گزارش کارآموزی نما کاری در آزادشهر- خیابان جهاد- فلکه مرکزی – کوچه دهم

تعداد صفحات: 22 فرمت فایل: word کد فایل: 3561
سال: 1388 مقطع: کاردانی دسته بندی: مهندسی عمران
قیمت قدیم:۱۲,۶۰۰ تومان
قیمت: ۷,۴۰۰ تومان
دانلود فایل
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه گزارش کارآموزی نما کاری در آزادشهر- خیابان جهاد- فلکه مرکزی – کوچه دهم

  مقدمه :

  در دنیای امروز و آینده فن آوری کارهای اجرایی همراه با نوآوری که هر روز صنعت ساختمان را متاثر می کند لزوم آموختن هرچه بهتر روش های درست کارهای عملی ساختمانی را ایجاب می کند .

  نحوه انتخاب درست و بجای مصالحی چون آجر ، سیمان ، گچ ، بلوک و دیگر مصالح و همچنین طرز درست مصرف کردن آنها از اهمیت فراوانی برخودار می باشد .

  از آنجا که مصالح ساختمان و نیز مصالح جنبی و وابسته ی به آن بسیار فراوان ومتنوع می باشد بنابراین لزوم اجرای عملیات ساختمانی چه در کارگاههای آموزشی و یا در کارگاههای اجرایی ساختمانی کمک شایایی به ما خواهد نمود 

  بخش اول : آشنایی کلی با مکان کار آموزی

  این پروژه مدرسه ای است دو طبقه با اسکلت بتونی و سقف تیرچه بلوک که دارای 3 قسمت اصلی و کلی می باشد :

  1 قسمت شرقی مدرسه که مربوط به کلاس دانش آموزان می باشد .

   2 قسمت مرکزی که ساختمان اداری مدرسه است .

  3 قسمت غربی مدرسه که شامل نمازخانه می شود . نمای این ساختمان کاملا سنگی است پوشش سقف نیز از جنس سفال می باشد . در گذشته در این مکان مدرسه و سرویس وجود داشت که بعد از تخریب مدرسه و سرویس جدیدی که 8 چشمه می باشد درست شد ، سقف سرویس هم از جنس سفال است .

  4 زمان اجراء کار : این پروژه نزدیک به 3 سال می باشد که در دست اجراء است و باید تحویل داده شود .

  بخش دوم : آموخته های اجرایی

  گزارش اصلی :

  یکی از عمده کارهایی که در این مدت مشاهده کردم نصب و جمع کردن داربست بود زیرا مساحت زیادی در این کار مربوط به نصب سنگ بود که توضیحات بیشتر در پایین توضیح داده می شود .

  1 تعریف و هدف از داربست

  کارگر تا زمانی که روی زمین ایستاده ، می تواند تا ارتفاع محدودی کار کند و برای ادامه کار در قسمت بالا ، باید وسیله ای در زیر پای خود قرار دهد . بدیهی است هر چه ارتفاع دیوار بالا رود ، وسیله ی زیر پا هم باید بلندتر شود . این وسیله در کارهای ساختمانی داربست نام دارد . در قدیم برای اجرای ساختمان های بلند ،‌ با ریختن تدریجی خاک به زیر پای بنا ، کف را کم کم بالا می بردند و ارتفاع مورد نیاز را تأمین می کردند . پس از احداث و انجام ساختمان ، خاک ریخته شده را برمی داشتند تا به کف

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  اولیه برسند . از یک طرف پر زحمت بودن این عمل و از طرفی نیاز روزافزون به ساختمان های بلند ، انسان را وادار کرد تا از وسیله ای سبک و راحت برای این منظور استفاده و جمع کردن داربست کند . همراه با سبکی و راحتی ، مسأله ی ایمنی ، سرعت در برپایی ، استفاده و جمع کردن داربست هم برای انسان مطرح بود تا بلاخره به داربست های امروزی دست کیافت .

   

   

  انواع داربست

  1 داربست کوتاه :

   

  در ساختمانهایی با ارتفاع کم و در ساختمان های داخلی ، ار داربست های کوتاه و سبک استفاده می کنند . معمولا در این مورد دو عدد شبکه و یک یا دو تخته زیر پا قرار
  می دهند این کار اصولی و ایمنی نیست بخصوص موقعی که از شبکه به صورت خوابیده استفاده شود زیرا چرخش ناگهانی شبکه ، احتمال سقوط کارگر را به دنبال دارد . استفاده از خرک به خاطر امنیت بیشتر به مراتب بهتر از شبکه است . خرکها را از چوب یا فلز می سازند . خرکهای چوبی را اگر با چهار تراش هایی به ابعاد 8×8 یا 10×10 سانتی متر بسازند و در آن ها به اندازه ای کافی تخته های چپ و راست و دستک به کار برند از کارایی خوبی برخوردارند . حداکثر فاصله دو خرک از یکدیگر 3 متر است و در صورت نیاز ، 2 خرک را می توان روی هم قرار داد به شرط آنکه ارتفاع آنها از 4 متر بیشتر نشود . با دو عدد نردبان دو طرفه و تخته زیر پایی ، داربستی موقت برای کارهای سبک می سازند .

  2 داربست بلند فلزی :

  این داربست ها را با لوله های فولادی با قطر 3/48 میلی متر یا حداقل 4 میلی متر و بست های مربوط مونتاژ می کنند با اتصال لوله ها به یکدیگر به وسیله بست ها در زمانی نسبتاً کوتاه می توان داربستی ثابت و محکم بوجود آورد و از آن برای کار در ارتفاع استفاده کرد . برای جلوگیری از واژگون شدن ، باید داربست را به طریقی مناسبی به دیوارهای ساختمان مهار کرد . حداکثر فاصله دو مهار از یکدیگر 6 متر است .

  وسایل اتصال و متعلقات مربوط کبه داربست بلند فلزی :

  1 بست زوجی : این بست وسیله اتصال لوله های عرضی به پایه های عمودی است .

  2 بست گردان : به وسیله این بست ، دو لوله را می توان به هر زاویه ای به هو وصل کرد .

   

  3 بست لوله های افقی : این بست دو لوله افقی را تحت زاویه ی 90 درجه به یکدیگر وصل می کند .

  4 میله ی شکاف دار اتصال : برای طویل کردن دو لوله ی داربست به کار می رود .

  5 پایه ی قابل تنظیم : به جداره ی داخلی پایین لوله متصل می شود و به وسیله آن ارتفاع پایه ی داربست تنظیم می شود .

   

  3 داربست ( سکوی ) پیش آمده :

  این نوع داربست از سطح ساختمان به صورت سکو بیرون می زند و به همین جهت به آن داربست پیش آمده می گویند . این داربست به دیواره های ساختمان تکیه دارند و در مکان هایی که بر پا سازی داربستهای مرسوم از سطح زمین غیر ممکن یا پرهزینه باشد مورد استفاده قرار می گیرد . همین طور که ساختمان بالا می رود ، آنها هم از دیوار باز می شوند و توسط جرثقیل در محل جدید نصب می شوند و به این ترتیب در مصالح داربست صرفه جویی زیادی بعمل می آید .

  2 سنگ کاری :

  1 ابزار : دستگاه فرز حافظ دار خط کش میخ سرکج کاردک و گونیا

  2 مراحل کار گذاشتن سنگ پلاک :

  الف ) در نما سازی گسترده ، قبل از نصب سنگ های بی رنگ و شیری و مرمر و نظایر آن در ازاره از سنگ سیاه رنگ دو تشیه در یک یا در چند رج استفاده می شود .

  ب ) بعد از نصب سنگ سیاه دو تشیه سنگ پلاک شیری یا به رنگ دیگر یا یک سانتی متر پیش آمدگی نصب می شود که جلوه خاصی به نما می دهد .

  ج ) گاهی بعد از کار گذاشتن سنگ ازاره از وجود قرنیز سنگ به ضخامتهای مشخص استفاده می شود . لبه های سنگ قرنیز پخ زده می شود .

  د ) بعد از کار گذاشتن سنگ قرنیز سنگ نما نصب می شود .

  اسکوپ زدن سنگ :

   

  در سنگ کاری باید اصول اسکوپ کردن سنگ را با دقت در قطعات اجراء کرد ، زیرا نصب سنگ بدون اتصال به اسکلت و سقف کاری سبب جدا شدن سنگ از سطح کار
  می شود که گاهی ممکن است خطرات جانی داشته باشد . روش اسکوپ کردن سنگ زمانی به درستی انجام می شود که دیوار چینی و کار گذاشتن سنگ هم زمان انجام شود ، اما در حالتی که دیوار چینی انجام شده باشد چنگک اسکوپ از یک طرف در شیار

   

   

   

   

   

   

   

   

  سنگ و از طرف دیگر در محل نیمه ای از سقف کاری خالی شده نشست خواهد داشت . پس از جای گرفتن اسکوپ در دیوار به وسیله ی ملات گچ و آجر آبخور شده پر کردن سوراخ صورت می گیرد .

   

  مهار کردن سنگ پلاک بوسیله سیم مفتول :

  1 در این روش به وسیله ی دو سوراخ مورب نسبت به کنار سنگ که در پشت سنگ انجام می گیرد سوراخ ها در  ضخامت سنگ به هم می رسند . مشابه این سوراخ از دو ناحیه پایین و بالا نیز انجام می شود .

  2 سیم مفتول که دارای جنس نرم و از نوع آهن سفید است از دو سوراخ پایین عبور داده می شود . پس از قلاب زنی محکم ، مفتول به طرف سوراخ های بالا کشیده شده پس از عبور از سوراخ فوقانی بالاتر از سطح سنگ ادامه می یابد .

  3 میخ سرکج به سقف کاری کوبیده شده سیم مفتول به میخ سرکج متصل می شود .

  اتصال سنگ پلاک بوسیله ی مفتول میخ سرکج به اسکلت

  دوغاب ریزی پشت سنگ :

   

  برای اینکه دوغاب به سطح سنگ روان نشود ورق فلزی را به شکل نیمه قیف باز در
  می آورند سپس آن را در فضای خالی پشت سنگ قرار داده ، آن را به دست نگه داشته آنگاه دوغاب را به وسیله ی ملاقه به درون قیف می ریزند که به پشت سنگ روان شود .

  دوفاب باید شل باشد که کاملاً پشت سنگ را بطور سرتاسری پر کند از این رو اگر گرفتگی در ناحیه ی سنگ پیدا شود بوسیله ی میله زنی عمودی بسیار آهسته مسیر را باز کرده دوغاب را به پایین هدایت می کنیم . عمل دوغاب ریزی باید به سرتاسری در چندین مرحله انجام شود تا توپری ملات و فشار از یک نقطه سبب رانش و شردادن سنگ از محل نصب نشود .

  با چکش زنی بسیار آهسته بر سطح سنگ به طوری که سنگ از جای خود جابجا نشود نشست و اثر دوغابه در پشت سنگ به طور کامل مشخص می شود یعنی چنانچه صدای خالی یا صدای بم از آن برنخیزد ، عمل دوغاب ریزی به شیوه ی اصولی انجام پذیرفته است . 

 • فهرست و منابع گزارش کارآموزی نما کاری در آزادشهر- خیابان جهاد- فلکه مرکزی – کوچه دهم

  فهرست:

  اول : آشنایی کلی با مکان کار آموزی                                                1

  بخش دوم : آموخته های اجرایی                                                       1

  گزارش اصلی                                                                     1       

  1 تعریف و هدف از داربست                                                                   1

  انواع داربست                                                                   2

  2 سنگ کاری                                                                             5       

  تعریف سقف                                                                                9

  پوشش سقف های شیب دار                                                   10

  تعریف سقف کاذب و انواع آن                                                          12

  موزاییک فرش                                                                                       14

  طریقه ساخت موزاییک                                                                   16

  سرامیک کاری                                                                                       17

  سفید کاری              

  منبع:

  ندارد.

دانلود کارآموزی گزارش کارآموزی نما کاری در آزادشهر- خیابان جهاد- فلکه مرکزی – کوچه دهم , گزارش کارآموزی گزارش کارآموزی نما کاری در آزادشهر- خیابان جهاد- فلکه مرکزی – کوچه دهم , پروژه کارآموزی گزارش کارآموزی نما کاری در آزادشهر- خیابان جهاد- فلکه مرکزی – کوچه دهم , دانلود کارورزی گزارش کارآموزی نما کاری در آزادشهر- خیابان جهاد- فلکه مرکزی – کوچه دهم , گزارش کارورزی گزارش کارآموزی نما کاری در آزادشهر- خیابان جهاد- فلکه مرکزی – کوچه دهم , پروژه کارورزی گزارش کارآموزی نما کاری در آزادشهر- خیابان جهاد- فلکه مرکزی – کوچه دهم , کارآموزی در مورد گزارش کارآموزی نما کاری در آزادشهر- خیابان جهاد- فلکه مرکزی – کوچه دهم , کارورزی در مورد گزارش کارآموزی نما کاری در آزادشهر- خیابان جهاد- فلکه مرکزی – کوچه دهم , نمونه گزارش کارآموزی درباره گزارش کارآموزی نما کاری در آزادشهر- خیابان جهاد- فلکه مرکزی – کوچه دهم , گزارش کار در مورد گزارش کارآموزی نما کاری در آزادشهر- خیابان جهاد- فلکه مرکزی – کوچه دهم
ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت