گزارش کارآموزی مخابرات استان نهاوند

تعداد صفحات: 52 فرمت فایل: word کد فایل: 3738
سال: مشخص نشده مقطع: مشخص نشده دسته بندی: مخابرات
قیمت قدیم:۱۸,۰۰۰ تومان
قیمت: ۱۲,۸۰۰ تومان
دانلود فایل
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه گزارش کارآموزی مخابرات استان نهاوند

  آشنایی و اهمیت مخابرات

  تعریف مخابرات : مخابرات به معنای خبررسانی و رد و بدل کردن هر گونه پیام و علم ارتباط بین نقاط یا مخابره و ارسال پیام و دریافت آن را مخابرات گویند .

  تاریخچه ی مخابرات : تکنولوژی مخابرات و الکترونیک در سالهای اخیر با سرعت غیرقابل تصور متحول گردیده و بشر امروز موفق شده است که از سرویس های ارتباطی با کیفیت بهتر، سرعت انتقال بیشتر و هزینه های کمتر استفاده نماید. سیستم تلگراف اولیه بصورت مورس جای خود را به تله تایپ، تلکس و فاکس داده و تلفن های مغناطیسی به تلفن های نیمه خودکار و خودکار و الکترومکانیکی، الکترونیکی و دیجیتالی تبدیل شده، کابل های قطور و مکالمات تلفنی مبدل به فیبر نوری به قطر بسیار کم و کارایی چندین برابر گردیده است، فرستنده گیرنده های بزرگ و پرمصرف و حرارت زا و پارازیت زای  لاسپی به صورت فرستنده، گیرنده های کوچک ترانزیستوری و مدارات مجتمع و کم مصرف در آمد. ماهواره ها هم مشکل امواج VHF و بالاتر را حل کرده اند و یک ماهواره می تواند امواج تلویزیونی را دریافت و سطح منطقه ای یا قاره ای پخش نماید .

  در این قسمت لازم است از کلیه برادران مخابرات شهرستان نهاوندکه بنده را در یادگیری مطالب جدید یاری فرمودند تشکر و قدردانی کنم .

   

   

  آشنایی کلی با مکان کارآموزی

  محل کارآموزی اینجانب مخابرات شهرستان نهاوندبوده است. که از قسمتهای مختلفی تشکیل شده است، که از آن جمله می توان به بخش باسیم، بخش بیسیم، تعمیرگاه و ….. اشاره نمود. وظیفه کلی این بخشها برقراری ارتباط باسیم و بیسیم در وضعیت عادی، مأموریتها و در هنگام رزم می باشد. برای برقراری امور گفته شده از دستگاههای مختلفی استفاده می شود که به تعدادی از آنان که قابل ذکر بوده اند اشاره شده است

  امید است مطالب ارائه شده برای سایر دانشجویان نیز مثمرثمر واقع شود .

  قابلیتهای مکانیکی و محیطی مجموعه 32 – TRC

  1-  سبکی وزن و کمی حجم

  2-  قابلیت استفاده در کلیه شرایط آب و هوایی

  3-  مقاوم در برابر ارتعاشات و ضربات مکانیکی

  4-  مجهز به دستگیره برای سهولت حمل ونقل

  5-  ساختار کاملاً مدولار

  آشنایی با مدولهای مختلف دستگاه

  دستگاه 32 – TRC دارای یک ساختار کاملاً مدولار بوده که با آنها آشنا خواهیم شد .

  لیست مدولها

  1-  مدول (L.P.S) LINEAR POWER SUPPLY

  2-  مدول تغذیه V24 + 

  3-  مدول تغذیه V12 +

  4-  مدول تغذیه V12 -

  5-  مدول AUDLO AMP

  6-  مدول TX – ORDER WIRE

  7-  مدول MODULATOR

  8-  مدول TX - TUNER

  9-  مدول TX - SYNTHESIZER

  10- مدول POWER - CONTROLER

  11- مدول دوپلکسر

  12- مدول RX - TUNER

  13- مدول RX - SYNTHESIZER

  14- مدول IF - AMP

  15- مدول DEMODULATOR

  16- مدول RX – ORDER WIRE

  17- مدول CPU، PPI،

  18- مدول TESTER

  19- مدول PANNEL CONTRO

  وظایف مدولها

  1- مدول L.P.S : این مدول یک رگولاتور خطی است که ولتاژ V24 + رگوله نشده را به ولتاژ V24 + رگوله شده ی خطی تبدیل می کند .

  2- مدول تغذیه V24 + : این مدول ولتاژ V24 + رگوله نشده را به روش سوئیچینگ به ولتاژ رگوله شده ی V24 +  تبدیل می کند . 

  3- مدول تغذیه V12 +  : این مدول ولتاژ V24 + رگوله نشده را به روش سوئیچینگ به ولتاژ رگوله شده ی V12 +  تبدیل می کند . 

  4- مدول تغذیه V12 - : این مدول ولتاژ V24 + رگوله نشده را به روش سوئیچینگ به ولتاژ رگوله شده ی V12 -  تبدیل می کند . 

   

  5- مدول AUDLO AMP : این مدول سیگنال صوتی دریافت شده از
  RX – ORDER WIER  را تقویت نموده و به بلندگو ارسال می کند. ضمناً توسط دورگولاتور خطی ولتاژهای V5 ± را از تغنیه های V12± می سازد .

  6- مدول TX – OOW : در این مدول اولاً عمل افزایش کانال را انجام می دهد و ثانیاً در یکی از کانالها سیگنال صوتی را تقویت و بصورت دیجیتال همراه فریم کامل ماکس به مدولاتور ارسال می کند

  7- مدول MOD :  این مدول اطلاعات دیجیتال را بصورت  F . S . K روی فرکانس MHZ70 مدوله کرده و به مدول TX – TVNER ارسال می کند .

  8- مدول TX – TVNER : این مدول یک فیلتر (BPF) قابل تنظیم با ولتاژ می باشد که با توجه به فرکانس فرستندگی که توسط مجموعه CPU انتخاب می شود ولتاژ تنظیم به این مدول دارد می شود. ضمناً عمل مخلوط سازی سیگنال مدولاتور (MHZ70) باسیگنال اسیلاتور محلی فرستنده ( سینتی سایزر TX) را انجام می دهد . 

  9- مدول TX – SYNTH : این مدول یک اسیلاتور پایدار است که طی مخلوط سازی با سیگنال خروجی مدولاتور اطلاعات ارسالی را روی فرکانس فرستندگی منتقل می نماید .

  10- مدول POW.CON : این مدول جهت کنترل مقدار توان فرستنده بکار می رود که این توان توسط مدول پنل کنترل قابل انتخاب می باشد. ضمناً مدول POWER AMP را در مقابل توان برگشتی حفاظت می کند .

  11- مدول دوپلکسر (DUPLEXER): از این مدول جهت تنظیم فیلترهای مخصوص امواج گیرنده و فرستنده استفاده می شود .

  مدول دوپلکسر شامل دو فیلتر برای فراهم آوردن امکان استفاده مشترک از یک آنتن بعنوان فرستنده و گیرنده می باشد و دارای دو رقم انداز (نمراتور) سه رقمی دوار میباشد که هر کدام برای تنظیم یکی از فیلترهای گیرنده و فرستنده می باشد که در شکل با نامهای منتور گیرنده و منتور فرستنده مشخص شده است .

  12- مدول RX – TVNER: این مدول یک فیلتر میانگذر قابل تنظیم با ولتاژ است که ولتاژ متناسب با فرکانس گیرنده توسط مجموعه Cpu به RX-TUNER اعمال می شود وفیلتر را در فرکانس گیرندگی تنظیم می نماید. ضمناَ عمل مخلوط سازی سیگنال دریافتی واسیلاتور گیرنده را انجام می دهد.

  13- مدول RX-SYNTH : این مدول یک اسیلاتور پایدار است که طی مخلوط سازی با سیگنال دریافتی اطلاعات را به فرکانس میانی (IF) منتقل می نماید .

   

  14- مدول IF AMP : این مدول سیگنال میانی را تقویت نموده و به دمدولاتور
  ارسال می کند.

  15- مدول DEMOD : این مدول یک دمدولاتور F.S.K است که اطلاعات دیجیتال بازسازی شده را به مدول RX – OW ارسال می کند .

  16- مدول RX-OOW : این مدول پس از پردازش اطلاعات دریافتی از دمدولاتور، اطلاعات دیجیتال را به MUX ارسال می کند و همچنین سیگنال صوتی کانال OOW. را بازسازی نموده و به مدول AUDIO-AMP ارسال می کند .

  17- مدول مجموعه CPU : این مدول کنترل قسمتهای مختلف رادیو را به عهده دارد .

  18- مدول TESTER : این مدول با استفاده از مجموعه CPU قادر است عیوب مختلف رادیو را آشکار نماید .

  19- مدول PANNEL CONTROL : اکثر کنترلهای سیستم رادیو از طریق این پنل صورت می پذیرد.

  آشنایی با مدولهای مالتی پلکسر 8 MUX-

  لیست مدولها

  1-  مدول تغذیه 48- ولت

  2-  مدول تغذیه 5 ± ولت

  3-  مدول Ring Generator

  4-  مدول RX

  5-  مدول Time Base

  6-  مدول TX

  7-  مدول کانال

  - وظایف مدولها

  1- مدول تغذیه 48- ولت: این مدول ولتاژ 24 + ولت رگوله نشده را به روش سوئیچینگ به ولتاژ رگوله شده ی V48 - تبدیل می نماید. این ولتاژ جهت تغذیه DC خطوط تلفنی و تهیه سیگنال زنگ استفاده می شود . 

  2- مدول تغذیه 5 ± ولت :این مدول ولتاژ V24 + رگوله نشده را به روش سوئیچینگ به ولتاژ رگوله V5+ و V5- (دو خروجی) تبدیل می نماید. این دو ولتاژ برای تغذیه قسمتهای دیجیتال دستگاه بکار می رود .

   

  3- مدول Ring Generator : این مدول ولتاژ رگوله 48- را بعنوان ورودی دریافت
  می کند و ولتاژ زنگ (Vac 180 قله تا قله) را می سازد .

  این مدول علاوه بر عمل فوق کار تست کلی سیستم را نیز انجام داده و با LEDهای موجود روی پنل این برد اپراتور می تواند اشکال دستگاه را پیگیری نماید .

  4- مدل RX : این بُرد اطلاعات سریال را از رادیوی2000-WR دریافت می کند و عمل دی مالتی پلکسینگ را روی آن انجام داده و اطلاعات مربوط به هر کانال را برای آن ارسال می نماید تشخیص صحت و عدم صحت اطلاعات همزمانی نیز به عهده این بُرد می باشد .

  5- مدول Time Base : این بُرد وظیفه تهیه و تولید کلیه پالسهای ساعت دقیق مورد نیاز در دستگاه را به عهده دارد. وظیفه دیگر این بُرد تثبیت نمودن نرخ ارسال و دریافت اطلاعات دیجیتال می باشد. 

   

  6- مدول TX : این بُرد اطلاعات 8کانال را بصورت موازی دریافت کرده وبا روش TDM عمل مالتی پلکسینگ را روی اطلاعات  انجام داده و بصورت سریال برای رادیوی2000
  -WR ارسال می کند. تهیه و تولید اطلاعات همزمانی نیز جزو وظایف این مدول می باشد.

  7- مدول کانال : این بُرد وظیفه نمونه برداری از سیگنال صوتی و تبدیل آن به اطلاعات دیجیتال و تحویل به بُرد TX و همچنین ساخت اطلاعات صوتی از روی اطلاعات دیجیتال دریافتی از بُردRX  را دارد .

  آشنایی با مدول فن و تغذیه

   

  - فن : وظیفه تهویه هوا را به عهده دارد و در قسمت فوقانی رک اصلی دستگاه
  نصب می گردد.

  تغذیه ورودی این مدول Vac 220 می باشد.

  تغذیه : این مدول وظیفه تبدیل ولتاژ Vac 220 به Vdc 24+ را به عهده دارد

  (نمودار و جداول و تصاویر در فایل اصلی موجود است)

 • فهرست و منابع گزارش کارآموزی مخابرات استان نهاوند

  فهرست:

  ندارد
   

  منبع:

  ندارد

دانلود کارآموزی گزارش کارآموزی مخابرات استان نهاوند, گزارش کارآموزی گزارش کارآموزی مخابرات استان نهاوند, پروژه کارآموزی گزارش کارآموزی مخابرات استان نهاوند, دانلود کارورزی گزارش کارآموزی مخابرات استان نهاوند, گزارش کارورزی گزارش کارآموزی مخابرات استان نهاوند, پروژه کارورزی گزارش کارآموزی مخابرات استان نهاوند, کارآموزی در مورد گزارش کارآموزی مخابرات استان نهاوند, کارورزی در مورد گزارش کارآموزی مخابرات استان نهاوند, نمونه گزارش کارآموزی درباره گزارش کارآموزی مخابرات استان نهاوند, گزارش کار در مورد گزارش کارآموزی مخابرات استان نهاوند
ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت