گزارش کارآموزی شرکت مخابرات خراسان رضوی

تعداد صفحات: 40 فرمت فایل: word کد فایل: 2920
سال: 1387 مقطع: مشخص نشده دسته بندی: مخابرات
قیمت قدیم:۱۵,۰۰۰ تومان
قیمت: ۹,۸۰۰ تومان
دانلود فایل
کلمات کلیدی: GIS - شبکه - مخابرات
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه گزارش کارآموزی شرکت مخابرات خراسان رضوی

  تاریخچه شرکت مخابرات خراسان

  اولین مرکز تلفن استان خراسان در شهر مقدس مشهد با نصب 70 شماره تلفن مغناطیسی در سال 1298 مورد بهره برداری قرار گرفت و طی سالهای 1298 لغایت 1357 تعداد مرکز خودکار تلفن شهری 9 مرکز افزایش یافت. طی برنامه پنج سال اول با راه اندازی 29 مرکز ,مجموع مراکز تلفن استان به 95 مرکز رسید.

  مطابق با برنامه توسعه پنج سال  دوم تاسیس 139 مرکز تلفن جدید پیش بینی شد که طی برنامه پنج سال دوم تعداد مرکز تلفن شهری به 252 مرکز افزایش یافت. شایان ذکر است کلیه عملیات نصب و راه اندازی مراکز اعم از کم ظرفیت و پر ظرفیت توسط پرسنل استان صورت گرفته است.

  در ابتدای پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی تعداد تلفنهای منصوبه استان خراسان 64747 شماره بوده است و با بر نامه ریزیهای بعمل آمده طی برنامه اول7124 14شماره در سطح استان نصب شده است.

  عملکرد نصب سوئیچ از ابتدای برنامه سوم به میزان بیش از 417000 شماره       می باشد که با نصب های انجام شده طی سال 1381 منصوبه استان به تعداد کل 1146972شماره افزایش یافته است.

  طرح جامع مشترکین

  مخابرات به عنوان یکی از شاخص ترین ارکان نظام مدیریت استراتژیک کشور در راستای تحقق و پیاده سازی برنامه های جامع، یکی از پیشگامان پیاده سازی، سرویس دهی و خدمت رسانی به مشتریان محسوب می شود و در این راستا شرکت مخابرات خراسان با بکارگیری فناوری نوین و زیر ساخت قوی و وسیع شبکه ای می تواند بعنوان متولی ساختار ارتباطی کشور گامهای اساسی در جهت نیل به MISSION و VISION شرکت و اهداف بلند مدت خدمت رسانی بردارد به گونه ای که با شناخت نقاط قوت، ضعف، فرصتها و تهدیدات، رضایت مشتریان را با عنایت به طرح تکریم ارباب رجوع (مشتری مداری) در پی داشته باشد و این امر ارتقاء کیفی و کمی تکنولوژی و دانش به روز در سیستمهای سخت افزاری و نرم افزاری را سبب خواهد شد.

  یکی از وظایف مهم شرکت مخابرات سرویس دهی به مشترکین در مراکز تلفن شهری به صورت سریع و دقیق است به نحوی که مشتریان می توانند از لحظه ورود (متقاضی) تا پیوستن به خانواده مخابرات (مشترک) کلیه مراحل و عملیات لازم را جهت ثبت نام تا دایری از طریق سیستمها و با مراجعه به یک مرکز یا دفتر در تمام سطح شهر به طور مکانیزه طی نمایند. با توجه به وجود سیستمهای مکانیزه متعدد در زمینه های مشترکین، متقاضیان و واگذاری خطوط که بعضا با FOXPRO نوشته شده بودند و پشتیبانی مناسبی نیز نداشتند اداره خدمات رایانه ای در زمستان 1378 بر آن شد تا پروژه ای را در قالب طرحهای جامع، به نام طرح جامع مشترکین در شرکت مخابرات خراسان شروع نماید و تیمی متشکل از کارشناسان این اداره کار را بر روی آن شروع کردند. در این طرح، مرکز تلفن در قالب هفت زیر سیستم متقاضیان، مشترکین، پاسخگویی آبونمان، MDF، واگذاری خطوط، رئیس مرکز، و سالن دستگاه تعریف شده است که در طرح اول هر یک از زیر سیستمها با هم در داخل مرکز (با وجود یک سرور) در مرکز و سرورها با سرور موجو در اداره خدمات رایانه ای ارتباط داشتند که این کار در محل یک مرکز (در هر ناحیه) مستقر بود نیز ارتباط داشتند که این کار REPLICATION بین قسمتها را توسط هماهنگ سازی می طلبید. در این ارتباط دفاتر ارتباطی و دفاتر مشترکین (جدا از محل مرکز) نیز نقش عمده ای را بازی می کردند. در طرح بعدی با نصب SQL، سرور مراکز جمع آوری و همه زیر سیستمها با یک سرور در محل اداره خدمات رایانه ای مرتبط شدند.

  GIS مجموعه فعالیتهای انجام شده در شرکت مخابرات خراسان در زمینه:

  خرید ، ویرایش و آماده کردن نقشه های پایه شهری با مقیاس 1:2000 و استانی با مقیاس 1:25000 بصورت GIS Ready خرید نرم افزار جامع طراحی و مدیریت اطلاعات مکانی مخابرات به منظور مکانیزه کردن بخش طراحی شبکه کابل کاغذی بر روی نقش های پایه شهری  بصورت GIS  کامل پیاده کردن تاسیسات مخابراتی بین شهری نظیر ایستگاههای ماکروویو ، موبایل ، Data و ... بر روی نقشه های 25000/1  و اتصال داده های توصیفی مورد نیاز به آنها انعقاد قرارداد با بخش خصوصی به منظور پیاده کردن تاسیسات شبکه کابل موجود در نقشه های انعقاد قرارداد با بخش خصوصی به منظور تعیه نرم افزار WebGIS بمنظور استفاده از نقشه های GIS برای سایر افراد از طریق اینترنت پروژه BC4C یکی از بزرگترین پروژه های IT مخابراتی در سطح کشور می باشد که اولین بار توسط شرکت مخابرات استان خراسان رضوی در حال انجام می باشد. این پروژه از حدود سه سال قبل با تشکیل تیمی از کارشناسان IT شرکت شروع به کار کرد و پس از بررسی دقیق کارشناسی و مشاهده نمونه های مختلف و مطرح خارجی و مسائل فنی مرتبط، هم اکنون در مرحله انتخاب پیمانکار می باشد که با اتمام این پروژه مشترکین محترم قادر به استفاده از سرویس های متنوع و مفید آن خواهند بود.

  BC4C از سه قسمت اصلی Billing Center یا مرکز محاسبات Customer یا خدمات مشترکین و Contact Center یا مرکز تماس می باشد که وظیفه ارائه سرویسهای مختلف از کانالهای مختلف دسترسی از جمله تلفن، وب، SMS، فاکس و دیگر وسایل ارتباطی را عهده دار خواهد بود کهدر ذیل به تشریح مختصر خدمات ارائه شده توسط هر کدام خواهیم پرداخت.

  Billing Center :

  اهم سرویسهای ارائه شده عبارت بودند از : ارائه ریز مکالمات، پرداختهای الکترونیکی، تسهیل در شکل پرداخت های مالی مشترکین به شرکت.

  Customer Care :

  اهم سرویس های این بخش عبارتند از:

  مکانیزاسیون و تسهیل کلیه خدمات مرتبط با مشترکین از جمله واگذاری و پشتیبانی سرویسها و رسیدگی به شکایات

    ارتباط Online با کلیه مسئولین خدمات مشترکین 

  امکان ارتباط مستقیم با Contact Center جهت پی گیری شکایات، رفع خرابیها و ... 

  افزایش دقت و نظارت و سرعت بر خدمات ارائه شده به مشترکین

  Contact Center :

  مرکز تماس مکانی است که مشترکین با گرفتن یک شماره به آن متصل شده و انواع سرویسها را دریافت می نمایند از جمله:

  118 اطلاعات مربوط به تافن مشترکین 

  126 : تماس تلفن راه دور بین الملل 

   135: ارتباطات مردمی  رسیدگی به صورتحساب و اعلام بدهی 

   ارتباط با امور مشترکین و متقاضیان

   ارتباط با مسئولین شرکت 

  ارتباط با اپراتورهای دیگر شهرها 

   اعلام ساعات و اوقات شرعی 

  مشورت در مورد سرویسها 

  پخش آگهی های تبلیغاتی

 • فهرست و منابع گزارش کارآموزی شرکت مخابرات خراسان رضوی

  فهرست:

  بخش اول : تاریخچه شرکت مخابرات و چارت سازمانی

   طرح جامع مشترکین                                                             3

  شرح وظایف                                                                           10

  بخش دوم : توضیحی بر قسمت بررسی حسابها و فرم های مربوط

  فرم های مربوط                                                                     12

  بخش سوم : شرح عملیات اداره موجودی کالا

  شرح عملیات                                                                           14

  برگشت کالا به انبار                                                                18

  خرید                                                                                       27

  چرخه ورود و خروج کالا به انبار                                          38

  حواله انبار                                                                                  39

   

  .

  منبع:

  ندارد.

دانلود کارآموزی گزارش کارآموزی شرکت مخابرات خراسان رضوی, گزارش کارآموزی گزارش کارآموزی شرکت مخابرات خراسان رضوی, پروژه کارآموزی گزارش کارآموزی شرکت مخابرات خراسان رضوی, دانلود کارورزی گزارش کارآموزی شرکت مخابرات خراسان رضوی, گزارش کارورزی گزارش کارآموزی شرکت مخابرات خراسان رضوی, پروژه کارورزی گزارش کارآموزی شرکت مخابرات خراسان رضوی, کارآموزی در مورد گزارش کارآموزی شرکت مخابرات خراسان رضوی, کارورزی در مورد گزارش کارآموزی شرکت مخابرات خراسان رضوی, نمونه گزارش کارآموزی درباره گزارش کارآموزی شرکت مخابرات خراسان رضوی, گزارش کار در مورد گزارش کارآموزی شرکت مخابرات خراسان رضوی
ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت