گزارش کارآموزی شرکت آژند افراز بنا

تعداد صفحات: 39 فرمت فایل: word کد فایل: 3290
سال: مشخص نشده مقطع: مشخص نشده دسته بندی: مهندسی عمران
قیمت قدیم:۱۳,۸۰۰ تومان
قیمت: ۸,۶۰۰ تومان
دانلود فایل
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه گزارش کارآموزی شرکت آژند افراز بنا

  چکیده  :

  شرکت آژند افراز بنا یکی از شرکت های ساختمانی معتبر در زمینه های مختلف ساختمانی در استان میباشد ، این شرکت با بهره جویی از نیروی متخصص و همچنین سابقه درخشان در عرصه فعالیت های ساختمانی توانسته است قسمتی قابل توجه از فعالیت های صدا و سیمای استان را در اختیار بگیرد ، در طول دوره کارآموزی در این شرکت در محیطی بسیار مناسب مشغول به فعالیت بودم ، فعالیت های انجام گرفته من در این دوره شامل آشنایی با نحوه اجرای ساختمان های اسکلت فلزی و موارد مربوط به آن مانند جوشکاری و اتصالات و سایر موارد بوده است .

  فصل اول – معرفی شرکت آژند افراز بنا 

  - نام و نوع شرکت :

  شرکت آژند افراز بنا

   

  2- سال تاسیس :

  شرکت آژند افراز بنا   در تاریخ 29/8/1379 تحت شماره 544166 در اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی قزوین به ثبت رسیده است.

   

  فعالیتها :

  اجرای بناهای مسکونی

  اجرای بنا های صنعتی

  ترمیم بنا ها

  انجام کلیه فعالیت های فنی مهندسی ساختمانی

  نقشه کشی

   

  موضوع شرکت :

  فعالیت شرکت طبق مفاد اساسنامه , در زمینه های مقاطعه کاری هرگونه عملیات ساختمانی ، سیویل و کارهای تاسیساتی و کلیه امور مهندسی , فنی , تهیه و تامین کلیه احتیاجات مجتمع های فوق الذکر از جمله تهیه مواد قطعات , وسایل و دستگاهها و ماشین آلات مورد لزوم و انجام هرگونه عملیات بازرگانی که به نحوی به انجام کارهای مزبور مربوط باشد از جمله واردات و صادرات و قبول و واگذاری نمایندگی و فروش محصولات و صنایع وابسته.شرکت می تواند تمام یا قسمتی از فعالیتهای فوق را راسا و یا با مشارکت شخص و یا اشخاص حقیقی و حقوقی داخلی و یا خارجی انجام دهد.

   

   

  عضویت ها :

  -عضو انجمن صنفی شرکتهای ساختمانی

  -عضو انجمن صنفی انبوه سازان مسکن

  -عضو حقوقی سازمان نظام مهندسی ساختمان

  فصل دوم

  اسکلت فلزی

  فصل دوم – اسکلت فلزی  :

  پیشگفتار :

  دیگر مثل زمان قدیم ساختمان ها یک طبقه نیستند و تعداد طبقات خیلی بیشتر است و نمی توان برای ساختن ساختمان ها از روشهای قدیمی استفاده نمود و همچنین عواملی مانند زلزله می تواند خسارت های جبران ناپذیری را وارد سازد و جان هزاران انسان را  به خطر اندازد. بدین منظور امروزه برای جلوگیری از خرابی های ساختمان و ضد زلزله کردن  ساختمان های از اسکلت فلزی استفاده می شود.

  این روش می تواند ساختمان را تا حدودی از خرابی های احتمالی در امان نگه دارد و ضریب امنیت زندگی در آپارتمان ها و بر جها را افزایش دهد.

   

  مقدمه :

  برای ایجاد ساختمان ها عوامل زیادی دخیل هستند که هر عامل در بر گیرنده بخشی از ساختمان می شود.برای ایجاد یک ساختمان مجموعه عملیات هایی به ترتیبی انجام می گیرد  تا ساختمانی آماده و مورد استفاده قرار گیرد.هر کدام از این مجموعه عملیات دارای اهمیت ویژه ای می باشد که کوتاهی در انجام هر کدام امنیت ساختمان را زیر سوال می برد.

   

  اجرای اسکلت فلزی :

  برای ساختن پل ها و ستون ها در اسکلت های فلزی از پروفیل های فلزی استفاده می شودو معمولا" ستونها را از تیر آهنهای I دوبل و یا ال پهنهای تکی استفاده می نمایند و همچنین برای اتصالات از نبشی تسمه و برای زیر ستونها از صفحه فولادی استفاده می شود و معمولا"دو قطعه را بوسیله جوش به همدیگر متصل می کنند .سقف این نوع ساختمانها  می تواند از تیر آهن یا تیرچه بلوک باشد و برای جدا کردن فضا ها می توان از انواع آجر یا قطعات گچی استفاده کرد و در هر حال جدا کننده ها باید از مصالح سبک انتخاب شوند .

   

  ساختن پی ساختمان :

  برای شروع کار اسکلت بندی ساختمان اولین کاری که باید انجام گیرد ساختن پی است. برای افزایش کارایی باید نقشه فوندانسیون را با جزئیات کامل روی زمین پیاده سازی کنیم. از جمله سازه، به یک شبکه متشکل از محورهای عمود برهم تقسیم شده باشد و موقعیت محورهای مزبور نسبت به محورها یا نقاط مشخصی نظیر محور جاده ، بر زمین بر ساختمان مجاور و غیره تعیین شده باشد.در نقشه فوندانسیون همچنین باید توجه داشت ، ستونها و فونداسیونهایی را که وضعیت مشابهی از نظر بار وارد شده دارند با علامت یکسان نشان میدهند . ستون را با حرف L و فونداسیون را با حرف F نشان میدهند . ترسیم مقاطع و نوشتن رقوم زیر فونداسیون ، رقم روی فونداسیون ، ارتفاع قسمتهای مختلف پی ، مشخصات بتن مگر، مشخصات بتن ، نوع و قطر و طول کلی که برای بریدن میلگرد ها مورد نیاز است باید در نقشه مشخص باشد.

  به منظور پیشبرد سریع کار همچنین باید قبل از پیاده کردن نقشه روی زمین اگر زمین ناهموار بود و دارای گیاهان است باید نقاط مرتفع ناترازی که مورد نظر است برداشته شود و محوطه را از گیاهان و ریشه ها پاک کرد . تا سطح زیر پی کاملا" صاف و تقریبا" تراز بوده باشد. برای این منظور در ابتدا یک بتن مگر به ضخامت cm 10 به منظور طراز کردن زیر فونداسیونها و جدا کردن بتن اصلی از خاک برای جلوگیری از جذب آب بتن توسط خاک و اجرای دقیقتر فونداسیونها ریخته شود . سپس پلان فونداسیون را روی بتن مگر پیاده می کنند بدین صورت که ابتدا شمال جغرافیایی نقشه را با شمال جغرافیایی محل که قرار است پروژه در آن اجرا شود منطبق میکنیم . سپس یکی از محورها را که موقعیت آن روی نقشه مشخص است برروی زمین حداقل با دو میخ در ابتدا و انتها پیاده می کنیم که به این امتدادمحور مبنا گوییم . حال سایر محورهای طولی وعرضی را از روی محور مبنا مشخص می کنیم . در هنگام پیاده کردن نقشه از خطوط اکس استفاده می کنیم.

  با استفاده از خطوط اکس  محل پی های نقطه ای مشخص می شوند .ابتدا آماتور های شبکه ای را که با اندازه ی متناسب پی ها بافته شده است در کف پی قرارداده و زیرآنرا با تکه های کوچک سنگ قدری بالاتر از کف پی قرار می دهند بطوری که موقع بتن ریزی این شبکه در بتن غرق می شود . همچنین باید توجه داشته باشیم که سر کلیه آرماتورهابصورت چنگک خم شده و یا بصورت گونیا برگردانده شود . باید دقت شود کلیه محلهای میلگردها چپ و راست با مفتول بسته شود. باید دقت داشت که همچنین فاصله میلگردها باید یکسان باشد بطوری که بزرگترین دانه بتن براحتی از آن عبور کند و در موقع بتن ریزی باید دقت شودکه بتن پی یا ستون کاملا" یکپارچه و متراکم بوده و در آن حفره های خالی وجود نداشته باشد که برای این کار از ویبراتور استفاده می کنیم. که در بتن تولید ارتعاش نموده و بتن را به تمام گوشه های قالب هدایت می نماید و درنتیجه مانع ایجاد فضای خالی در بتن می گردد . همچنین قبل از بتن ریزی باید پی را قالب بندی که این قالب از چوب می باشند. همچنین پس از گرفتن کامل بتن قالب ها را باز می کنند.

   

  ستون ها در اسکلت :

  برای ایجاد ستون طبق استاندارد ابتدا اکس ستونها را روی صفحه پیاده می کنند و به کمک آن محل دقیق نصب ستونها مشخص می شود چهار طرف ستون را با نبشی مهار می کنند . پس از اینکه محل دقیق نصب ستونها مشخص شد در دو ضلع ستونی نبشی را نصب می کنند . برای بلند کردن ستون ها و به دلیل سنگینی و هم اینکه ستون ها باید در ارتفاعات قرار گیرد از جرثقیل استفاده می شود . ابتدا در یک محل شاغول می کنند و طوری ستون و نبشی پای ستون را خال جوش می زنند که حرکت در جهتی که هنوز شاغول نکرده ایم امکان پذیر باشد . پس طرف دیگر را شاغول کرده و خال را محکم می کنیم . پس از اینکه ستون در محل خود نصب شد شروع به نصب نبشی در دو طرف دیگر و محکم کاری می کنیم . معمولا" به دلیل ارتفاع بلند ستونها فقط حدود دو تا سه متر پایین ستونها شاغول می شود و ممکن است در ارتفاعات بالاتر ستون خم شده باشد برای اینکه ستونها تا انتها دقیقا" شاغول باشند هنگام نصب پلها و کشها با تیفور آنها را دقیقا" شاغول می کنند.نکته ای که باید در نصب ستون ها مورد توجه قرار گیرد این است که به استاندارد های جوش و فاصله ها توجه شود و همچینین طبق نقشه عملیات انجام گیرد.

   

   پل طبقه :

  یکی از موارد بسیار مهم در اجرای اسکلت فلزی محل ایجاد پل ها می باشد، زیرا فشار بار سقف بر روی پل ها قرار می گیرد. با توجه به مقدار بار وارد شده در دهانه، ارتفاع آنها مشخص می شود و معمولا" از ضخامت سقف و ارتفاع تیرها بیشتر است؛ بنابراین با توجه به نقشهای معماری و تقسیم فضاها ، پلها را باید در جایی طراحی و نصب شوند که به علت ارتفاع زیاد ایجاد اشکال در کف نکنند و سعی شود به صورت آویز در سقف مشخص نباشد. به این علت معمولا" پلها در زیر دیوارهای جدا کننده بین فضاها نصب می شوند که علاوه بر بار وارد شده باید وزن دیوارهای جداکننده بر روی آنها در محاسبه منظور شود.روش کار بدین صورت است که پل در جهت بال تیر آهن ستون امتداد پیدا کند در این حالت از پلهای سرتاسری استفاده می شود . این پلها به وسیله یک ورق بست که در محل عبور پل به ستون جوش می شود و یک عدد نبشی 10-12  که روی بست جوش می گیرد به ستون متصل می شود.

   

   

  به نکاتی در راستای افزایش کیفیت اجرای پل در زیر اشاره می کنیم :

   

  باید دقت داشت که  اگر پهنای تسمه تقویتی از بال تیر آهن کمتر باشد اشکالی ایجاد نمی شود

  چنانچه برای تقویت پل از یک عدد تسمه استفاده کنیم بهتر است که این تسمه از بالا جوش شود زیرا در صورتی که از پایین جوش شود در موقع سفید کاری مزاحمت ایجاد کرده و مجبور هستیم ضخامت گچ و خاک را در کلیه سطح سقف به اندازه ضخامت تسمه تقویتی افزایش دهیم.

   

  3-. گاهی امکان دارد برای دهانه ای پلها را با دو یا یک عدد تسمه که به بال تیر جوش می شود تقویت کنیم این تسمه معمولا" در تیرهای ساده در وسط پل و در تیرهای ممتد در نزدیکی تکیه گاه جوش می شود.

   

  دقت کنیم که طول جوش مطابق نقشه و به اندازه کافی باشد. در غیر این صورت امکان خرابی یا خوردگی جوش افزایش پیدا می کند.

 • فهرست و منابع گزارش کارآموزی شرکت آژند افراز بنا

  فهرست:

  ندارد.
   

  منبع:

  ندارد.

دانلود کارآموزی گزارش کارآموزی شرکت آژند افراز بنا, گزارش کارآموزی گزارش کارآموزی شرکت آژند افراز بنا, پروژه کارآموزی گزارش کارآموزی شرکت آژند افراز بنا, دانلود کارورزی گزارش کارآموزی شرکت آژند افراز بنا, گزارش کارورزی گزارش کارآموزی شرکت آژند افراز بنا, پروژه کارورزی گزارش کارآموزی شرکت آژند افراز بنا, کارآموزی در مورد گزارش کارآموزی شرکت آژند افراز بنا, کارورزی در مورد گزارش کارآموزی شرکت آژند افراز بنا, نمونه گزارش کارآموزی درباره گزارش کارآموزی شرکت آژند افراز بنا, گزارش کار در مورد گزارش کارآموزی شرکت آژند افراز بنا
ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت