پروژه کارآموزی طرز دوخت و برش لباس عروس و نامزدی در مزون عروس طناز

تعداد صفحات: 20 فرمت فایل: word کد فایل: 3013
سال: 1385 مقطع: کاردانی دسته بندی: هنر
قیمت قدیم:۱۱,۷۰۰ تومان
قیمت: ۶,۵۰۰ تومان
دانلود فایل
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه پروژه کارآموزی طرز دوخت و برش لباس عروس و نامزدی در مزون عروس طناز

  مقدمه :

  در پایان دوره کاردانی دوره ای با نام کار آموزی وجود دارد در این دوره هر کار آموز باید 240 ساعت را در مکانی که مربوط به رشته تحصیلی خود می باشد بگذارند این 240 ساعت با برنامه ریزی تعیین شده از طرف خود کار آموز در هر زمینه ای می تواند باشد در این مجموعه من ( زهره سلمانی اشگفتگی ) تمام تلاش خود را به کار گرفتم تا این زمان را باری بالا بردن سطح اطلاعات خود در زمینه لباس عروس و لباس نامزدی ملی کنم .

   

  الگو :

  اکثر مزون ها و تولیدیها از یک الگو به نام الگوی مادر برای سفارشات خود استفاده می کنند در مزون طناز نیز الگویی به نام الگوی مادر وجود دارد که سفارشات خود را از روی آن الگو برش می زنند البته الگوی این مزون توسط خود رئیس مزون یعنی خانم حبیبی کشیده شده یعنی از الگوی متریک ، گر لاوین و مولرو ایتالیایی استفاده کرده است مثلا :

  اندازه قد و دور حلقه را از الگوی ایتالیایی استفاده کرده

  اندازه دور سینه و اندازه سینه را ازالگوی مولر استفاده کرده

  بقیه اندازه ها و قسمت ها را از الگوی متریک استفاده کرده

  ولی برش کار این مزون از روش مولر استفاده می کرد

  در مزون ها و تولیدی ها و قسمت زیادی صرف آماده کردن الگو نمی شود الگویی که از قبل تهیه و امتحان شده است و از آن استفاده می شود و تغییراتی از جمله مدهای یقه – آستین و پایین دامن چه دنباله دار و چه بدون دنباله را روی پارچه انجام می دهند .

  بنا براین برای هر مدل یک الگو آماده نمی شود که این کار خود در سرعت کار و صرفه جویی در زمان موثر است .

  در صورتی که در مزون های تکه دوزی برای الگو وقت بسیار زیادی را صرف می کنند به این خاطر که قسمت اصلی و مهم کار در دوخت و دوز الگو است .

  به صورت کلی بیشترین در آمد این گونه مزونها با سفارشات از شهرستان می باشد که همه لباس ها همه ی سایز 38 بودند که طرز برش این لباس به صورتی طراحی شده که برای سازهای بزرگ هم مناسب است .

  البته سفارشهای شخصی هر فرد با دادن مدل و اندازه لباس عروسی دلخواه خود را می دهد که اصطلاحا به آن تکه دوزی گویند .

  برش :

  ابتدا ساتن یا پارچه مورد نظر همراه با آستری تا می شود و الگوی ما روی آن قرار می گیرد که تشکیل شده از پیش ، پهلوی پیش و پشت  و پهلوی پشت و پهلوی پشت که البته وجود این پرسش ها بستگی به مدل لباس دارد که اکثرا از برش های پرنسی که از حلقه آستین طراحی می شود می باشد برای دامن هایی که دارای دنباله هستند ؟ قد قسمت پشت الگو به مقدار لازم یعنی 50 سانت اضافه می شود .

  در قسمت پهلوی لباس به اندازه 5 سانتی متر برای سایز بندی اضافه درز گذاشته شود .

  این مرحله لباس بصورت خام بوده و برای هر مدل یقه مورد نیاز طراحی می شود .

  چند دست لباسی که طرحهای مشابه به هم داشته باشند همزمان بوسیله قیچی برقی برش می زنند و تنها علامتی که روی پارچه می زنند قسمت کمر و باسن است .

   

  طرز پمن کردن الگو و برش ( عکس روش برش )

  چرخکاری :

  چرخکاری خود از چند مرحله تشکیل شده است .

  چرخ کاری اکسترو ساتن ( قسمت یقه ی آستر به ساتن البته بجز مدلهایی که دکلته هستند .

  وصل آستر و ساتن پشت بهم و همچنین جلو

  سایز کردن لباس

  دوخت نهایی که شامل وصل کردن پشت و جلوی لباس به یکدیگر است

  چرخ کاری آستر و ساتن

  در این قسمت تکه های آستر را به هم وصل کرده در قسمت پشت برای جای زیپ 5 سانتی متر جا گذاشته و یقه قسمت وسط پشت را می دوزیم برای تمام درزها 1 سانتی متر از پایه چرخ جا می گذاریم و باید دقت کرد که درزها صاف چرخکاری شود ( مخصوصا در قسمت هلال سینه )

  برای دوخت ساتن هم ابتدا پهلوها به هم وصل می شود و مانند اکثر در قسمت پشت اضافه درز برای زیپ می گذاریم البته روش این مزون به این صورت است .

 • فهرست و منابع پروژه کارآموزی طرز دوخت و برش لباس عروس و نامزدی در مزون عروس طناز

  فهرست:

  مقدمه : .................................................................................................................... 1 

  الگو :     .................................................................................................................. 2

  برش :....................................................................................................................... 4

  طرز پهن کردن الگوی روی پاچه ( عکس )............................................................. 5

  چرخکاری و انواع آن و ( عکس ) ........................................................................... 6

  اتو کردن :................................................................................................................ 9

  اورزدن : ............................................................................................................... 10

  اتو کردن کلی لباس :............................................................................................. 11

  طرز اتو کاری کلی : ( عکس ) .............................................................................. 12

  دوخت ژیپون :....................................................................................................... 13

  طرز برش و دوخت تور سر :............................................................................... 14

  تزئینات و روش های آن : .................................................................................... 15

  تشکر از استاد راهنما و مدیریت محترم مزون طناز............................................. 19

              

  .

  منبع:

  ندارد.

دانلود کارآموزی پروژه کارآموزی طرز دوخت و برش لباس عروس و نامزدی در مزون عروس طناز , گزارش کارآموزی پروژه کارآموزی طرز دوخت و برش لباس عروس و نامزدی در مزون عروس طناز , پروژه کارآموزی پروژه کارآموزی طرز دوخت و برش لباس عروس و نامزدی در مزون عروس طناز , دانلود کارورزی پروژه کارآموزی طرز دوخت و برش لباس عروس و نامزدی در مزون عروس طناز , گزارش کارورزی پروژه کارآموزی طرز دوخت و برش لباس عروس و نامزدی در مزون عروس طناز , پروژه کارورزی پروژه کارآموزی طرز دوخت و برش لباس عروس و نامزدی در مزون عروس طناز , کارآموزی در مورد پروژه کارآموزی طرز دوخت و برش لباس عروس و نامزدی در مزون عروس طناز , کارورزی در مورد پروژه کارآموزی طرز دوخت و برش لباس عروس و نامزدی در مزون عروس طناز , نمونه گزارش کارآموزی درباره پروژه کارآموزی طرز دوخت و برش لباس عروس و نامزدی در مزون عروس طناز , گزارش کار در مورد پروژه کارآموزی طرز دوخت و برش لباس عروس و نامزدی در مزون عروس طناز
ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت