گزارش کارآموزی لیتوگرافی

تعداد صفحات: 86 فرمت فایل: word کد فایل: 3592
سال: مشخص نشده مقطع: مشخص نشده دسته بندی: گرافیک
قیمت قدیم:۲۲,۰۰۰ تومان
قیمت: ۱۶,۸۰۰ تومان
دانلود فایل
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه گزارش کارآموزی لیتوگرافی

  « چکیده »

  لیتوگرافی تصویر شرکتی گرافیکی است که کارکنان این شرکت به انواع طراحی و چاپ های دیجیتال میپردازند . چاپ ، طراحی و چاپ انواع بیلبورد تبلیغاتی . عکس بر روی پارچه های خاصی با نام بنر از جمله فعالیتهای این شرکت می باشد .

  فعالیت من به عنوان کارآموز در این شرکت طراحی به کمک نرم  افزار فتوشاپ ، کرل و کار با دستگاه Image بود که در ابتدا مراجعه کننده پس از درخواست کار به مسئول مربوطه کار را برای طراحی به طراحان سفارش می کرند . سپس طراحان شروع به طراحی طرح اولیه می کردند سپس طرح در فتوشاپ طراحی کامل و رنگ آمیزی می شد بعد از آن پس از گرفتن تأییدیه از مشتری کار برای چاپ فرستاده می‌شد . قسمت طراحی شامل قسمتهای مختلفی بود که هر کدام توسط یکی از نرم افزارهای فردی هند ، corel,freehand وفتوشاپ انجام می شد هرکس مسئول کار بر روی یکی از قسمتهای کار چاپی بود به همین دلیل کار با نظم خاصی پیش می رفت .

  شناسایی رنگهای مناسب و طرح کار و نوآوری همه بر عهده طراحان بود ولی بنا به درخواست خود مشتری طرح پیشنهادی خود را نیز مورد بررسی قرار می دادند . اگر کار مناسب چاپ بود که برای چاپ فرستاده می شد و اگر اشکالاتی در آن بود که قابل رفع و ترمیم بود این تغییرات روی آن اجرا می شد و کار بنا به سلیقه مشتری برای چاپ فرستاده می شد .

  گاهی اوقات مشتری یک طرح آماده را فقط برای چاپ می آورد و درخواستی برای طراحی نداشت در این هنگام طراحان تنها وظیفه بررسی ابعاد و پسوند فایل و مناسب بودن آن برای چاپ را بر عهده داشتند در واقع یک بازنگری کلی بر روی کار انجام میدادند تا در هنگام چاپ مشکلی پیش نیاید یا موجودیتهای کار برای چاپ مغایرتی با دستگاه چاپی نداشته باشد .

  در ادامه آموخته های خود را که در این مدت درباره نرم افزار فتوشاپ و ابزارها و افکتهای طراحی آموختم را جمع آوری و در ادامه مطلب قرار دادم .

   

  فتوشاپ معمولاً از برنامه هایی است که روی اکثر کامپیوترها می توان یافت . کپی آن را به قیمت خنده دار 2500 تومان همه جا یافت می شود و تازه اگر CD محتوی آن جای خالی داشته باشد ، فروشنده خجالت هم می کشد . نگارش فتوشاپ 7 اشکال داشت و بعداً یک وصله با شماره v.o.1 برایش درست کردند اما ندیدم که کسی فتوشاپ 7.0.1 را بتواند روی کامپیوترش راه بیاندازد . اما آنها هم که توانستند آن را راه بیاندازد زیاد صفا نکردند . چون دو سه ماه بعد نگارش دیگری از فتوشاپ در بازار ظاهر شد به نام Photoshp 7 ME (ME سر نام Middle Eastern (خاور میانه ای ) است) . این نگارش فتوشاپ کاملاً درست کار می کند و این حسن را هم دارد که در ویندوزهای عربی یا فارسی شده ، می تواند این زبان ها را به کار گیرد .خواهم گفت که با فتوشاپ ME در کدام سیستم عامل ها و چگونه می شود کار کرد .

  فتوشاپ نرم افزاری است برای کار با تصاویر نقشه بیتی (Bitmap) است . این گونه تصاویر ، جدول مرتبی از نقاط مربع شکل رنگی اند که کنار هم قرار می گیرند . فتوشاپ را بسیاری افراد ، برای نقاشی کردن هم به کار می برند . کار با ابزار آن بسیار آسانتر از ابزار واقعی است و قلم موهای آن را می توان به شیوه ای حرفه ای به کار گرفت . بسیاری آن را برای نقاشیهای خلاقانه و تصویر سازی به کار می گیرند این امر به خصوص در میان آمریکایی ها ، بسیار  رایج است .

  اگر با عکاسی و مفاهیم آن آشنا باشید و بخصوص در تاریکخانه کار کرده باشید و از ترفندهای تاریکخانه ای مطلع باشید ، مسلماً در کار با فتوشاپ موفقیت بیشتری خواهید داشت .برخی کارها را نیز تنها با فتوشاپ می توان انجام داد و بیرون از آن یا ناممکن است و یا بسیار مشکل . اصلاح یا روتوش عکس و ترکیب چند عکس و تصویر با همدیگر و نیز کار روی تصاویر دوربین های دیجیتال که این روزها زیاد شده اند نیز در فتوشاپ جایگاه خود را دارد .

   

  فتوشاپ را در چه کامپیوترهایی به کار اندازیم

  فتوشاپ و اصولاً کلیه نرم افرارهایی که با تصویر سروکار دارند به کامپیوتر قوی نیاز دارند و هرچه این برنامه بیشتر پیشرفت می کند حداقل نیازمندی کامپیوتری  اش بیشتر می شود . یعنی کار با آن نه تنها خیلی آسان نیست ، بلکه خیلی ارزان هم نیست . این روزها وقتی یکی از سیستم های وینتل (ویندوز روی پروسسور اینتل) را می خرید ، حداقل ویندوز 98 و 16 مگابایت حافظه RAM را روی آن می یابید .اما اگر فکر می کنید ، با چنین مقدار حافظه ای می توانید کار تصویری کنید بهتر است از خیرش بگذرید . ویندوز 98 با 32 مگابایت حافظه ، تازه نفس کشیدن را یاد می گیرد . فتوشاپ ، خود گرسنه RAM است و میزان این گرسنگی با افزایش حجم فایل تصویری  بیشتر هم می شود . اما چقدر؟

  فتوشاپ 6 که خیلی هم برنامه نجیبی بود با 64 مگابایت حافظه RAM کارشما را راه می انداخت و هرچه حافظه را بیشتر می کردید ، از شما بیشتر سپاسگزاری می کرد و برایتان سنگ تمام می گذاشت . اما فتوشاپ 7 ، دیگر حداقل 128 مگابایت حافظه را می خواهد و کمتر از این ، اصلاً حرفش را نزن . اما اگر برای سرما گرما مقدار حافظه را به 192 مگابایت برسانید ، اخلاقش بهتر می شود و اذیتش کمتر ، بنابراین تا هر کجا زور جیبتان می رسد ، حافظه بخرید . البته مژده بر شما این که حافظه هم این روزها ، قیمت گذشته را ندارد و ارزانتر و سریعتر است . پردازنده های پایین تر از پنتیوم در وینتل ها بسار کندند و به درد ویندوز 1/3 می خورند و بس . برای فتوشاپ 6 حداقل پردازنده قابل تحمل ، پنتیوم با سرعت 200 مگا هرتز بود ولی نگارش 7 با این که روی کامپیوتر پنتیوم III شما را زمین نمی اندازد و کار می کند ، اما زیاد هم تن به کار نمی دهد بنابراین برای این که راضی اش کنید که خوب کار کند ، باید به او پنتیوم 4 بدهید .

  دیسک سخت هر روز ارزانتر می شود . این روزها به قیمت های مناسب می توان هارد دیسک های پرظرفیت خرید . اگر وسعتان می رسد در اسرع وقت یک هارد با ظرفیت زیاد برای کار با فتوشاپ تهیه کنید . هارد دیسک سریعتر ترجیح دارد . به این جور هارد دیسک ها در بازار ، هارد دور بالا ! می گویند . فتوشاپ 7 روی وینتل ها حداقل 280 مگابایت جای خالی می خواهد که البته زیاد هم گران تمام نمی شود .

  اگر می خواهید کارتان را از دستگاه خارج کرده ، به جای دیگر ، مثلاً به لیتوگرافی ببرید ، باید وسیله انتقال داشته باشید . حجم فایل ها و اسناد گرافیکی معمولاً بسیار بالاست بنابراین فلاپی های قدیمی را فراموش کنید . برای این کار استفاده از دیسک های نوری رایج است . به هیچ وجه از زیپ دیسک برای این منظور استفاده نکنید ، زیرا این گونه دیسک ها در حال زوال اند و حجمشان نیز به قیمتشان نمی ارزد . جازدیسک هم بسیار گران است و فقط به درد ذخیره فایل های پشتیبان می خورد . به علاوه تقریباً تمام دفاتر خدماتی ، دیسک های نوری را قبول می کنند ، اما وسایل دیگر را تک و توکی از دفاتر دارند . برای انتقال فایل تصویر از سی دی های 640 مگابایتی بهترین نتیجه را خواهید گرفت . این هم ارزان تر تمام می شود .زیاد غصه نخورید .

  کارت گرافیکی که برای فتوشاپ به کار می گیرید نیز نقش بسیار مهمی در کیفیت رنگ خروجی دارد . در کار گرافیک کامپیوتری ، اصلی وجود دارد دایر بر این که هرگز نباید به رنگ صفحه نمایش اعتماد کنید  تصور نمایید که در چاپ یا صفحات نمایش دیگر – نیز به همان رنگ خواهید رسید . ماهیت نور صفحه نمایشی ، افزایشی و سه رنگ است و ماهیت تصویر چاپی چهار رنگ و کاهشی . در این باره بعداً به تفصیل بیشتر سخن خواهیم گفت . فعلاً این را داشته باشید که بهترین نتیجه را از کارت گرافیکی با حداقل 4 مگابایت حافظه و قدرت تولید رنگ 24 بیت (تقریباً 000/800/16 رنگ ) و بالاتر حاصل می شود . اما کارت گرافیکی 8 مگابایتی با پردازنده اضافی گرافیکی ، هم کیفیت رنگ بهتری دارد و هم بار پردازنده اصلی سیستم را سبک تر می کند و بر سرعت کار خواهد افزود .

  صفحه نمایش یا مانیتور خوب هم در بهبود کار شما نقش زیادی بازی می کند . تا بیش از نگارش ششم فتوشاپ ، دقت صفحه نمایش 600 در 800 برای کار با این نرم افزار کاملاً کفایت می کرد . در نگارش ششم هم با دقت 600 در 800 می توانستید کار کنید ، اما نه خیلی خوب . فتوشاپ 7 هم به دقت صفحه نمایش 600 در 800 راضی است ولی با دقت 1024 در 768 پیکسل و بالاتر راضی تر است . اما اگر دقت مانیتور خود را بالا ببرید ، شکلک ها و حروف و کلیک ها و سایر اجزای تصویری نرم  افزار خیلی ریز دیده می شوند و چشم اذیت می شود . بنابراین برای اینکه خیلی زود آنچه را از قدرت دید  چشمانتان باقی مانده از دست ندهید و کارتان هم به راحتی پیش برود ، یک مانیتور حداقل 17 اینچی بخرید . البته اگر از این مقدار بیشتر هم داشتید که بهتر ، اما برای کاربر معمولی ممکن است تهیه یک مانیتور بزرگتر از 17 اینچ گران  تمام می شود . به هر حال در اروپا و آمریکا مانیتور 17 اینچی با دقت بسیار بالا رایج است و این برنامه هم برای آنجا ها نوشته شده است و از مد روز پیروی می کند . البته اگر دقت صفحه نمایش را روی 600 در 800 نقطه بگذارید و برخی از محدودیت ها را بپذیرید ، از همان دقت صفحه نمایش می توانید به خوبی کار بکشید .

  سیستم عامل مورد نظر برای کار در فتوشاپ

  فتوشاپ نگارش 7 ام ای در کامپیوترهای وینتل با حداقل سیستم عامل ویندوز 98 به خوبی کار می کند . اما البته باز هم این کف سیستم است . ویندوز 98 سیستم عاملی است که در ایران به خوبی فارسی شده است .بنابراین اگر یک برنامه فارسی ساز خوب روی آن گذاشته باشید در فتوشاپ ام ای به خوبی می توانید زبان فارسی را به کار گیرید . ویندوز ME هم ا زنظر فتوشاپ مقبول است اما راستش ویندوز ME خودش مالی نیست . فقط یک کمی از 98 خوش آب و رنگ تر است . فتوشاپ ام ای در سیستم عامل NT هم فارسی درست و حسابیی نخواهد داشت . اصلاً NT دیگه   چیه بابا ! مگر کامپیوتر شما مدل چند قرن پیش است که روی آن NT هم گذاشته اید هرچه زودتر خودتان را از دست این سیستم عامل ایکبیری ( یا بیر ایکی !!!) خلاص کنید بهتره ! .

  اما آن که شرکت ادوبی را مدهوش کرده ویندوز XP است که تازه ترین سیستم عامل میکروسافت است و از همه سیستم عامل هایش هم تا کنون کم نقص تر بوده است . این سیستم عامل به قول آقای نارایان – قائم مقام هندی مدیر عامل ادوبی واقعه ای مهم در صنعت کامپیوتر است و سیستم عاملی است یکدست و همساز  و بسار قوی . XP سیستم  عامل بسیار پایداری است و خیلی به سختی از کار می افتد و به قول معروف کله پا (Hang)  می شود . کار با آن بسیار ساده است و دوره آموزش زیادی ندارد . ادوبی اعلام کرد که محصولاتش را رفته رفته به این سیستم عامل منتقل خواهد کرد .

  یکی از خوبی های xp آن است که از اساس و ریشه برای کار با تصویرهای دوربین های دیجیتالی عکاسی و فیلم برداری تجهیز شده است و تسهیلات زیادی از جمله اتصال های مخصوص این ابزار برای وصل به کامپیوتر را تأمین کرده و قرار دادهای ارتباطی آن ها با کامپیوتر را با قدرت پشتیبانی می کند . چون فتوشاپ با برنامه های دیگر ادوبی مانند Premiere و After Effects هم هم خوان است و این برنامه ها در ویندوز XP عالی کار می کنند ، توصیه ادوبی این است که این سیستم عامل را برای کار با فتوشاپ انتخاب کنید . ویندوز XP دو نگارش خانگی و اداری دارد که هر دوی آنها تا حالا خوب از کار در آمده است .

  از همه این ها گذشته XP زبان فارسی بومی دارد و فقط باید فعال شود . اگر آشنا ماشنایی سراغ دارید که از این کار سر در می آورد ، خبرش کنید بیاید فارسی دستگاهتان را به کار بیاندازد . جای کلیکها را برایتان تنظیم کند و یادتان بدهد که چطور فارسی نویسی کنید . به هر حال مقداری آموزش در این زمینه لازم دارید . مخصوصاً در زمینه جای حروف و نحوه تایپ که بعداً خواهیم دید . 

 • فهرست و منابع گزارش کارآموزی لیتوگرافی

  فهرست:

  ندارد.
   

  منبع:

  ندارد.

دانلود کارآموزی گزارش کارآموزی لیتوگرافی, گزارش کارآموزی گزارش کارآموزی لیتوگرافی, پروژه کارآموزی گزارش کارآموزی لیتوگرافی, دانلود کارورزی گزارش کارآموزی لیتوگرافی, گزارش کارورزی گزارش کارآموزی لیتوگرافی, پروژه کارورزی گزارش کارآموزی لیتوگرافی, کارآموزی در مورد گزارش کارآموزی لیتوگرافی, کارورزی در مورد گزارش کارآموزی لیتوگرافی, نمونه گزارش کارآموزی درباره گزارش کارآموزی لیتوگرافی, گزارش کار در مورد گزارش کارآموزی لیتوگرافی
ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت