گزارش کارآموزی بررسی مسائل ایمنی در شرکت پلاستیک سازی امواج در کارخانه پلاستیک سازی امواج استان مازندران

تعداد صفحات: 176 فرمت فایل: word کد فایل: 3148
سال: مشخص نشده مقطع: مشخص نشده دسته بندی: مهندسی مواد و متالورژی
قیمت قدیم:۲۵,۰۰۰ تومان
قیمت: ۱۹,۸۰۰ تومان
دانلود فایل
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه گزارش کارآموزی بررسی مسائل ایمنی در شرکت پلاستیک سازی امواج در کارخانه پلاستیک سازی امواج استان مازندران

  فصل اول:

  تاریخچه کارخانه

  تاریخچه و موقعیت جغرافیایی :

  کارخانه پلاستیک سازی امواج در مرکز استان مازندران و در کیلومتر 1 جاده بابلسر به فریدون‌کنار با مساحت کل 1500 متر قرار گرفته است. از شمال به جاده اصلی بابلسر- فریدون‌کنار، از جنوب به زمین‌های زراعی و از شرق به کارخانه نیشکر گل سرخ و از غرب به شرکت پلاستیک کسری ارتباط دارد.

  مساحت سالن تزریق پلاستیک 300 متر

  مساحت سالن قالب سازی 100 متر

  مساحت انبار مواد اولیه 200 متر

  مساحت انبار محصول 150 متر

  مساحت انبار ضایعات 60 متر

  مساحت بخش‌های اداری 70 متر

  علاوه بر این شرکت درحال بررسی طرح توسعه در زمینی به مساحت 4000 متر مربع می‌باشد تعداد 12 دستگاه تزریق با ظرفیت تولید gr 100 تا kg127/1

  لیست ماشین‌آلات تزریق پلاستیک

  ردیف

  شرح ماشین آلات سازنده کد ماشین ‌آلات بهای واحد ماشین‌آلات

  شرکت کشور

  1تزریق پلاستیک 60 تنایرانپایداریE001100.000.000

  2تزریق پلاستیک 60 تنایرانپایداریE002100.000.000

  3تزریق پلاستیک 80 تنایرانتکنو هیدرولیکE003120.000.000

  4تزریق پلاستیک 100 تنایرانتکنو هیدرولیکE005160.000.000

  5تزریق پلاستیک 120 تنایرانماشین سازانE006170.000.000

  6تزریق پلاستیک 130 تنایتالیاتامسونE019150.000.000

  7تزریق پلاستیک 150تنایتالیاتامسونE020250.000.000

  8تزریق پلاستیک ... تنایرانتکنو هیدرولیکE007200.000.000

  9تزریق پلاستیک 280 تنایتالیاتامسونE008350.000.000

  10تزریق پلاستیک 300 تنایرانسپانتنE009300.000.000

  11تزریق پلاستیک 360 تنچینHITIAN ARASE004700.000.000

  12تزریق پلاستیک 58 تنچینHITIAN ARASE022210.000.000

   

  دستگاه آسیبا

  2 دستگاه

  دستگاه اسپارک

  2 دستگاه

  دستگاه تراش

  1 دستگاه

  دستگاه دلر

  1 دستگاه

  دستگاه فرز

  1 دستگاه

  خرید دستگاه CNC و  همچنین دستگاه تزریق پلاستیک HAITIAN در تناژهای مختلف در برنامه‌ خرید این شرکت وجود دارد.

  6 دستگاه رطوبت گیر مواد

  2 دستگاه آسیاب

  1 چیلر خنک کننده آب

  2 دستگاه سنگ چرخ

  یک دستگاه لیفتراک

  2 دستگاه تهویه    

  تصویری از دستگاه تزریق پلاستیک 58 تنی

  (تصاویر در فایل اصلی موجود است)

  تعداد پرسنل :

  مهندسان 4 نفر

  تکنسین 8 نفر

  اپراتور 24 نفر

  تعداد اداری 8 نفر

  شرکت همچنین دارای رختکن – استراحت‌گاه و سالن غذاخوری می‌باشد.

  قانون کار در این شرکت بصورت 12 ساعته و در 2 شیف و در تمام روزهای هفته به غیر از جمعه‌ها می‌باشد.

  دستورالعمل کنترل فرآیند

  شرح

  کنترل فرایند به منظور حصول اطمینان از مطابقت فرایند و مشخصات محصول با مشخصات تعیین شده در طرح کیفیت و خواسته‌های مشتری صورت می‌گیرد و شامل کلیه مراحل تولید، قطعات و محصولات شرکت می‌باشد.

  مدیر تولید و مدیر تضمین کیفیت مسئولیت اجرای این دستورالعمل را به عهده دارند.

  شرح دستورالعمل :

  به منظور کسب اطمینان از مطابقت مشخصات و ویژگی‌های محصول با خواسته‌های مشتریان و مدارک فنی، فرایند تولید قطعات به شرح زیر تحت نظارت و کنترل قرار می‌گیرد.

  الف- کنترل فرایند، مرحله آغاز تولید

  در هر بار شروع تولید، سرپرست تولید نسبت به وجود و معتبر بودن برگه‌های فرایند تولید، بازرسی اطمینان حاصل می‌نماید. برگه‌های مربوط به فرایند کنترل هر مرحله که در برگه‌های فرایند گنجانده شده است باید در هر یک از ایستگاه‌های کاری نصب شود.

  باتوجه به برگه‌های فرایند تولید و بازرسی و راهبری ماشین‌آلات، سرپرست خط به کمک اپراتورها تجهیزات مورد نیاز در هر ایستگاه شامل قالب و فیکسچرها، ابزار و سایر ملزومات را بر روی ماشین‌ و یا ایستگاه کاری نصب می‌نماید. همچنین کلیه لوازم اندازه‌گیری ضروری باید در ایستگاه کاری مهیا گردد.

  اپراتور باید از صحت لوازم کار و کالیبره بودن تجهیزات اندازه‌گیری اطمینان حاصل نماید. اپراتورها باید آموزش لازم در رابطه با موارد زیر را دیده و نسبت به آنها احاطه کامل داشته باشند.

  در صورت وجود هرگونه اشکال در قالب، فیکسچر و سایر ملزومات تولید، موضوع باید به اطلاع مدیر تولید رسیده و اقدام مناسب جهت رفع اشکال بعمل آید.

  اپراتور به کمک سرپرست تولید، نسبت به تنظیم ماشین‌ها در ایستگاه‌های کاری اقدام می‌نماید. مشخصه‌های مربوطه به دمای سیلندر، زمان تزریق، فشار تزریق، دمای قالب مطابق برگه‌های داده‌های تزریق (در صورت وجود) تنظیم می‌گردد. در هنگام تنظیم راه‌اندازی ماشین‌آلات، اپراتور باید توجه خاص نسبت به مسائل ایمنی مبذول نماید.

  پس از انجام تنظیمات، نخستین قطعات هر مرحله تولید می‌شود. اپراتور به همراه سرپرست خط و بازرسین تضمین کیفیت قطعه تولید شده را کنترل و در صورت مطابقت مشخصات، تولید آغاز می‌گردد. حداقل قطعات کنترل شده توسط واحد تضمین کیفیت 2 ضرب می‌باشد.

  در صورت عدم مطابقت مشخصات اندازه‌گیری شده با الزامات نقشه و فرایند، اپراتور به کمک مدیر تولید نسبت به تصحیح ایستگاه کاری اقدام می‌نماید. ادامه تولید و آغاز مرحله تولید انبوه تنها در صورت تشخیص مطابقت کامل نمونه‌های اولیه با الزامات طرح کیفیت توسط مدیر بازرسین تضمین کیفیت مجاز می‌باشد.

  بازرسین کنترل کیفیت صحت نمونه‌های اولیه را در قسمت توضیحات فرم setup ثبت می‌نماید. تنها در صورت تائید مدیر تضمین کیفیت (در صورت نبود وی بازرس کنترل کفیت) شروع تولید مجاز و برگه‌های گزارش روزانه به اپراتورها تسلیم می‌گردد.

  برای فرایندهای ویژه، فرایندهایی که کنترل پارامترهای فرایند دارای اهمیت خاصی باشد از روش‌های SPC و DOE درصورت صلاحدید استفاده می‌گردد.

  ب- کنترل فرایند- مرحله تولید انبوه

  1) مشخصه های فرایند و مشخصات قطعات مطابق برنامه کنترل و مشخصات ذکر شده در برگه‌های فرایند و دستورالعمل‌های تولید، بازرسی و کنترل می‌شوند. این کنترل‌ها در سه سطح توسط اپراتور، سرپرست خط و بازرسین تضمین کیفیت مطابق فرم وضعیت تولید روزانه و کنترل حین تولید انجام می‌شود.

  2) مدیر تضمین کیفیت و در غیاب وی بازرسین کنترل کیفیت مجاز به متوقف ساختن خط تولید تا زمان رفع مشکل می‌باشند. در این حالت فرم توقف تولید تکمیل می‌گردد. آغاز مجدد تولید منوط به اجازه مدیر تضمین کیفیت و در غیاب وی بازرسین کنترل کیفیت می‌باشد مشخصه مورد اشکال که سبب توقف تولید شده است برای 5 ضرب کنترل و در بخش زیرین فرم توقف تولید ثبت می‌گردد. مجوز ادامه تولید در بخش نهایی همین فرم ثبت می‌گردد.

  3) در صورت توقف تولید اپراتور علت و زمان توقف را در فرم شرح عملکرد خود ثبت می‌نماید.

  4) اپراتور در حین تولید توجه خاص به مشخصه‌های ایمنی و مهم قطعه یا محصول معطوف می‌دارد. مشخصه‌های فوق در دستورالعمل تولید ثبت و در معرض دید اپراتور قرار داده می‌شود. درستی و صحت این مشخصه‌ها به کمک یکی از روش‌های SPC کنترل 100 درصد و یا طراحی فرایند مناسب تضمین می‌گردد.

  5) اپراتور و سرپرست خط باید توجه خاص به مسائل مربوط به نظم، ترتیب، آراستگی و محیط کار مبذول نماید. ایستگاه‌های کاری باید در آراستگی و نظم مناسب نگهداری شود کلیه قالب های تولید و ابزارهای کنترلی پس از پایان تولید به مکان تعیین شده منتقل و به طریق مناسب نگهداری شوند.

 • فهرست و منابع گزارش کارآموزی بررسی مسائل ایمنی در شرکت پلاستیک سازی امواج در کارخانه پلاستیک سازی امواج استان مازندران

  فهرست:

  فصل اول:تاریخچه کارخانه......................................................................... 1

  فصل دوم:آشنایی با کارخانه.................................................................. 13

  فصل سوم: عوامل فیزیکی زیان آور محیط کار...................................... 40

  فصل چهارم:عوامل شیمیایی زیان آور محیط کار.................................. 53

  فصل پنجم: ایمنی و حوادث ناشی از کار................................................ 69

  فصل ششم: ارگونومی و بهداشت محیط کار......................................... 98

  فصل هفتم:مهندسی انسانی............................................................... 136

  فصل هشتم:بیماریهای ناشی از کار..................................................... 147

  فصل نهم:تسهیلات بهداشتی.............................................................. 158

  فصل دهم: پیوست یک (5S).............................................................. 166

   

   

   

  منبع:

  ندارد.

دانلود کارآموزی گزارش کارآموزی بررسی مسائل ایمنی در شرکت پلاستیک سازی امواج در کارخانه پلاستیک سازی امواج استان مازندران, گزارش کارآموزی گزارش کارآموزی بررسی مسائل ایمنی در شرکت پلاستیک سازی امواج در کارخانه پلاستیک سازی امواج استان مازندران, پروژه کارآموزی گزارش کارآموزی بررسی مسائل ایمنی در شرکت پلاستیک سازی امواج در کارخانه پلاستیک سازی امواج استان مازندران, دانلود کارورزی گزارش کارآموزی بررسی مسائل ایمنی در شرکت پلاستیک سازی امواج در کارخانه پلاستیک سازی امواج استان مازندران, گزارش کارورزی گزارش کارآموزی بررسی مسائل ایمنی در شرکت پلاستیک سازی امواج در کارخانه پلاستیک سازی امواج استان مازندران, پروژه کارورزی گزارش کارآموزی بررسی مسائل ایمنی در شرکت پلاستیک سازی امواج در کارخانه پلاستیک سازی امواج استان مازندران, کارآموزی در مورد گزارش کارآموزی بررسی مسائل ایمنی در شرکت پلاستیک سازی امواج در کارخانه پلاستیک سازی امواج استان مازندران, کارورزی در مورد گزارش کارآموزی بررسی مسائل ایمنی در شرکت پلاستیک سازی امواج در کارخانه پلاستیک سازی امواج استان مازندران, نمونه گزارش کارآموزی درباره گزارش کارآموزی بررسی مسائل ایمنی در شرکت پلاستیک سازی امواج در کارخانه پلاستیک سازی امواج استان مازندران, گزارش کار در مورد گزارش کارآموزی بررسی مسائل ایمنی در شرکت پلاستیک سازی امواج در کارخانه پلاستیک سازی امواج استان مازندران
ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت