گزارش کارآموزی شرکت ایمن افزار وایا

تعداد صفحات: 54 فرمت فایل: word کد فایل: 3292
سال: مشخص نشده مقطع: مشخص نشده دسته بندی: کارخانجات و شرکت ها
قیمت قدیم:۱۸,۰۰۰ تومان
قیمت: ۱۲,۸۰۰ تومان
دانلود فایل
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه گزارش کارآموزی شرکت ایمن افزار وایا

   گزارش کارآموزی شرکت ایمن افزار وایا :

  پیشگفتار :

  فعالیت اجرایی در شرکت ایمن افزار وایا   هرچند که در مدت زمان بسیار کوتلاهی انجام شد ، اما آشنایی با فعالیت های لازم و اجرایی در یک شرکت در بازار کار و همچنین آشنایی با تعمیر و نگهداری سیستم های رایانه ای هم به لحاظ نرم افزاری و هم به لحاظ سخت افزاری دوره ای سرشار از اطلاعات و نکات فنی را برای ما برای ورود به بازار کار فراهم نمود .

  فصل اول – معرفی شرکت ایمن افزار وایا

  - نام و نوع شرکت :

  شرکت ایمن افزار وایا   (سهامی خاص)

   

  2- سال تاسیس :

  شرکت ایمن افزار وایا  در تاریخ 29/8/1384 تحت شماره 20116 در اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی قزوین به ثبت رسیده است.

   

  زمینه فعالیت ها

  زمینه اصلی فعالیت شرکت ارائه خدمات در مورد سیستم های اطلاعات مدیریت در قالب اجرای پروژه های نرم افزاری میباشد.

   

  تولید

  - تحلیل و طراحی و تولید و نصب و راه اندازی نرم افزارهای کاربردی براساس نیاز مشتری

  - طراحی و تولید نرم افزارهای عمومی به منظور ارائه در سطح وسیع بر اساس نیازهای عمومی کاربران

   

   

   

  خدمات

  - مدیریت و پشتیبانی محیط های نرم افزاری

  - مدیریت پروژه های نرم افزاری

  - مشاوره در طراحی و تولید سیستم های کاربردی

  - مشاوره در تحلیل نیازمندیهای کاربران

  - تحقیق و پژوهش در زمینه های فن آوری اطلاعات

  فصل دوم – تعمیر و نگهداری و پشتیبانی شبکه محلی شرکت

   

  فصل دوم – شبکه :

  پیشگفتار :

  اساسا یک شبکه کامپیوتری شامل دو یا بیش از دو کامپیوتر وابزارهای جانبی مثل چاپگرها، اسکنرها ومانند اینها هستند که بطور مستقیم بمنظور استفاده مشترک از سخت افزار ونرم افزار، منابع اطلاعاتی ابزارهای متصل ایجاده شده است توجه داشته باشید که به تمامی تجهیزات سخت افزاری ونرم افزاری موجود در شبکه منبع1(Source) گویند.

  در این تشریک مساعی با توجه به نوع پیکربندی کامپیوتر ، هر کامپیوتر کاربر می تواند در آن واحد منابع خود را اعم از ابزارها وداده ها با کامپیوترهای دیگر همزمان بهره ببرد.

   

   دلایل استفاده از شبکه را می توان موارد ذیل عنوان کرد :

  1 - استفاده مشترک از منابع :

  استفاده مشترک از یک منبع اطلاعاتی یا امکانات جانبی رایانه ، بدون توجه به محل جغرافیایی هریک از منابع را استفاده از منابع مشترک گویند.

   

  2 - کاهش هزینه :

  متمرکز نمودن منابع واستفاده مشترک از آنها وپرهیز از پخش آنها در واحدهای مختلف واستفاده اختصاصی هر کاربر در یک سازمان کاهش هزینه را در پی خواهد داشت .

   

  3 - قابلیت اطمینان :

  این ویژگی در شبکه ها بوجود سرویس دهنده های پشتیبان در شبکه اشاره می کند ، یعنی به این معنا که می توان از منابع گوناگون اطلاعاتی وسیستم ها در شبکه نسخه های دوم وپشتیبان تهیه کرد ودر صورت عدم دسترسی به یک از منابع اطلاعاتی در شبکه " بعلت از کارافتادن سیستم " از نسخه های پشتیبان استفاده کرد. پشتیبان از سرویس دهنده ها در شبکه کارآیی،، فعالیت وآمادگی دایمی سیستم را افزایش می دهد.

   

  4 - کاهش زمان :

  یکی دیگر از اهداف ایجاد شبکه های رایانه ای ، ایجاد ارتباط قوی بین کاربران از راه دور است ؛ یعنی بدون محدودیت جغرافیایی تبادل اطلاعات وجود داشته باشد. به این ترتیب زمان تبادل اطلاعات و استفاده از منابع خود بخود کاهش می یابد.

   

  5 - قابلیت توسعه :

  یک شبکه محلی می تواند بدون تغییر در ساختار سیستم توسعه یابد وتبدیل به یک شبکه بزرگتر شود. در اینجا هزینه توسعه سیستم هزینه امکانات وتجهیزات مورد نیاز برای گسترش شبکه مد نظر است.

   

  6 - ارتباطات:

  کاربران می توانند از طریق نوآوریهای موجود مانند پست الکترونیکی ویا دیگر سیستم های اطلاع رسانی پیغام هایشان را مبادله کنند ؛ حتی امکان انتقال فایل نیز وجود دارد.

  در طراحی شبکه مواردی که قبل از راه اندازی شبکه باید مد نظر قرار دهید شامل موارد ذیل هستند:

  1 - اندازه سازمان

  2 - سطح امنیت

  3 - نوع فعالیت

  4 - سطح مدیریت

  5 - مقدار ترافیک

  6 – بودجه

   

   

  مفهوم گره " Node" وایستگاههای کاری " Work Stations "]1] :

   هرگاه شما کامپیوتری را به شبکه اضافه می کنید ، این کامپیوتر به یک ایستگاه کاری یا گره تبدیل می شود.

  یک ایستگاه کاری ؛ کامپیوتری است که به شبکه الصاق شده است و در واقع اصطلاح ایستگاه کاری روش دیگری است برای اینکه بگوییم یک کامپیوتر متصل به شبکه است. یک گره چگونگی وارتباط شبکه یا ایستگاه کاری ویا هر نوع ابزار دیگری است که به شبکه متصل است وبطور ساده تر هر چه را که به شبکه متصل والحاق شده است یک گره گویند".

  برای شبکه جایگاه وآدرس یک ایستگاه کاری مترادف با هویت گره اش است.

   

  مدل های شبکه[2]:

  در یک شبکه ، یک کامپیوتر می تواند هم سرویس دهنده وهم سرویس گیرنده باشد. یک سرویس دهنده (Server) کامپیوتری است که فایل های اشتراکی وهمچنین سیستم عامل شبکه که مدیریت عملیات شبکه را بعهده دارد - را نگهداری می کند.

  برای آنکه سرویس گیرنده " Client" بتواند به سرویس دهنده دسترسی پیدا کند ، ابتدا سرویس گیرنده باید اطلاعات مورد نیازش را از سرویس دهنده تقاضا کند. سپس سرویس دهنده اطلاعات در خواست شده را به سرویس گیرنده ارسال خواهد کرد.

  سه مدل از شبکه هایی که مورد استفاده قرار می گیرند ، عبارتند از :

  1 - شبکه نظیر به نظیر " Peer- to- Peer "

  2 - شبکه مبتنی بر سرویس دهنده " Server- Based "

  3 - شبکه سرویس دهنده / سرویس گیرنده " Client Server"

   

   
   

   

  مدل شبکه نظیر به نظیر:

  در این شبکه ایستگاه ویژه ای جهت نگهداری فایل های اشتراکی وسیستم عامل شبکه وجود ندارد. هر ایستگاه می تواند به منابع سایر ایستگاه ها در شبکه دسترسی پیدا کند. هر ایستگاه خاص می تواند هم بعنوان Server وهم بعنوان Client عمل کند. در این مدل هر کاربر خود مسئولیت مدیریت وارتقاء دادن نرم افزارهای ایستگاه خود را بعهده دارد. از آنجایی که یک ایستگاه مرکزی برای مدیریت عملیات شبکه وجود ندارد ، این مدل برای شبکه ای با کمتر از 10 ایستگاه بکار می رود .

   

  مدل شبکه مبتنی بر سرویس دهنده :

  در این مدل شبکه ، یک کامپیوتر بعنوان سرویس دهنده کلیه فایل ها ونرم افزارهای اشتراکی نظیر واژه پرداز ها، کامپایلرها ، بانک های اطلاعاتی وسیستم عامل شبکه را در خود نگهداری می کند. یک کاربر می تواند به سرویس دهنده دسترسی پیدا کرده وفایل های اشتراکی را از روی آن به ایستگاه خود منتقل کند

   

  مدل سرویس دهنده / سرویس گیرنده :

  در این مدل یک ایستگاه در خواست انجام کارش را به سرویس دهنده ارائه می دهد وسرویس دهنده پس از اجرای وظیفه محوله ، نتایج حاصل را به ایستگاه در خواست کننده عودت می دهد. در این مدل حجم اطلاعات مبادله شده شبکه ، در مقایسه با مدل مبتنی بر سرویس دهنده کمتر است واین مدل دارای کارایی بالاتری می باشد.

   

  هر شبکه اساسا از سه بخش ذیل تشکیل می شود[3]:

   

  ابزارهایی که به پیکربندی اصلی شبکه متصل می شوند بعنوان مثال : کامپیوتر ها ، چاپگرها، هاب ها " Hubs "
  سیم ها ، کابل ها وسایر رسانه هایی که برای اتصال ابزارهای شبکه استفاده می شوند.

   

   

  سازگار کننده ها  Adaptor  :

  که بعنوان اتصال کابل ها به کامپیوتر هستند . اهمیت آنها در این است که بدون وجود آنها شبکه تنها شامل چند کامپیوتر بدون ارتباط موازی است که قادر به سهیم شدن منابع یکدیگر نیستند . عملکرد سازگارکننده در این است که به دریافت وترجمه سیگنال ها ی درون داد از شبکه از جانب یک ایستگاه کاری وترجمه وارسال برون داد به کل شبکه می پردازد.

   

   
  اجزا ءشبکه :

  اجزا اصلی یک شبکه کامپیوتری عبارتند از :

  1 - کارت شبکه : NIC- Network Interface Card  :

  برای استفاده از شبکه وبرقراری ارتباط بین کامپیوتر ها از کارت شبکه ای استفاده می شود که در داخل یکی از شیارهای برد اصلی کامپیوتر های شبکه " اعم از سرویس دهنده وگیرنده " بصورت سخت افزاری وبرای کنترل ارسال ودریافت داده نصب می گردد.

   

  2 - رسانه انتقال  Transmission Medium  :

  رسانه انتقال کامپیوتر ها را به یکدیگر متصل کرده وموجب برقراری ارتباط بین کامپیوتر های یک شبکه می شود . برخی از متداولترین رسانه های انتقال عبارتند از :

   کابل زوج سیم بهم تابیده  Twisted- Pair

   کابل کواکسیال  Coaxial 

  کابل فیبر نوری Fiber- Optic .

   

   

   

   

  سیستم عامل شبکه  NOS- Network Operating System  :

  سیستم عامل شبکه برروی سرویس دهنده اجرا می شود و سرویس های مختلفی مانند: اجازه ورود به سیستم "Login" ، رمز عبور "Password" ، چاپ فایل ها " Printfiles" ، مدیریت شبکه " Net work management " را در اختیار کاربران می گذارد.

   

   
  انواع شبکه از لحاظ جغرافیایی:

  نوع شبکه توسط فاصله بین کامپیوتر های تشکیل دهنده آن شبکه مشخص می شود:

   

   
  شبکه محلی  LAN= Local Area Network  :

  ارتباط واتصال بیش از دو یا چند رایانه در فضای محدود یک سازمان از طریق کابل شبکه وپروتکل بین رایانه ها وبا مدیریت نرم افزاری موسوم به سیستم عامل شبکه را شبکه محلی گویند. کامپیوتر سرویس گیرنده باید از طریق کامپیوتر سرویس دهنده به اطلاعات وامکانات به اشتراک گذاشته دسترسی یابند. همچنین ارسال ودریافت پیام به یکدیگر از طریق رایانه سرویس دهنده انجام می گیرد. از خصوصیات شبکه های محلی می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

  1 - اساسا در محیط های کوچک کاری قابل اجرا وپیاده سازی می باشند.

  2 - از سرعت نسبتا بالایی برخوردارند.

  3 - دارای یک ارتباط دایمی بین رایانه ها از طریق کابل شبکه می باشند.

  اجزای یک شبکه محلی عبارتند از :

  الف - سرویس دهنده

  ب - سرویس گیرنده

  ج - پروتکل

  د- کارت واسطه شبکه

  ط - سیستم ارتباط دهنده

 • فهرست و منابع گزارش کارآموزی شرکت ایمن افزار وایا

  فهرست:

  ندارد.
   

  منبع:

  ندارد.

دانلود کارآموزی گزارش کارآموزی شرکت ایمن افزار وایا , گزارش کارآموزی گزارش کارآموزی شرکت ایمن افزار وایا , پروژه کارآموزی گزارش کارآموزی شرکت ایمن افزار وایا , دانلود کارورزی گزارش کارآموزی شرکت ایمن افزار وایا , گزارش کارورزی گزارش کارآموزی شرکت ایمن افزار وایا , پروژه کارورزی گزارش کارآموزی شرکت ایمن افزار وایا , کارآموزی در مورد گزارش کارآموزی شرکت ایمن افزار وایا , کارورزی در مورد گزارش کارآموزی شرکت ایمن افزار وایا , نمونه گزارش کارآموزی درباره گزارش کارآموزی شرکت ایمن افزار وایا , گزارش کار در مورد گزارش کارآموزی شرکت ایمن افزار وایا
ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت