزن نسبتا بالایی دارند. وزن آنها حدود 300 گرم بر متر مربع است . چاپ بر روی آن ها از نوع فلکسو گرافیک به وسیله پرس و با جوهر هایی که سریع خشک می شوند صورت می گیرد.

  مقوای شیار دار به یکی از فرم های زیر ارائه می شود :

  1- مقوای یک رویه (Single Face) :

  از یک لایه آستری به همراه یک ورقه شیار دار ( موج دار ) تشکیل شده است .

   

   

  2- مقوای دورویه (Double Face) :

  از یک لایه مقوای شیاردار بین دو لایه آستر تشکیل شده است . (سه لایه)

  3- مقوای دو دیواره ( Double Wall) :

  از سه لایه آستر به همراه دو لایه شیار دار تشکیل شده است . ( پنج لایه)

  4- مقوای سه دیواره (Triple Wall ) :

  از چهار لایه آستر به همرا ه سه لایه شیار دار تشکیل شده است . ( هفت لایه )

  عاج و شیار داخل مقوا را اصطلاحا فلوت می نامند . فلوت ها با توجه به ارتفاع ، جنس ، ضخامت و گرماژ به انواع مختلفی  تقسیم می شوند.

  انواع فلوت عبارتند از :

  فلوت A: بلند ترین فلوت است . کمترین تعداد شیار در هر متر را دارد ( غیر از فلوت E وD ) ، مقاومت در برابر ایستادگی و ضربه پذیری دارد . به عنوان دیواره جعبه استفاده می شود و برای بسته بندی اشیا شکستنی به کار می رود . ارتفاع کنگره های آن 5/4 تا 7/4 میلیمتر و تعداد آنها در هر متر بین 105 تا 125 عدد می باشد.

  فلوت B: بیشترین شیار را در هر متر نسبت به سه نوع معمولی (C،B،A) دارد . تعداد کنگره های آن بین 150 تا 185 عدد در متر می باشد . در فلوت B ارتفاع قوس ها کمتر است . این ارتفاع 1/2 تا 9/2 میلیمتر می باشد . بنابراین محکم تر بوده و ضربه را کمتر جذب می کندو مقاومت آن نسبت به له شدگی زیاد است . در بسته بندی کنسرو هایی که سنگین هستند به کار می رود .

  فلوت C: ترکیبی از دو فلوت B و A  است . در صنایع بسته بندی مواد شیشه ای به کار می رود . مقاوم به ضربه و له شدگی است و وزن را تحمل می کند. ارتفاع کنگره های آن بین 120 تا 145 عدد در متر می باشد.

  فلوت D: اصطلاحا جامبو Jumbo نامیده می شود . این فلوت بیشترین انعطاف را دارد . در مقواهای پوششی یک رویه یا جایی که محتویات نسبت به تغییرات درجه حرارت حساس هستند ، نظیر مواد غذایی دریایی کاربرد دارد.

  فلوت E: در مقواهای دولایه با مقاومت بالا استفاده می شود . بیشترین مقاومت در برابر له شدگی را دارد. سطحی صاف و مناسب برای چسباندن اتیکت و چاپ دارد . برای ساخت کارتن های تا شونده به کار می رود . با پلی استر یا PE پوشش داده می شود.

   

  مقوای سفید (White Board) :

  برای بسته بندی مواد غذایی نظیر بستنی ، شکلات و مواد غذایی منجمد استفاده می شود. توسط پلی اتیلن ، پلی وینیل کلراید یا موم برای قابلیت دوخت حرارتی پوشش داده می شود.

  مقوای دوبلکس ( Dublex Board) :

  دو لایه دارد . از پالپ خالص ساخته می شود . لایه داخلی از پالپ چوب رنگ بری شده ، و لایه بیرونی از پالپ چوب رنگ بری نشده تشکیل می گردد.

  مقوای ظرفی (Contain Board) :

  بزرگترین مقوای تک لایه است. ضخامت آن در دو نوع 03/0 و 09/0 اینچ است و توسط فرایند سولفاته تهیه می شود.

  مقوای خاکستری  (Gray):

  مقوایی است که از خرده کاغذ های مخلوط در ماشین کاغذ سازی به دست می آید و ممکن است به همان صورت مصرف شود و یا یک یا دو رویه آن به وسیله قشری از الیاف کاغذ با ترکیبات مختلف دیگر پوشانده شود. وزن آن بین 250 تا 700 گرم بر متر مربع متغیر است.

  مقوای چند لایه ( بازیافتی) :

  مقوایی است از چند لایه مرطوب همسان ، در جریان ساخت بدون چسب به هم متصل شده است . لایه خارجی می تواند از نوع لایه میانی باشد.

   

  کار با کاغذ و مقوا :

  اگرچه کاغذ یا مقوا به صورت ورق یا رول های مسطح می باشند ولی کار های مختلفی بر رویشان انجام می شود تا بسته و اشیا دیگر سه بعدی ساخته شوند.

  در موقع کار با کاغذ و مقوا به اصطلاحاتی بر می خوریم . چندین اصطلاحی که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از :

  رگه : در تمامی کاغذ ها و مقواها ، الیاف در یک جهت قرار دارند که به آن رگه یا وضعیت الیاف گفته می شود . کاغذ یا مقوا به آسانی در جهت رگه شان نیم بر یا تا می شوند. اگر کاغذ یا مقوا در راستای رگه شان پاره شوند ، لبه شان صاف خواهد بود.

  نیم بر کردن : کاغذ به آسانی تا می شود . برای سهولت تا کردن ، بر روی کاغذ ، خط می اندازند یا به اصطلاح ان را نیم بر می کنند . نکته اینجاست که برای درست کردن ماکت یا جعبه ، هرگز نباید با لبه تیز کاتر و غیره بر روی کاغذ یا مقوا خط انداخت . زیرا برش باعث له شدن الیاف و تضعیف کاغذ می شود . برای این کار می توان از یک وسیله کند ، مانند گیره کاغذ ، سکه یا خودکار استفاده کرد. برای نیم بر کردن ، خطکش تا ، در ضخامت های مختلف وجود دارد.

   

 • فهرست و منابع گزارش کارآموزی صندلی مقوایی در شرکت طراحان آرشیدا سازه

  فهرست:

  شرکت طراحان آرشیدا سازه ..................................................................... 4

  صندلی مقوائی ............................................................................................ 4

  اهداف صندلی مقوائی ................................................................................. 5

  تاریخچه صندلی مقوائی .............................................................................. 6

  صندلی مقوائی در ایران ............................................................................. 6

  مقوا ............................................................................................................. 6

  انواع مقوا .................................................................................................... 9

  کار با کاغذ و مقوا ...................................................................................... 15

  ماشین های تیغ زنی .................................................................................... 19

  نمونه های موجود ...................................................................................... 23

  صندلی مقوایی اف ای کیو (FAQ) ............................................................. 23

  صندلی کاغذی بچه ها ................................................................................ 30

  صندلی پاپتون ............................................................................................. 34

  صندلی زاگ زیگ ........................................................................................ 37

  نمونه های تصویری دیگر .......................................................................... 40

  اتودهای اولیه .............................................................................................. 48

  طرح های قابل اجرا ..................................................................................... 53

  .

  منبع:

  ندارد.

دانلود کارآموزی گزارش کارآموزی صندلی مقوایی در شرکت طراحان آرشیدا سازه, گزارش کارآموزی گزارش کارآموزی صندلی مقوایی در شرکت طراحان آرشیدا سازه, پروژه کارآموزی گزارش کارآموزی صندلی مقوایی در شرکت طراحان آرشیدا سازه, دانلود کارورزی گزارش کارآموزی صندلی مقوایی در شرکت طراحان آرشیدا سازه, گزارش کارورزی گزارش کارآموزی صندلی مقوایی در شرکت طراحان آرشیدا سازه, پروژه کارورزی گزارش کارآموزی صندلی مقوایی در شرکت طراحان آرشیدا سازه, کارآموزی در مورد گزارش کارآموزی صندلی مقوایی در شرکت طراحان آرشیدا سازه, کارورزی در مورد گزارش کارآموزی صندلی مقوایی در شرکت طراحان آرشیدا سازه, نمونه گزارش کارآموزی درباره گزارش کارآموزی صندلی مقوایی در شرکت طراحان آرشیدا سازه, گزارش کار در مورد گزارش کارآموزی صندلی مقوایی در شرکت طراحان آرشیدا سازه
ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت