گزارش کارآموزی الکترونیک در شرکت بهین پژوهش

تعداد صفحات: 12 فرمت فایل: word کد فایل: 3750
سال: 1385 مقطع: مشخص نشده دسته بندی: مهندسی الکترونیک
قیمت قدیم:۱۱,۷۰۰ تومان
قیمت: ۶,۵۰۰ تومان
دانلود فایل
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه گزارش کارآموزی الکترونیک در شرکت بهین پژوهش

  مقدمه

  شرکت مهندسی بهین پژوهش در سال 1379 با مدیریت جناب آقای دکتر سعید توتونچی آغاز به کار کرد، فعالیت این شرکت در زمینه ساخت تجهیزات و لوازم پزشکی الکترونیکی می باشد این شرکت در حدود 200 متر بنا دارد که شامل یک ساختمان 5 طبقه و کادر فنی و خدماتی، اداری و پشتیبانی است.

  پرسنل این شرکت در دو نوبت کاری از ساعت 7:30 الی 14 و 14:30 الی 8:35 مشغول فعالیت می باشند لازم به ذکر است که این شرکت دارای شرایط شرکتهای سهامی خاص می باشد.

  معرفی نوع محصول تولیدی از جمله پژوهشهای در حال حاضر این شرکت را می توان دستگاه Finger tuch (اثر انگشت) و دستگاه میکروسکوپ همراه با LCD دانست البته لازم به ذکر است که این دو پروژه با پروژه های در حال استفاده در بازار تفاوت زیادتر از لحاظ کیفی و کمی دارد.

  در مورد پروژه اول می توان گفت که این دستگاه قادر است اثر انگشت بی نهایت انسان را (برای عبور و مرور) ثبت کند همچنین این دستگاه دارای صفحه کلید ماتریسی است که برای انجام کارهای گوناگون می توان از آن استفاده کرد.

  از این دستگاه برای اخذ مرخصی، مأموریت و ورود و خروج افراد نیز می توان استفاده نمود.

   

  مراحل آماده سازی دستگاه: Finger tuch

  تمامی بردهای استفاده شده در این پروژه از نوع SMD می باشد که المانهای آن توسط هویه های هوای داغ لحیم می شوند این دستگاه دارای بردهای Access و Finger است همچنین یک عدد LCD برای نمایش اثر انگشت و برای نمایش اعداد بکار برده شده بر روی صفحه کلید استفاده شده است وبرای برقرار کردن اتصالات تاین بردها و LCD به یکدیگر از سیم های رابط و FLAT به کاربرده شده است.

  LED های بکار برده شده در دستگاه هم از نوع SMD می باشد که آن ها نقش سالم بودن برد و اتصالات بین بردها را دارند که در زیر توضیح مختصری در مورد ابعاد و کاربرداین دستگاه آمده است.

  این دستگاه دارای اندازه 20×20 سانتی متر می باشد و برای جاهایی که دارای عبور و مرور زیادی می باشد از جمله کارخانه ها و کالانتریها، بیمارستان ها و یا بسیاری از دانشگاه ها و ... کاربرد دارد همچنین این دستگاه قادر است به کامپیوتر و یا xpc متصل شود از مزایای این دستگاه که هیچگونه محدودیتی برای ظرفیت لمسی آن در نظر گرفته نشده است یعنی دستگاه می تواند از بی نهایت جمعیت اثر انگشت گرفته و آن را بر روی LCD خود نمایش و در حافظه نیز ثبت کند.

   

  موقعیت رشته کارآموز

  رشته الکترونیک که اینجانب مشغول تحصیل در آن هستم در قسمت فنی شرکت بهین پژوهش مورد کاربرد قرار گرفت که من توانستم با ارائه نکاتی که در طول تحصیلم فرا گرفتم برای قسمت فنی این شرکت مفید واقع شوم همچنین رشته الکترونیک یکی از بهترین رشته های حال حاضر دنیا می باشد که تمامی وسایل روز دنیا بوسیله این رشته تخصصی ساخته و به بازار ارائه می شود.

  فعالیتهای انجام شده دوره کارآموزی

  در اولین جلسه کارآموزی که از تاریخ 17/4/85 آغاز شد ضمن آشنایی با محیط کار و کارکنان و بازدید از بخش فنی شرکت که اینجانب در قسمت واحد فنی (در زمینه الکترونیک) مشغول به فعالیت شدم، از جمله کارهایی که در شرکت انجام دادم به شرح زیر می باشد.

  مونتاژ کردن Hi Bright 8mm LED سفید که یکسر آنها به سیم های معمولی و سر دیگر سیم ها که از داخل وارینش عبور کرده و به pin مخابراتی لحیم می شوند و این pin های مخابراتی در درون کانکتور های مخابراتی قرار می گرفتند این کار برای تست برد finger انجام می شد و مونتاژ کردن برد finger که دارای اندازه 3×2 سانتی متر بود که دارای IC هایی با قابلیت برنامه ریزی و قطعات ریز و کوچک آن که شامل مقاومت و خازن و ترانزیستور و مدارات مجتمع و غیره .... می باشد و مونتاژ کردن سیم های رابط که در قسمت خروجی دستگاه برابر اتصال به کامپیوتر و یا دستگاه مورد نظر قرار می گرفت که یک سراین سیم ها به فیلپسی ماده و سر دیگر آن به Pin Power لحیم می کردیم و در پایان برای اینکه کار از لحاظ استحکام در رتبه بالایی باشد از چیپ گلوگان استفاده می کردیم و یا مونتاژ کردن D9 از به 3Pin مخابراتی (برای ساختن سیم لام) از نوع Flat سه تایی بود و مونتاژ کردن D25 از به شرکت 4 تایر و زدن جیپ بر روی محل اتصال آنها و یا درست کردن جای LCD در درون جعبه البته بعد از تست LCD ها، که بر سرجای اصل خود قرار می گرفتند و با زدن جیپ جای آن ها را محکم می کردیم.

  برای جلوگیری از هر گونه خط و یا خش بر روی LCD ها از طلق های محکم که توسط خود کارکنان برش داده می شدند استفاده می کردیم و بوسیله جیپ قطره ای در داخل جعبه و بر روی LCD ها می چسباندیم. 

 • فهرست و منابع گزارش کارآموزی الکترونیک در شرکت بهین پژوهش

  فهرست:

  ندارد.
   

  منبع:

  ندارد.

دانلود کارآموزی گزارش کارآموزی الکترونیک در شرکت بهین پژوهش, گزارش کارآموزی گزارش کارآموزی الکترونیک در شرکت بهین پژوهش, پروژه کارآموزی گزارش کارآموزی الکترونیک در شرکت بهین پژوهش, دانلود کارورزی گزارش کارآموزی الکترونیک در شرکت بهین پژوهش, گزارش کارورزی گزارش کارآموزی الکترونیک در شرکت بهین پژوهش, پروژه کارورزی گزارش کارآموزی الکترونیک در شرکت بهین پژوهش, کارآموزی در مورد گزارش کارآموزی الکترونیک در شرکت بهین پژوهش, کارورزی در مورد گزارش کارآموزی الکترونیک در شرکت بهین پژوهش, نمونه گزارش کارآموزی درباره گزارش کارآموزی الکترونیک در شرکت بهین پژوهش, گزارش کار در مورد گزارش کارآموزی الکترونیک در شرکت بهین پژوهش
ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت