گزارش کارآموزی قالب سازی در شرکت نوتاش قالب تهران

تعداد صفحات: 83 فرمت فایل: word کد فایل: 3449
سال: 1387 مقطع: مشخص نشده دسته بندی: کارخانجات و شرکت ها
قیمت قدیم:۲۲,۰۰۰ تومان
قیمت: ۱۶,۸۰۰ تومان
دانلود فایل
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه گزارش کارآموزی قالب سازی در شرکت نوتاش قالب تهران

  تاریخچه شرکت نوتاش قالب تهران

  1. مقدمه :

  انگیزه ای فراگیر صنعتگران کشور را به تلاش روز افزون جهت بهبود بهره وری و ارتقا کیفی و ایجاد تنوع و نوع آوری در محصولات دعوت می کند.

  گروه صنعتی نوتاش با تکیه بر پتانسیل تحقیق و توسعه و با به کارگیری تکنولوژی هایی که با استانداردهای روز همگام و همراه می باشد و قابل رقابت با محصولات مشابه خارجی است، در کنر دیگر صنعتگران گامی بلند در جهت بهبود کیفیت خدمات و کسب رضایت خاطر مشتریان برداشته است. که این همه، میسر نیست مگر با حمایت، اعتماد و پشتیبانی متخصصین، تولید کنندگان و صنعت گران کشور.

  2. آشنایی با شرکت نوتاش قالب تهران :

  شرکت نوتاش قالب تهران در سال 1378 با استفاده از همفکری و مشاوره جمعی از متخصصین و کارشناسان در صنعت خودروی کشور با نام گروه صنعتی نوتاش فعالیت خود را در زمینه ساخت و تولید قطعات پلیمری آغاز نمود و پس از آن در سال 1386 برای همگام سازی با دانش جهانی به برپایی سیستم ISO – 9001 اقدام نموده و با نام نوتاش قالب تهران کار خود را ادامه می دهد.

  در بدو امر فعالیت های این واحد صنعتی بر تجهیز و تامین هر چه بیشتر کار با دستیابی به ماشین آلات و تکنولوژی روز و نیروی انسانی ماهر متمرکز گردید.

  دقت در طراحی و ساخت، تضمین کیفیت در محصولات و خدمات، دستیابی به رضایتمندی مشتری و بهبود در کیفیت خدمات در سایه حضور تیمی آگاه با پشتوانه تکنولوژی و نوآوری، امروز گروه صنعتی نوتاش را به عنوان یکی از قالب سازان مطرح در زنجیره تامین صنعت خودرو معرفی می نماید.

  عمده ی فعالیت این واحد ساخت قالب های تزریق پلاستیک، دایکاست، باکالیت در صنعت خودرویی، صنایع مخابراتی، صنایع آرایشی و بهداشتی، کمک پزشکی و صنایع ریلی کشور می باشد.

  3. خدمات این واحد صنعتی به شرح ذیل می باشد :

  طراحی و مشاوره در ساخت انواع قالب های پلاستیک، دایکاست، باکالیت (مهندسی معکوس، طراحی قطعه، اپتیک، CMM)

  واحد طراحی و مهندسی نوتاش با به کارگیری نرم افزارهای رایج (CAM/CAD) جهت ترسیم نقشه های فنی دو بعدی و سه بعدی از قطعات و قالب دقت در طراحی و ساخت را مد نظر و هدف خویش قرار داده است.

   

  شرح خدمات در طراحی :

  ارائه طرح پیشنهادی در ارتباط با ساخت قالب

  اخذ نمونه های مشابه قطعات (CKD)

  اخذ نقشه های CKD یا فایل های موجود در مورد قالب

  ترسیم نقشه های سه بعدی قطعه و ارسال مدارک به مشتری جهت تایید

  ارائه یک نسخه کامل از نقشه های قالب پس از اتمام فاز طراحی به مشتری

  ساخت، اجرا و راه اندازی قالب های تزریق پلاستیک، دایکاست، باکالیت

  واحد ساخت پس از اتمام فاز طراحی و اخذ تاییدیه مدارک فنی توسط مشتری با استفاده از برنامه زمانبندی در قالب پروژه فعالیت خود را آغاز می نماید.

  این فعالیت ها با بهره گیری از تکنولوژی های روز و تکیه بر عملکرد دقیق و بالا بردن درصد اطمینان، کاهش هزینه ها و دستیابی به رضایت مشتریان در تحویل به موقع محصولات و خدمات و سطح کارایی و کیفیت بالا انجام می گیرد.

  شرح خدمات در ساخت و اجرا :

  1- تهیه گانت چارت برنامه ریزی ساخت و ارائه یک نسخه آن به مشتری

  2- اجرای سیستم های حفاظتی برای بالا بردن ایمنی قالب ها

  3- استفاده از سیستم های راهگاه گرم جهت کاهش ضایعات در تولید و بهبود کیفیت قطعات و محصولات

  4- ارائه گزارش های پیشرفت کار هر 2 هفته بصورت مکتوب یه مشتریان

  5- سخت کاری قالب

  و ...

  تعمیرات و نگهداری قالب های صنعتی

  امروزه مشخص نمودن چگونگی اجرای فعالیت های نگهداری و تعمیرات ابزار آلات تولیدی به منظور حصول اطمینان از استمرار قابلیت فرآیند مورد توجه بسیاری از واحدهای صنعتی پیشرفته می باشد.

  به منظور استفاده مفید و حصول اطمینان از استقرار قابلیت فرآیند و همچنین حداقل کردن زمان رکود تولید و خواب دستگاه ها، فعالیت های نگهداری روی تجهیزات تولیدی به خصوص قالب های صنعتی به عنوان ابزارهای کلیدی شناسایی و برنامه ریزی می شود.

  از جمله این فعالیت ها، نگهداری و تهمیرات پیشگیرانه جهت جلوگیری از به فعلیت رسیدن حالت های خرابی بالقوه در تجهیزات تولید می باشد.

  جهت نگهداری و تعمیرات به صورت توافقی طی دوره های مشخص زمانی انجام می گردد.

  جهت تسریع در امور تولید هنگام خرابی قالب با حضور در کارخانه مشتری نسبت به تعمیر آن اقدام نموده و در صورت نیاز به تجهیزات بیشتر با انتقال قالب به محل کارخانه نوتاش نسبت به تعمیرات آن اقدام می گردد.

  خدمات فوق برای قالب هایی که توسط دیگر شرکت ها ساخته شده نیز پذیرفته می گردد.

  قالب سازی سریع

  لبهای نرم معمولا از سیلیکون، رزینهای اپوکسی، آلیاژهای نقطه ذوب پایین و شنهای ریخته گری ساخته می شوند، و امکان ریخته گری فقط یک نمونه و یا تولید تعداد کمی را فراهم میکنند. در روشهای قالبسازی سخت، که قالب معمولا از فولاد ساخته می شود، امکان تولید تعداد بیشتری قطعه فراهم میشود.قالب سازی مستقیم به معنی ساخت مستقیم به معنی ساخت مستقیم قالب ، بوسیله فرایند RP است. بعنوان مثال در مورد قالب تزریق پلاستیک، حفه های نری و مادگی، راهگاها و سیستم پران، مستقیما با استفاده از فرایند RP ساخته می شود. در قالب سازی غیر مستقیم، فقط الگوی اصلی با استفاده از فرایند RP ساخته می شود، و سپس می توان یک قالب سیلیکونی، رزینی اپوکسی، فلز نقطه ذوب پایین، یا سرامیکی را از الگوی اصلی بدست آورد.

   

   

   

  مهمترین مزایای ابزار سازی سریع عبارتند از:

  زمان لازم برای ساخت ابزار و یا قالب از چند ماه به چند روز یا هفته کاهش می یابد.

   

  هزینه تولید به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.
  به علت کاهش زمان تولید و هزینه ها، بسیاری از طراحان و مهندسین تمایل دارند قطعات را قبل از تولید انبوه در مرحله طراحی آزمایش کنند و در نتیجه بسیاری از عیوب طراحی از بین می رود.
  به دلیل استفاده مستقیم از اطلاعات نرم افزارهای طراحی ، بسیاری از خطاهای فردی کاهش می یابند.

  قالب سازی RTV Silicon Rubber

  یکی از رایج ترین کاربردهای نمونه سازی سریع در قالبسازی، ساخت قالب به روش RTV Silicon Rubber می باشد. سیلیکون ماده ای گران و پر مصرف است که می توان با قالب گیری آن در اطراف الگوی (مدل) مرجع یک قطعه، به قالب آن دست یافت، این الگوی مرجع توسط یکی از روشهای نمونه سازی سریع ساخته می شود. ریخته گری در خلاء با قالب Silicon Rubberانعطاف پذیرترین روش RT، برای ساخت قطعات پلاستیکی، سرامیکی و فلزی است.

  مراحل فرایند ساخت قالب سیلیکونی:

   ساخت الگوی اصلی (مرجع) توسط یکی از روشهای RP

   پرداخت و تمیزکاری الگو

   اتصال سیستم راهگاهی به الگو

   قراردادن الگو و سیستم راهگاهی به صورت معلق در جعبه و ریختن سیلیکون مایع در اطراف الگو پخت سیلیکون به منظور جامد سازی ایجاد یک خط جدایش توسط یک چاقوی جراحی وتقسیم قالب به دو نیمه خارج ساختن الگوی مرجع از داخل قالب آماده کردن قالب برای تزریق بوسیله قالبهای Silicon Rubber معمولا می توان حدود 20 قطعه تولید با خواص مکانیکی مشابه ترموپلاستیک های مهندسی نظیر ABS ، PE ، PP و یا لاستیک تولید نمود.

  مهمترین ویژگیهای روش قالب سازی سیلیکونی عبارتند از: ساخت ارزان و سریع قالب، ساخت قالب با آرایش نهایی عالی و قالب استفاده از مواد مختلف. بعلاوه این فرایند هم برای قطعات کوچک و هم برای قطعات بزرگ مناسب است. علاوه بر قالگیری رزین، ماتریسهای (حفره های) سیلیکونی برای قالبگیری تزریقی (فشار پایین) مدلهای ریخته گری دقیق نیز مناسب می باشند.

  فرآیند Ketool3D

  در فرآیند Ketool3D از تفت جوشی ذرات پودر فولاد برای ساخت قالب، استفاده می شود. این فرایند، معمولا با طراحی CAD اینسرتهای سنبه و ماتریس قالب تزریق مورد نظر آغاز می شود. مدل CAD اینسرتها، توسط فرایند استریولیتوگرافی یا دیگر فرایندهای RP، به الگوهای سنبه و ماتریس با صافی سطح مناسب، تبدیل می گردد. با ریختن مایع سیلیکونی در اطراف الگوها، قالب سیلیکونی سنبه و ماتریس بدست می آید. سپس درون قالبهای سیلیکونی پودر فلز و چسب ریخته شده و پخت می شود. اینسرتهای سنبه و ماتریس بدست آمده در این مرحله به حالت سبز هستندکه به این منظور آنها را درون کوره قرار می دهند تا چسب بین آنها از بین رود، فضاهای خالی بین ذرات فلزی  با نفوذ مس موجود درکوره پر می شود.

   

  حاصل کار، اینسرتهایی با تقریبا 70% فولاد و 30% مس است، این اینسرتها بعد از ماشینکاری و ایجاد سوراخ پینهای بیرون انداز، درون پایه های قالب محکم می شوند.

  زمان هدایت ساخت در این فرایند بین 4 تا 6 هفته بوده، و در مقایسه با روشهای سنتی ساخت قالبهای تزریق، هزینه ها حدود 25 تا 45 در صد کمتر می باشد. قالبهای بدست آمده توسط این روش دارای کیفیت و صافی سطح بسیار خوبی هستند.

 • فهرست و منابع گزارش کارآموزی قالب سازی در شرکت نوتاش قالب تهران

  فهرست:

  تاریخچه شرکت نوتاش قالب تهران

  مقدمه

  قالب سازی سریع

  مهمترین مزایای ابزار سازی سریع

  قالب سازی RTV Silicon Rubber

  مراحل فرایند ساخت قالب سیلیکونی

  فرآیند Ketool3D

  تفت جوشی مستقیم فلزی DMLS

  جوشکاری در قالب سازی

  قالبهای دایکاست

  ریختگری در غالب دوغابی

  مزایا و محدودیتها

  انواع روشهای ریخته گری دقیق

  مواد نسوز در فرآیند پوسته ای دقیق

  ماشین کاری سریع

  پس زمینه تاریخی

  اولین تعریف از ماشین کاری سریع

  تعریف های عملی از ماشین کاری سریع

  برخی معایب استفاده از ماشین کاری سریع

  ابزارها

  فلزات غیر فرو فلزات فرو

  روش نوین برای آج زنی فک گیرهروش نوینی

  سنگ زنی خزشی چیست؟

  تفاوت میان سنگ زنی رفت و برگشتی

  منبع

  منبع:

  ندارد.

دانلود کارآموزی گزارش کارآموزی قالب سازی در شرکت نوتاش قالب تهران, گزارش کارآموزی گزارش کارآموزی قالب سازی در شرکت نوتاش قالب تهران, پروژه کارآموزی گزارش کارآموزی قالب سازی در شرکت نوتاش قالب تهران, دانلود کارورزی گزارش کارآموزی قالب سازی در شرکت نوتاش قالب تهران, گزارش کارورزی گزارش کارآموزی قالب سازی در شرکت نوتاش قالب تهران, پروژه کارورزی گزارش کارآموزی قالب سازی در شرکت نوتاش قالب تهران, کارآموزی در مورد گزارش کارآموزی قالب سازی در شرکت نوتاش قالب تهران, کارورزی در مورد گزارش کارآموزی قالب سازی در شرکت نوتاش قالب تهران, نمونه گزارش کارآموزی درباره گزارش کارآموزی قالب سازی در شرکت نوتاش قالب تهران, گزارش کار در مورد گزارش کارآموزی قالب سازی در شرکت نوتاش قالب تهران
ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت