پروژه کارآموزی تجزیه و تحلیل سیستم ها ( شرکت قوطی سازی شفا )

تعداد صفحات: 23 فرمت فایل: word کد فایل: 3387
سال: مشخص نشده مقطع: مشخص نشده دسته بندی: مهندسی صنایع
قیمت قدیم:۲۰,۰۰۰ تومان
قیمت: ۱۲,۸۰۰ تومان
دانلود مقاله
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه پروژه کارآموزی تجزیه و تحلیل سیستم ها ( شرکت قوطی سازی شفا )

  تجزیه و تحلیل سیستمها ( قوطی سازی )

   هدف اصلی ما در این قسمت دستیابی به یک سیستم نظام حل مسئله قوی و پویا در شرکت قوطی سازی شفا می باشد به منظور اجرا و دستیابی به یک سیستم نظام حل مسئله کارآمد، باید مواردی را در نظر گرفت و از کارهای بخصوص در جهت نیل به این اهداف استفاده نمود و راه کارهایی بخصوص در جهت نیل به این اهداف استفاده نمود به این منظور راه کارهایی در این قسمت ارائه می شوند که کمک و بهره گیری از آنها می توان به یک نظام حل مسئله قابل قبولی در شرکت قوطی سازی شفا دسترسی پیدا کرد.

  در واقع اساسی ترین و نخستین قدم در این راه تشکیل کمیته نظام حل مسئله می باشد که تمامی اهداف ما در جهت دستیابی و اجرای این نظام در همین کمیته خلاصه

   

  می شود.

  این کمیته دارای وظایف متعددی در جهت طراحی و اجرای نظام حل مسئله به عهده دارد.

  اعضای این تیم کاری باید از افراد کلیدی هر قسمت کار باشند تا مشکلات را بخوبی بشناسند.

  این کارخانه دارای 2 سالن تولید قوطی سر و کف قوطی می باشد که در سالن اول وظیفه تولید سر و کف قوطی نیم کیلوگرمی را بر عهده دارد و سالن دوم وظیفه تولید سر و کف قوطی یک کیلوگرمی را بر عهده دارد.

   

   

  2 سالن تولید قوطی را بر عهده دارند از تولید سیلندر تا بسته بندی قوطی، که در سالن اول تولید قوطی نیم کیلوگرمی و در سالن دوم تولید قوطی یک کیلوگرمی از تولید سیلندر تا بسته بندی را بر عهده دارد.

  یک سالن نیز انبار مواد خام اولیه می باشد و یک سالن نیز انبار ضایعات می باشد.

  گام اول

  شناسایی و انتخاب مسئله و تعیین هدف حل مسئله

  ابتدا باید در نظر بیاوریم که چه کاری انجام می دهیم؛

  ابتدا ورق خام وارد کارخانه می شود با قیچی برش داده می شود در سالنهای دیگر قوطی تولید و بسته بندی می شود و به انبار می رود.

  حال باید ببینیم ترتیب و توالی کارهایی که انجام می دهیم چگونه است و فرآیندهای مختلف مراحل را بررسی کنیم.

  ابتدا مواد خام اولیه وارد کارخانه می شود که وارد سالن 1 می شود، این مواد خام شامل ورقهای سروکف قوطی ورق های سیلندر قوطی، مایع لاستیک (مایع آبندی)، لاک(برای روکش ورق داخلی سیلندر و سروکف قوطی) ، پالت (برای بسته بندی)، سلفون برای بسته بندی و مواد آزمایشگاهی می باشد.

   

  سپس ورق های خام قیچی نشده وارد سالن 2و 3 می شود. در آنجا ورقها قیچی شده تا توسط دستگاهها پرس سرو کف قوطی نیم کیلوگرمی تولید شود. پس از تولید سر و کف قوطی نیم کیلوگرمی و یک کیلوگرمی، سر و کف وارد دستگاه مایع زن می شود تا مایع، لاستیک (آب بندی) به دور سر و کف ریخته شود. سپس این سر و کفها وارد دستگاه خشک کن می شوند تا مایع لاستیک  و خشک شود، پس از عبور سر و کف از دستگاه خشک کن، این سر و کفها در داخل سبد جاگذاری می شوند و به سالن شماره 4 و 5 می روند در سالن 4و 5 ابتدا سیلندر قوطی توسط دستگاه can MAN و soudronic تولید می شود و وارد دستگاه پودر زنی می شود و سپس وارد کوره
  می شود سپس وارد دستگاه فلنچر شده و لبه های سیلندر فلنج می شود و پس از آن وارد دستگاه سیمر ده و کف قوطی پرس می شود و پس از آن وارد دستگاه پلیت

  هایزر می شود تا قوطی ها بسته بندی شوند.

   

  پس از بسته بندی قوطی ها وارد انبار می شوند و از کارخانه به مقصد انتقال داده
  می شوند.

  حال باید ببینیم در طول مراحل مختلف آیا گلوگاهی هم وجود دارد یا خیر و مشکلات را پیدا کنیم.

  تامین بود مواد خام خیلی مهم است اگر ورق سر وقت خریداری نشود و به سالنها فرستاده نشود عملا سالنها کارشان متوقف می شود، که این یکی از مشکلات موجود است.

  در سالنهای تولید سر و کف قوطی نیز اگر تولید مد نظر صورت نگیرد کار سالنهای تولید قوطی متوقف می شود که این مشکل نیز چند بار در هفته بوجود می آید و همچنین توقف تولید قوطی باعث انبار سرو کف قوطی می شود. بنابراین مشکلات زیادی در خط تولید وجود دارد. ابتدا باید فعالیتهای شغلی خود را به قسمت های کوچک تبدیل کنیم و تعداد قسمت های کوچک شده فعالیت خود را بشناسیم و تعدادشان را بدانیم.

  انبار مواد خام

  سالن تولید سر و کف قوطی

  سالن تولید قوطی

  انبار مواد تولید

  1.عملیات Z

  1.عملیات E

  2.عملیات F

  3.عملیات G

  4.عملیات H

  5.عملیات S

  1.عملیات B

  2.عملیات C

  3.عملیات D

  4.عملیات I

  1.عملیات A

   

   
  عملیات A: تامین و انبار مواد اولیه و ارسال به سالنهای تولید

  عملیاتB:قیچی ورقهای خام ارسالی از انبار مواد خام برای تولید سر و کف قوطی

  عملیاتC:تولید سر و کف قوطی توسط دستگاه پرس

  عملیاتD:زدن مایع لاستیک (آب بندی) بر روی لبه سرو کف قوطی

  عملیاتI:خشک کردن این مایع لاستیک و بسته بندی و ارسال به سالن تولید

  عملیات:Eبرش ورقهای خام ارسالی از انبار توسط قیچی برای دستگاههای تولید سیلندر

  عملیاتF:تولید سیلندر قوطی توسط دستگاههای can man و soudronic

  عملیاتG:فلنج کردن لبه های سیلندر

  عملیاتH:پرس کردن کف قوطی

  عملیاتS:بسته بندی قوطی توسط دستگاه های پلیت هایزر

  عملیاتZ:انبار قوطی های تولیدی و سر و کفهای تولیدی برای ارسال به مقصد

  حال باید مسئله را تعریق کنیم که مسائل بسیاری در این خط تولید وجود دارد. ابتدا باید کار برگ تعریف و هدف از حل مسئله را در مورد مشکلات موجود کامل کنیم و بر اساس جمع امتیازات به ترتیب اولویت به حل این مشکلات بپردازیم.

  تعریف مسئله: خط تولید سر و کف قوطی بخاطر تامین نبودن مواد خام مشکلاتی در خط تولید (توقف) بوجود می آید.

  هدف: تأمین بموقع مواد خام برای تولید سر و کف قوطی و قوطی

   

  تعریف مسئله:در سالن 2 و 3 تولید سر و کف قوطی به دلیل خرابی و فرسودگی دستگاهها کار تولید متوقف می شود و سر و کف کافی برای تولید قوطی تامین
  نمی شود.

  هدف:تامین سر و کف قوطی کافی برای تولید قوطی

  تعریف مسئله: در سالن 4و 5 تولید قوطی به دلیل طولانی بودن ریل خط تولید و گیر کردن قوطی و همچنین هماهنگی نبودن اپراتورهای دستگاهها تولید متوقف می شود و ضایعات زیاد است.

  هدف:ترمیم خط تولید با کمک کوتاه کردن ریلها و هماهنگی اپراتورها

  گام دوم

  تجزیه و تحلیل ابعاد مختلف مربوط به مسئله

  مواد اولیه برای سالن تولید سر و کف قوطی ورق برای قیچی است که به اندازه های مورد نیاز برش داده می شود سپس به دستگاه های پرس انتقال داده می شود.

   

  این ورقهای برش داده شده برای تولید سر و کف قوطی استفاده می شود که برش این ورقها برای تولید سر و کف قوطی استفاده می شود که برش این ورقها برای تولید سر و کف قوطی سایزهای متفاوت دارند. در دستگاه های پرس این ورقها پرس شده و سر و کف قوطی نیم کیلوگرمی و یک کیلوگرمی را تولید می نمایند. که بنابراین
  قیچی ها باید برای سایز مورد نظر برای برش ورق رله شوند که وقت بسیار زیادی در حدود دو روز را می برد علاوه بر آن ورق مورد نیاز برای برش توسط قیچی باید از انبار مواد خام فرستاده شود این ورق ها نیز باید از کارخانه تولید ورق تهیه شود. این ورقها به دلیل تولید نشدن در داخل کشور از خارج کشور وارد می شود، از کشورهای هندوستان، چین و کره و سوئیس، که ورق کره ای و سوئیسی دارای کیفیت بسیار عالی می باشند.

  ضمنا این ورقها باید سفارش داده شوند. تا به آن سایز مورد نظر تولید و ارسال شوند.

   

  سفارش ورق طبق هیچ اصولی نیاز و بازار آن را تعیین می کند، باید به واسطه ها سفارش داده شود و ورق تهیه کرد. در سالن تولید سر و کف قوطی برای آب بندی به سر و کف قوطی مایع لاستیک زده می شود. این مایع لاستیک از انبار ارسال می شود، دستگاههای مایع زن فرسوده می باشند و فشار مایع لازم کم و زیاد می شود و ضایعات زیادی تولید می شود و سر و کف قوطی ها در حین عبور از دستگاه
  لبه هایشان تغییر حالت می دهند که باعث تولید ضایعات توسط دستگاه سیمر می شود زیرا دستگاه سیمر باید سر و کف قوطی را پرس کند.

   

  در سالن تولید قوطی ورقهای ارسالی از انبار برای سایز مورد نظر برای تولید قوطی نیم کیلوگرمی و یک کیلوگرمی برش داده می شود که مشکلات مورد به ارسال ورق از انبار و رله کرده قیچی ها برای برش سایز مورد نظر می باشد ضمنا اگر این قیچی ها کند باشند، ورقهای برش داده شده دارای پلیسه می باشند که در دستگاه های تولید سیلندر قوطی can man وsoudronic باعث قفل دستگاه و تولید ضایعات می شود دستگاه پودر زنی بر روی جوش سیلندر نیز باید دارای فشار یکنواخت باشد که در غیر این صورت تولید ضایعات می کند. کوره که بعد از قسمت پودر زنی قرار دارد باید دارای دمایی یکنواخت باشد تا پودر لعابی شده و پخته شود که نوسان دما باعث پخته نشدن پودر می شود که تولید ضایعات می کند. بعد از کوره قوطی ها بر روی ریل حرکت می کنند تا به دستگاه فلنچر می شوند تا لبه هایشان فلنچ شود. ریلها رگلاژ نیستند و قوطی ها از روی ریل می افتد و از خط تولید خارج می شوند. ضمنا با گیر کردن یک قوطی در ریل کل قوطی ها از حرکت باز می ایستند و حرکت
  نمی کنند که باعث توقف همه دستگاه می شوند تا ریل بازگشایی شده و تولید آغاز شود در دستگاه فلنچر سیلندر قوطی فلنچ می شود. دستگاه های فلنچر به دلیل فرسودگی و سرویس نشدن و روغن کاری نشدن قوطی در دستگاه گیر می کند و تولید ضایعات می کنند.
 • فهرست و منابع پروژه کارآموزی تجزیه و تحلیل سیستم ها ( شرکت قوطی سازی شفا )

  فهرست:

  ندارد.
   

  منبع:

  ندارد.

دانلود کارآموزی پروژه کارآموزی تجزیه و تحلیل سیستم ها ( شرکت قوطی سازی شفا ) , گزارش کارآموزی پروژه کارآموزی تجزیه و تحلیل سیستم ها ( شرکت قوطی سازی شفا ) , پروژه کارآموزی پروژه کارآموزی تجزیه و تحلیل سیستم ها ( شرکت قوطی سازی شفا ) , دانلود کارورزی پروژه کارآموزی تجزیه و تحلیل سیستم ها ( شرکت قوطی سازی شفا ) , گزارش کارورزی پروژه کارآموزی تجزیه و تحلیل سیستم ها ( شرکت قوطی سازی شفا ) , پروژه کارورزی پروژه کارآموزی تجزیه و تحلیل سیستم ها ( شرکت قوطی سازی شفا ) , کارآموزی در مورد پروژه کارآموزی تجزیه و تحلیل سیستم ها ( شرکت قوطی سازی شفا ) , کارورزی در مورد پروژه کارآموزی تجزیه و تحلیل سیستم ها ( شرکت قوطی سازی شفا ) , نمونه گزارش کارآموزی درباره پروژه کارآموزی تجزیه و تحلیل سیستم ها ( شرکت قوطی سازی شفا ) , گزارش کار در مورد پروژه کارآموزی تجزیه و تحلیل سیستم ها ( شرکت قوطی سازی شفا )
ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت