گزارش کارآموزی مجموعه گزارش های دوره کارآموزی عملی مشاوره حقوقی و وکالت موضوع ماده 187 قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی و اجتماعی

تعداد صفحات: 493 فرمت فایل: word کد فایل: 4103
سال: مشخص نشده مقطع: مشخص نشده دسته بندی: حقوق و فقه
قیمت قدیم:۲۵,۰۰۰ تومان
قیمت: ۱۹,۸۰۰ تومان
دانلود فایل
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه گزارش کارآموزی مجموعه گزارش های دوره کارآموزی عملی مشاوره حقوقی و وکالت موضوع ماده 187 قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی و اجتماعی

  دفاع حق مسلم هر شخصی است و از ضروریات و بدیهیات است. در واقع هر شخصی با حقوقی که قانون برایش در نظر می‌گیرد اعتبار پیدا می‌کند. بنابراین وظیفه‌ دارد از حق خود و دیگران دفاع کند. این حق نه تنها برای اشخاص بلکه برای دولت‌ها نیز در نظر گرفته شده است. منشأ این حق، حقوقی است که جامعه برای انسان در نظر گرفته است. قانون اساسی به عنوان اساس حکومت و همچنین سایر قوانین، از رعایت وصیانت از این حق سخن رانده و اسباب و لوازم استفاده از آن را در مقررات قرار داده‌اند. اصل 35 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در این زمینه صراحتاً اعلام می‌دارد: «در همه دادگاه‌ ها طرفین دعوی حق دارند، برای خود وکیل انتخاب نمایند و اگر توانایی انتخاب وکیل را نداشته باشند باید برای آنها امکانات تعیین وکیل فراهم گردد. وکلای دادگستری دارای تحصیلات و معلومات حقوقی هستند و طبق مقررات قانون اجازه وکالت به آنها داده می‌شود.» درست است که یکی از حقوق مسلم هر انسان، حق دفاع است اما بسیاری از مردم به دلیل عدم اطلاع کافی از عدم حقوق قادر به دفاع از خود نیستند و نمی‌دانند برای استفاده از این حق چه باید بکنند لذا قانون‌گذار با تشخیص چنین ضرورتی کانون‌هایی را در این زمینه ایجاد نموده است. یکی از مظاهر تأمین عدالت در جامعه فراهم کردن امکان دفاع متهم و همچنین شرکت دادن وکلا در جریان دادرسی است که وظیفه‌ای بس دشوار و خطیر است. وکیل علی‌الاصول در حرفه وکالت فردی صاحب نظر و دارای علم و تجربه و کسی است که از دانشکده‌های حقوقی فارغ التحصیل شده و بهتر از دیگران قانون را می‌شناسد، نحوه قانون نویسی و هنر نگارش قانون را می‌داند و با مطالعاتی که در زمینه‌های مختلف انجام می‌دهد کوشش خود را در دفاع از موکل می‌نماید.

  وکیل خوب وکیلی است که با استفاده از علم و تجربه در دادگاه صریح، روشن، بی‌غش و استوار صحبت کند و قانون را به خوبی بشناسد، هنر بیان مطلب و نگارش لوایح را داشته باشد، قانون را جدی بگیرد  و از تحقیر هراسی نداشته باشد تا بتواند وظیفه خود را به درستی انجام دهد. قانون‌گذار جمهوری اسلامی ایران نیز با تشخیص چنین ضرورتی و به منظور فراگیر شدن استفاده از وکیل و تسهیل دست‌یابی مردم به خدمات قضایی، ماده 187 قانون برنامه سوم  توسعه را به تصویب رسانده و مقرر می‌دارد: «به منظور اعمال حمایت‌های لازم حقوقی و تسهیل دست‌یابی مردم به خدمات قضایی و حفظ حقوق عامه به قوه قضائیه اجازه داده می‌شود تا نیست به تأیید صلاحیت فارغ التحصیل‌های رشته حقوق جهت صدور مجوز تأسیس مؤسسات مشاوره حقوقی برای آنان اقدام نماید. …)

  به راه بادیه رفتن به از نشتن باطل                        که اگر مراد نیابم به قدر وسع بکوشم

  فصل اول

   

  دفتر دادگاه

   

  در معیت هر دادگاه، دفتری است که امور اداری آن را انجام می‌دهد. ریاست دفتر به عهده مدیر دفتر است که خود تحت امر رئیس دادگاه، انجام وظیفه می‌کند. کارمندان تحت امر مدیران عبارتند از بایگان و ثبات. در قدیم مأمور ابلاغ و اجراء احکام نیز جزء کارمندان دفاتر دادگاه‌ها بودند ولی اکنون با جدا شدن اجراء احکام از قسمت دادگاه‌ها دیگر اجزاء احکام جز وظایف دفاتر دادگاه‌ها نیست. در هر حوزه قضایی در صورت تعدد شعب یک دفتر کل نیز دایر می‌باشد. دفتر دادگاه انجام کلیه امور دفتری مربوط به پرونده از ثبت پرونده تا تکمیل و انجام اقدامات و تصمیمات اداری که حسب قوانین بر عهده دفاتر می‌باشد را برعهده دارد.

  ارکان دفتر شعبه

  دفاتر شعب دادگاه‌ها دارای سه رکن می‌باشد که هر رکن توسط یک نیروی انسانی اداره می‌شود. این افراد عبارتند از الف) مدیر دفتر ب) متصدی امور دفتری یا ثبات ج) بایگان

  الف) مدیر دفتر

  فصل اول: دادرسی نخستین

  وظایف مدیر دفتر در قبال سایر اعضاء بسیار سنگین‌تر می‌باشد که این وظایف عبارتند از: مبحث اول: وظایف مدیران در باب دادخواست

  1) ثبت دادخواست و ارائه رسید

  ماده 49 قانون آئین دادرسی مدنی مقرری دارد: مدیر دفتر دادگاه پس از وصول دادخواست باید فوری آن را ثبت کرده، رسیدی مشتمل بر نام خواهان، خوانده، تاریخ تسلیم (روز، ماه، سال) با ذکر شماره ثبت به تقدیم کننده دادخواست بدهد و در برگ دادخواست تاریخ تسلیم را قید بنماید. تاریخ رسید دادخواست به دفتر، تاریخ اقامه دعوا محسوب می‌شود.

  شروع به رسیدگی در دادگاه‌ های دادگستری محتاج به تقدیم دادخواست است (ماده 48 قانون آئین دادرسی مدنی). دادخواست مهمترین برگ پرونده است که در حین دادرسی مورد توجه قاضی قرار می‌گیرد. دادخواست دارای شرایطی است که ماده 51 قانون آئین دادرسی مدنی به طور مبسوط به آن پرداخته است. مدیر دفتر وفق ماده 49 وظیفه وصول و ثبت آن را دارد، اما تقدیم رسید به خواهان در دادگاه‌ها مرسوم نیست و فقط شماره پرونده به خواهان برای پیگیری دادخواست، داده می‌شود. ضمناً دستوری که در ماده 49 داده شده عملاً در دادگستری جریان ندارد زیرا در دادگاه‌ها چنین است که دادخواست و ضائم آن در نقاطی که یک شعبه دارد به دفتر همان شعبه داده می‌شود و در نقاطی که شعب متعددی از دادگاه‌ها وجود دارد قسمتی به نام دایره ثبت دادخواست وجود دارد که دادخواست به آن دایره تسلیم می‌شود که تمام دادخواست‌های روزانه را به نظر رئیس کل محاکم که معمولاً رئیس شعبه اول هست می‌رسانند و وی دادخواست‌ها را به شعب ارجاع می‌کنند.

  2- دادخواست را جهت ارجاع به شعب به نظر رئیس شعبه اول یا معاون برساند.

  ماده 50 قانون آئین دادرسی مدنی: «هرگاه دادگاه دارای شعب متعدد باشد مدیر دفتر باید فوری پس از ثبت دادخواست، آن را جهت ارجاع به یکی از شعب، به نظر رئیس شعبه اول یا معاون وی برساند». همان گونه که در قسمت پیشین نیز متذکر شدیم رویه دادگاه‌ها به شکلی که در این ماده آمده نیست بلکه خواهان دادخواست خود را جهت ارجاع به معاونت ارجاع می‌برد و نامبرده دادخواست را به یکی از شعب ارجاع و خواهان پس از ارجاع پرونده آن را به ثبت کل برده و پس از ثبت کل برای ثبت به شعبه مرجوع الیه می‌برد.

  3- صدور اخطار رفع نقص

   مطابق صدر ماده 54 قانون آئین دادرسی مدنی: (در موارد یاد شده در ماده قبل، مدیر دفتر دادگاه ظرف دو روز نقایص دادخواست را به طور کتبی و مفصل به خواهان اطلاع داده و از تاریخ ابلاغ به مدت ده روز به او مهلت می‌دهد. تا نقایص را رفع نماید) و 66 قانون آئین دادرسی مدنی (در صورتی که دادخواست ناقص باشد و دادگاه نتواند رسیدگی کند جهات نقص را قید نموده، پرونده را به دفتر اعاده می‌دهد. موارد نقص طی اخطاریه به خواهان ابلاغ می‌شود) و قسمت اخیر ماده 45 قانون آئین دادرسی مدنی (در خصوص این ماده، دادخواست تجدید نظر و فرجام وکیل مستعفی قبول می‌شود و مدیر دفتر دادگاه مکلف است به طور کتبی به موکل اخطار نماید که شخصاً اقدام کرده یا وکیل جدید معرفی کند و یا اگر دادخواست ناقص باشد، نقص آن را برطرف نماید.)

  مدیر دفتر پس از مشاهده در پرونده‌ها و مدارک ارائه شده اگر نقصی مشاهده نمود باید با ذکر موارد، نقصی را به خواهان ابلاغ تا وی بتواند مبادرت به رفع نقص نماید.

   

  4- صدور قرار رد دادخواست

  قانون آئین دادرسی مدنی در مواد 54، 55، 56، 64 مدیر دفتر را مکلف کرده است که قرار رد دادخواست نخستین را صادر کند و همچنین در مواد 339، 345 نیز پیش‌بینی کرده است که مدیر دفتر باید پرونده را به نظر رئیس دادگاه برساند تا دادگاه مبادرت به صدور قرار رد دادخواست تجدید نظر نماید.

  5- گواهی تطبیق رونوشت با اصل سند

  ماده 57، قانون آئین دادرسی مدنی: «خواهان باید رونوشت یا تصویر اسناد خود را پیوست دادخواست نماید. رونوشت یا تصویر باید خوانا و مطابقت آن با اصل گواهی شده باشد. مقصود از گواهی آن است که دفتر دادگاهی که دادخواست به آنجا داده می‌شود یا دفتر یکی از دادگاه‌های دیگر یا یکی از ادارات ثبت اسناد یا دفتر اسناد رسمی و در جایی که هیچیک از آنها نباشد بخشدار محل یا یکی از ادارات دولتی مطابقت آن را با اصل گواهی کرده باشد در صورتی که رونوشت یا تصویر سند در خارج از کشور تهیه شده باید مطابقت آن با اصل در دفتر یکی در سفارتخانه‌‌ها و یا کنسود گری‌های ایران گواهی شده باشد…»

   ماده 57 به مدیر دفتر و اشخاص دیگر این اجازه را داده است که رونوشت مدارک را با اصل آن گواهی کنند اما امروزه در دادگاه‌ها برابر اصل کردن مدارک به طور متمرکز و در مکان خاص انجام می‌گیرد و تمام مراجعه کنندگان می‌بایست برای برابر اصل کردن پس از ابطال تمبر، مبلغ 200 ریال به قسمت مربوطه مراجعه کنند.

  6- تعیین وقت دادرسی

  ماده 64، قانون آئین دادرسی مدنی: «مدیر دفتر دادگاه باید پس از تکمیل پرونده، آن را فوراً در اختیار دادگاه قرار دهد. دادگاه پرونده را ملاحظه و در صورتی که کامل باشد پرونده را با صدور دستور و تعیین وقت به دفتر اعاده می‌نماید تا وقت دادرسی (ساعت و روز و ماه و سال) را تعیین و دستور ابلاغ دادخواست را صادر نماید…»

  در مواردی که دادخواست به نظر مدیر دفتر کامل است و هیچ اشکالی از نظر قانون ندارد ولی ملزم است به دستور ماده فوق پرونده را به نظر دادگاه برساند تا در صورت تکمیل بودن آن از نظر  دادگاه، وقت رسیدگی جهت حضور طرفین دعوی تعیین نماید که این وقت به دستور ماده فوق نباید کمتر از پنج روز از زمان ابلاغ تا روز جلسه باشد و در مواردی که نشانی یکی از طرفین یا هر دوی آنها در خارج از کشور باشد فاصله این زمان نباید کمتر از دو ماه باشد حال آنکه دادگاه‌ها به دلیل کثرت ورودی پرونده‌ها، معمولاً وقت رسیدگی را چند ماه پس از ثبت و تکمیل دادخواست تعیین می‌کنند و عملاً اجرای زمان‌بندی در ماده فوق ممکن نمی‌باشد.

  مبحث دوم: وظایف مدیران دفاتر در امر ابلاغ دادخواست

  1- ارسال نسخه ثانی دادخواست برای خوانده

  ماده 67: «پس از دستور دادگاه دایر بر ابلاغ اوراق دعوا مدیر دفتر یک نسخه از دادخواست و پیوست‌های آن را در پرونده بایگانی می‌کند و نسخه دیگر را با ضمائم آن و اخطاریه جهت ابلاغ و تسلیم به خوانده ارسال می‌دارد.»

  پس از دستور رئیس دادگاه، مدیر دفتر نسخه‌ای از دادخواست را در پرونده ضبط و نسخه دیگر همراه با ضمائم دادخواست و نیز اخطاریه‌ای متضمن تاریخ جلسه دادگاه برای خوانده یا خواندگان دعوی ارسال می‌دارد و برای خواهان نیز فقط یک برگ اخطاریه که متضمن تشکیل جلسه دادرسی است فرستاده می‌شود.

  2- انتشار آگهی

  یکی دیگر از وظایف مدیر دفتر انتشار آگهی مندرج در ماده 73 قانون آئین دادرسی مدنی است که مقرر می‌دارد: «در صورتی که خواهان نتواند نشانی خوانده را معین نماید یا در مورد ماده قبل پس از اخطار رفع نقص از تعیین نشانی اعلام ناتوانی کند بنا به درخواست خواهان و دستور دادگاه مفاد دادخواست یک نوبت در یک از روزنامه‌های کثیر الانتشار به هزینه خواهان آگهی خواهد شد. تاریخ انتشار آگهی تا جلسه رسیدگی نباید کمتر از یک ماه باشد.»

  3- اعلام تخلف رئیس دفتر ادارات دولتی یا قائم مقام او در استنکاف از گرفتن اوراق اخطاریه مطابق ماده 75 قانون آئین دادرسی مدنی که مقرر می‌دارد. «… در این مورد استنکاف از گرفتن اوراق اخطاریه و ضمائم و ندادن رسید تخلف از انجام وظیفه خواهد بود و به وسیله مدیر دفتر دادگاه به مراجع صالحه اعلام و به مجازات مقرر در قانون رسیدگی به تخلفات اداری محکوم خواهد شد.» هرگاه دعاوی راجع به ادارات دولتی یا سازمان‌های وابسته به دولت باشد و اوراق اخطاریه و ضمائم به رئیس دفتر مخاطب ابلاغ شود و وی از دریافت و رسید آن استنکاف کند، وظیفه مدیر دفتر دادگاه است که این استنکاف را جهت رسیدگی به مراجعه صالحه اعلام کند.

  مبحث سوم: وظایف مدیران دفاتر در باب تأمین خواسته

  1- پرونده را به نظر دادگاه برساند.

  ماده 115 قانون آئین دادرسی مدنی مقرر می‌دارد، «در صورتی که دادخواست تأمین شده باشد مدیر دفتر مکلف است پرونده را فوری به نظر دادگاه برساند، دادگاه بدون اخطار به طرف، به دلایل دادخواست کننده رسیدگی نموده، قرار تأمین صادر یا آن را رد می‌نماید.

  منظور از تأمین خواسته توقیف اموال اعم از منقول و غیر منقول است که جهت جلوگیری از تضییع احتمالی به عمل می‌آید به دلیل اهمیت و فوریت امر تأمین، مدیر دفتر موظف است چنانچه چنین درخواستی صورت گرفت فوراً آن را به اطلاع دادگاه برساند تا دادگاه دستور مقتضی را صادر نماید. هر چقدر مدیر دفتر در این امر سهل انگاری کند ممکن است حقوق خواهان تأمین مورد تضییع قرار بگیرد از اهمیت وظیفه مدیر دفتر در این قسمت فوریت در انجام آن است.

  2- ابلاغ قرار تأمین خواسته

  ماده 117: «قرار تأمین باید فوری به خوانده ابلاغ و پس از آن اجرا شود. در مواردی که ابلاغ فوری ممکن نباشد و تأخیر اجراء باعث تضییع یا تفریط خواسته گردد ابتدا قرار تأمین اجرا و سپس ابلاغ می‌شود.»

  پس از اینکه درخواست تأمین به دادگاه واصل شد همان طور که در قسمت قبلی نیز یادآوری شد مدیر دفتر موظف است فوراً آن را به نظر دادگاه برساند. چنانچه دادگاه قرار تأمین را صادر کرد مدیر دفتر باید قرار را فوراً به خوانده ابلاغ و پس از آن اجرا کند. چنانچه مالی که خواهان تأمین معرفی کرده مال منقول باشد، مقداری از آن معادل خواسته ضمن صورت جلسه با حضور مدعی علیه توسط مدیر دفتر تأمین می‌شود و چنانچه‌ مال غیر منقول باشد مدیر دفتر مشخصات آن را به اداره ثبت اسناد و مدارک محل ابلاغ می‌نماید تا از نقل و انتقال آن جلوگیری به عمل بیاید.

  مبحث چهارم: وظایف مدیران در باب تأمین دلیل و اظهارنامه

  1- مجری قرار تأمین دلیل

  ماده 153 قانون آئین دادرسی مدنی مقرر می‌دارد که: «دادگاه می‌تواند تأمین دلیل را به دادرسی علی البدل یا مدیر دفتر دادگاه ارجاع دهد مگر در مواردی که فقط تأمین دلیل بنای حکم دادگاه قرار گیرد در این صورت قاضی صادر کننده رأی باید شخصاً اقدام نماید یا گزارش تأمین دلیل موجب وثوق دادگاه باشد.»

  چنانچه طرفین دعوی احتمال دهند که در آینده استفاده از دلائل و مدارک دعوای آنان از قبیل دفاتر تجاری یا نظر کارشناسان متغدر یا متعسر خواهد شد می‌توانند به موجب ماده 149 قانون آئین دادرسی مدنی از دادگاه درخواست تأمین دلیل بنماید. دادگاه نیز پس از بررسی امر انجام این امر را می‌تواند به عهده دادرسی یا مدیر دفتر بگذارد که معمولاً مدیر دفتر به همراه کارشناس منتخب در معیت مأمور مجری برای تأمین دلیل اقدام می‌نماید.

  2- وظیفه مدیر دفتر در باب اظهارنامه

  اگر دادگاه دارای شعبه‌ای نباشد مدیر دفتر دادگاه اظهارنامه را پذیرفته و آن را ابلاغ می‌نماید ولی چنانچه دادگاه دارای شعب متعدد باشد، انجام آن به عهده مدیر دفتر کل صورت می‌گیرد.

  مبحث پنجم: وظایف مدیران دفاتر در باب اسناد

  1- خارج نویس کردن سند

  ماده 211 قانون آئین دادرسی مدنی مقرر می‌دارد که: «اگر ابراز سند دادگاه مقدور نباشد یا ابراز تمام یا قسمتی از آن یا اظهار علنی مفاد آن در دادگاه برخلاف نظم یا عفت عمومی یا مصالح عامه یا حیثیت اصحاب دعوا یا دیگران باشد رئیس دادگاه یا دادرسی یا مدیر دفتر دادگاه از جانب او در حضور طرفین آنچه را لازم و راجع به مورد اختلاف است خارج نویس می‌نماید.»

  وظیفه دیگری که به عهده مدیر دفتر می‌باشد خارج نویس کردن اسناد و مدارکی است که ابراز آن در دادگاه به دلیلی مقدور نیست لذا مدیر دفتر به محل نگهداری سند مراجعه کرده و قسمتی را که جهت رسیدگی لازم می‌باشد را خارج نویس می‌کند.

  2- سند مورد ادعای جعل را به نظر دادگاه برساند

 • فهرست و منابع گزارش کارآموزی مجموعه گزارش های دوره کارآموزی عملی مشاوره حقوقی و وکالت موضوع ماده 187 قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی و اجتماعی

  فهرست:

  مفدمه ............................................................................................................... 1

  فصل اول: دفتر دادگاه........................................................................................ 4

  الف) مدیر دفتر.................................................................................................. 5

  فصل اول: وظایف مدیر دفتر در دادگاه بدوی..................................................... 5

  مبحث اول: وظایف مدیر دفتر در باب داد خواست............................................. 5

  مبحث دوم: وظایف مدیر دفتر در باب ابلاغ دادخواست.................................... 9

  مبحث سوم: وظایف مدیر دفتر در باب تأمین خواسته....................................... 11

  مبحث چهارم: وظایف مدیر دفتر در باب تأمین دلیل و اظهارنامه...................... 12

  مبحث پنجم: وظایف مدیر دفتر در باب اسناد.................................................... 13

  مبحث ششم: وظایف مدیر دفتر در باب رجوع به کارشناس.............................. 14

  مبحث هفتم: وظایف مدیر دفتر در باب رأی..................................................... 15

  فصل دوم: تجدید نظر و فرجام خواهی و اعاده دادرسی.................................... 16

  مبحث اول: وظایف مدیر دفتر در باب درخواست تجدید نظر........................... 16

  مبحث دوم: وظایف مدیر دفتر در باب فرجام خواهی........................................ 18

  مبحث سوم: وظایف مدیر دفتر در باب اعاده دادرسی........................................ 20

  فصل سوم: وظایف نامعین مدیران دفتر............................................................. 20

  ب) متصدی امور دفتر یا ثبات........................................................................... 20

  مبحث اول: وظایف متصدی دفتر....................................................................... 20

  مبحث دوم: دفاتری که در شعب دادگاه برای امور دفتری استفاده می‌شود.......... 21

  فصل دوم: دادگاه کیفری.................................................................................... 30

  انتقال منافع مال به غیر....................................................................................... 31

  فروش بلیط دست برگشت................................................................................ 34

  ایراد صدمه عمدی............................................................................................. 37  

  صدور چک بلامحل.......................................................................................... 40

  صدور چک بلامحل.......................................................................................... 44

  خیانت در امانت و جعل امضاء.......................................................................... 47

  ایراد خسارت و صدمه در اثر بی‌احتیاطی در رانندگی........................................ 51

  تصرف عدوانی.................................................................................................. 54

  افترا................................................................................................................... 59

  جیب‌بری........................................................................................................... 65

  ترک انفاق.......................................................................................................... 68

  کلاهبرداری....................................................................................................... 72

  افترا و فحاشی و توهین..................................................................................... 75

  خیانت در امانت و کلاهبرداری......................................................................... 79

  شرب خمر و تهدید........................................................................................... 87

  ضرب و جرح و فحاشی.................................................................................... 90

  سرقت............................................................................................................... 92

  ضرب و جرح.................................................................................................... 94

  فصل سوم: دادگاه حقوقی.................................................................................. 96

  تأمین خواسته.................................................................................................... 97  

  خلع ید از مشاعات و هزینه دادرسی.................................................................. 102

  تغییر نام............................................................................................................ 108

  تخلیه................................................................................................................. 112

  تأمین خواسته.................................................................................................... 119

  تخلیه................................................................................................................. 121

  تأمین دلیل......................................................................................................... 125

  تأمین خواسته.................................................................................................... 127

  تخلیه و اجور معوقه........................................................................................... 129

  اعسار از هزینه دادرسی...................................................................................... 135

  دستور موقت..................................................................................................... 138

  خسارت دیرکرد و مطالبه وجه سفته.................................................................. 141

  تعدیل مال الاجاره.............................................................................................. 150

  فصل چهارم: اجرای احکام کیفری..................................................................... 155

  جعل و استفاده از سند معجول........................................................................... 156

  تحریق عمدی و تهدید به تحریق....................................................................... 161

  قتل شبه عمد به علت تخلف در رانندگی.......................................................... 164

  رابطه نامشروع و ارتکاب فعل حرام.................................................................. 170

  اغفال................................................................................................................. 176

  مزاحمت تلفنی.................................................................................................. 181

  فریب در ازدواج................................................................................................ 185

  ضرب و جرح و تحریق..................................................................................... 189

  رابطه نامشروع................................................................................................... 193

  پرداخت رشوه................................................................................................... 196

  کلاهبرداری....................................................................................................... 199

  فصل پنجم: دادگاه تجدید نظر........................................................................... 202

  مشارکت در سرقت مستوجب تعزیر................................................................. 203

  تقلب در انجام پروژه......................................................................................... 206

  انتقال مال به غیر به قصد فرار از دین................................................................. 212

  بی‌احتیاطی در رانندگی...................................................................................... 217

  رابطه نامشروع................................................................................................... 220

  ساخت و تهیه و توزیع تجهیزات ماهواره........................................................... 225

  فک پملپ.......................................................................................................... 230

  سرقت مقرون به آزار......................................................................................... 236

  ایراد ضرب و جرح عمدی................................................................................. 245

  خیانت در امانت و رابطه نامشروع..................................................................... 248

  مساعدت در فرار متهم...................................................................................... 256

  سهل‌انگاری در نگهداری متهم........................................................................... 261

  مشارکت در سرقت و خرید مال مسروقه........................................................... 265

  اخلال در نظم و آسایش عمومی........................................................................ 269

  قتل غیر عمدی بر اثر بی‌احتیاطی در رانندگی.................................................... 275

  قتل غیر عمدی بر اثر بی‌احتیاطی در رانندگی.................................................... 280

  اختلاس............................................................................................................. 284

  ایراد ضرب و جرح............................................................................................ 290

  ممانعت از حق و مزاحمت ملکی...................................................................... 294

  تصرف عدوانی.................................................................................................. 300

  رابطه نامشروع................................................................................................... 305

  خیانت در امانت................................................................................................ 309

  ربودن مال غیر................................................................................................... 316

  جعل و استفاده از سند معجول........................................................................... 321

  توهین و ایراد ضرب و جرح.............................................................................. 328

  ایراد ضرب و جرح عمدی................................................................................. 333

  صدور چک بلامحل.......................................................................................... 337

  تخلف از مقررات ماده 179 قانون کار.............................................................. 341

  جعل و کلاهبرداری........................................................................................... 345

  جعل عنوان........................................................................................................ 350

  ایراد صدمه بدنی در اثر بی‌احتیاطی در رانندگی................................................. 355

  تظاهر به وکالت و کلاهبرداری........................................................................... 359

  تخلف از مقررات راهنمایی و رانندگی و مزاحمت برای بانوان.......................... 363

  ضرب جرح....................................................................................................... 367

  فصل ششم: دادگاه خانواده................................................................................. 371

  تمکین............................................................................................................... 372

  وصول مهریه و تأمین آن.................................................................................... 379

  تعیین و تکلیف حضانت فرزند......................................................................... 383

  دستور موقت تقاضای ملاقات فرزند.................................................................. 386

  اثبات زوجیت.................................................................................................... 390

  تعدیل و افزایش نفقه......................................................................................... 397

  مطالبه مهریه...................................................................................................... 400

  تقاضای عدم اشتغال همسر به شغل منافی با شئونات خانوادگی........................ 403

  تمکین............................................................................................................... 407

  طلاق توافقی...................................................................................................... 411

  اجازه ازدواج به علت مجهول المکان بودن ولی.................................................. 415

  مطالبه نفقه معوقه.............................................................................................. 419

  طلاق................................................................................................................. 422

  طلاق................................................................................................................. 428

  مطالبه مهریه...................................................................................................... 432

  طلاق................................................................................................................. 436

  طلاق................................................................................................................. 440

  فصل هفتم: دادگاه اطفال.................................................................................... 445

  حمل و نگهداری مشروبات الکلی..................................................................... 446

  سرقت............................................................................................................... 450

  ایراد ضرب و جرح عمدی با چاقو..................................................................... 454

  مزاحمت تلفنی.................................................................................................. 460

  بی‌احتیاطی در رانندگی بدون پروانه................................................................... 465

  سرقت............................................................................................................... 470

  نگهداری چهار گرم تریاک................................................................................ 475

  مشارکت در خرید مواد مخدر........................................................................... 480

   

  منبع:

  ندارد.

دانلود کارآموزی گزارش کارآموزی مجموعه گزارش های دوره کارآموزی عملی مشاوره حقوقی و وکالت موضوع ماده 187 قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی و اجتماعی, گزارش کارآموزی گزارش کارآموزی مجموعه گزارش های دوره کارآموزی عملی مشاوره حقوقی و وکالت موضوع ماده 187 قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی و اجتماعی, پروژه کارآموزی گزارش کارآموزی مجموعه گزارش های دوره کارآموزی عملی مشاوره حقوقی و وکالت موضوع ماده 187 قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی و اجتماعی, دانلود کارورزی گزارش کارآموزی مجموعه گزارش های دوره کارآموزی عملی مشاوره حقوقی و وکالت موضوع ماده 187 قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی و اجتماعی, گزارش کارورزی گزارش کارآموزی مجموعه گزارش های دوره کارآموزی عملی مشاوره حقوقی و وکالت موضوع ماده 187 قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی و اجتماعی, پروژه کارورزی گزارش کارآموزی مجموعه گزارش های دوره کارآموزی عملی مشاوره حقوقی و وکالت موضوع ماده 187 قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی و اجتماعی, کارآموزی در مورد گزارش کارآموزی مجموعه گزارش های دوره کارآموزی عملی مشاوره حقوقی و وکالت موضوع ماده 187 قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی و اجتماعی, کارورزی در مورد گزارش کارآموزی مجموعه گزارش های دوره کارآموزی عملی مشاوره حقوقی و وکالت موضوع ماده 187 قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی و اجتماعی, نمونه گزارش کارآموزی درباره گزارش کارآموزی مجموعه گزارش های دوره کارآموزی عملی مشاوره حقوقی و وکالت موضوع ماده 187 قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی و اجتماعی, گزارش کار در مورد گزارش کارآموزی مجموعه گزارش های دوره کارآموزی عملی مشاوره حقوقی و وکالت موضوع ماده 187 قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی و اجتماعی
ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت