گزارش کارآموزی تسطیح و دادن شیب مناسب به زمین های کشاورزی

تعداد صفحات: 26 فرمت فایل: word کد فایل: 3041
سال: مشخص نشده مقطع: مشخص نشده دسته بندی: مهندسی کشاورزی زراعت
قیمت قدیم:۱۲,۶۰۰ تومان
قیمت: ۷,۴۰۰ تومان
دانلود فایل
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه گزارش کارآموزی تسطیح و دادن شیب مناسب به زمین های کشاورزی

  1- پروژه تسطیح:

   

  مکان این پروژه در اراضی اطراف سد وشمگیر میباشد.

  هدف اصلی این پروژه تسطیح ودادن شیب مناسب به زمین های کشاورزی است تا در موقع آبیاری زمین های کشاورزی و زراعی آب به طور یکنواخت به تمامی قسمت های زمین برسد.

  این کار به این دلیل صورت میگیرد که بعد از کاشت محصول و برداشت آن پستی و بلندی هایی در زمین ایجاد میشودکه یکی از علل آن عبور و مرور ماشین های کشاورزی در حین انجام مراحل کاشت و برداشت محصول میباشد.

  با توجه به مشکل ایجاد شده در برخی موارد در زمین های کشاورزی چاله هایی ایجاد میگردد که سبب تجمع آب در آن منطقه شده و مانع از رسیدن آب به سایر نواحی زمین میگردد.و در برخی دیگر از موارد در زمین های کشاورزی تپه هایی ایجاد میگردد که به دلیل استفاده بیشتر کشاورزان از آبیاری از طریق جوی ها و نهر ها و قادر نبودن این سیستم به آبیاری بخش های مرتفع تر در نتیجه سبب عدم رسیدن آب به این نواحی میگردد در حالی که این مشکل تا جایی در آبیاری بارانی و سیستم های مدرن تر آبیاری تا جایی رفع شده است.

  ( تصاویر در فایل اصلی قابل مشاهده است )

  با استفاده از تسطیح زمین های کشاورزی سعی بر برطرف کردن ناهمواری ها میگردد و به اراضی شیبی مناسب آبیاری میدهند.

  روش انجام کار:

  ابتدا نقشه های توپوگرافی منطقه رابرای آشنایی با منطقه وبدست آوردن شیب منطقه تهیه میکنیم.

  در مرحله بعد نقشه برداری اولیه را انجام میدهیم و با در نظر گرفتن یک نقطه مبنا کد ارتفاعی دیگر نقاط را نسبت به آن  نقطه بدست می آوریم.و از این طریق مقدار خاک لازم برای خاکبرداری و یا خاکریزی را بدست می آوریم،که اگر در مجموع برای بدست آوردن شیب مناسب خاک اضافی در منطقه وجود داشته باشد آن را به نواحی دیگر منتقل میکنند و در صورت کم بودن خاک از محل های مناسب که توسط مهندسین مشاور باید تایید گردد خاک را به محل پروژه منتقل میکنیم.

  پس از انجام خاکبرداری و خاکریزی لازم اینک نوبت به پخش کردن خاک در محل پروژه میگردد به تین طریق که به وسیله گریدر خاک را پخش کرده و ریگلارژ می کنیم،البته در مواردی از اسکریپر استفاده میگردد.

   ( تصاویر در فایل اصلی قابل مشاهده است )   

  سپس نقاطی را که قبلا نقشه برداری کرده بودیم را مجددا کد ارتفاعی آنها را بر میداریم تا پس از پس از محاسبات مقدار شیب ایجاد شده را با شیب مجاز طراحی مقایسه میکنیم که با در نظر گرفتن مقدار مشخص درصد خطای مجاز می توانیم متوجه شویم که این کار درست انجام شده است یا خیر.در صورت درست نبودن،مناطقی را که مشکل دارد را مجددا تسطیح میکنیم تا به نتایج مورد قبول برسیم.

  پروژه آببندان:

   

  ( تصاویر در فایل اصلی قابل مشاهده است )

  مکان این پروژه در گمیشان میباشد.

  هدف از انجام این پروژه ذخیره کردن آب در مخزن این آببندان و تامین آب مورد نیاز کشاورزان در فصل های آبیاری محصولات میباشد.

  اصولا در سدهای بزرگ فیلتر و هسته تعبیه می شود ولی در این نوع پروژه ها به دلیل در دسترس بودن منابع خاک رس،تمامی قسمت های بدنه سد را از این نوع خاک ایجاد میکنند و بدین شکل تمامی تاج سد حکم هسته رسی را ایفا میکند.

  روش انجام کار:

  نخستین مرحله انجام هر کار شناسایی منطقه و همچنین محاسبه مقدار مورد نیاز مخزن آببندان برای تامین آب مورد نیاز کشاورزان میباشد.

  سپس به جمع آوری نقشه های توصیفی منطقه می پردازیم.

  بعد از اتمام مراحل طراحی نوبت به اجرای پروژه می رسد.

  برای اجرای پروژه ابتدا پی آببندان را کار کرد.این پی هم نقش پی را دارد و هم نقش  که بصورت بتنی زیر آببندان کار میشود.

  سپس نوبت به خاکریزی و متراکم کردن آن خاک میگردد.خاک را بوسیله کامیون به محل پروژه آورده و توسط بولدوزر آن را پخش میکنند و بعد توسط گریدر ریگلارژ شده و در نهایت به کمک غلطک آن را می کوبند.(برای رسیدن به درصد تراکم مورد نیاز چیزی حدود به 15 تا 20 بار نیاز است که غلطک یک منطقه را بکوبد.

   

  ( تصاویر در فایل اصلی قابل مشاهده است )

   

  کل تاج آببندان قبلا نقشه برداری شده و به فواصلی تقسیم و نامگذاری شده است.

  اصولا قبل از اینکه خاک یک منطقه را بکوبند آن را مقداری مرطوب میکنند و سپس آن را می کوبند تا خاک بهتر متراکم شود.

  ( تصاویر در فایل اصلی قابل مشاهده است )

 • فهرست و منابع گزارش کارآموزی تسطیح و دادن شیب مناسب به زمین های کشاورزی

  فهرست:

  پروژه تسطیح...........................................................................

   

  پروژه آببندان گمیشان................................................................

   

  .

  منبع:

  ندارد.

دانلود کارآموزی گزارش کارآموزی تسطیح و دادن شیب مناسب به زمین های کشاورزی, گزارش کارآموزی گزارش کارآموزی تسطیح و دادن شیب مناسب به زمین های کشاورزی, پروژه کارآموزی گزارش کارآموزی تسطیح و دادن شیب مناسب به زمین های کشاورزی, دانلود کارورزی گزارش کارآموزی تسطیح و دادن شیب مناسب به زمین های کشاورزی, گزارش کارورزی گزارش کارآموزی تسطیح و دادن شیب مناسب به زمین های کشاورزی, پروژه کارورزی گزارش کارآموزی تسطیح و دادن شیب مناسب به زمین های کشاورزی, کارآموزی در مورد گزارش کارآموزی تسطیح و دادن شیب مناسب به زمین های کشاورزی, کارورزی در مورد گزارش کارآموزی تسطیح و دادن شیب مناسب به زمین های کشاورزی, نمونه گزارش کارآموزی درباره گزارش کارآموزی تسطیح و دادن شیب مناسب به زمین های کشاورزی, گزارش کار در مورد گزارش کارآموزی تسطیح و دادن شیب مناسب به زمین های کشاورزی
ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت