گزارش کارآموزی تضمین کیفیت در کارخانه تولیدی مواد غذایی سویا سان

تعداد صفحات: 45 فرمت فایل: word کد فایل: 3989
سال: 1388 مقطع: مشخص نشده دسته بندی: مهندسی صنایع
قیمت قدیم:۱۵,۰۰۰ تومان
قیمت: ۹,۸۰۰ تومان
دانلود فایل
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه گزارش کارآموزی تضمین کیفیت در کارخانه تولیدی مواد غذایی سویا سان

  مهندسی صنایع – برنامه ریزی و تحلیل سیستم ها

  مقدمه :

  در تمامی کارخانه های تولیدی مسئول فنی کارخانه، مسئولیت های زیادی دارد تا محصول مورد نظر تمامی مراحل تولید خود را طی کند تا به دست مصرف کننده برسد همچنین اختیارات مسئول فنی نیز محدود است که این مسئله مانع از انجام درست مسئولیت ها می شود .

  پس نقص عمده ای که منجر به بروز مشکلات فراوانی برای انجام مسئولیت های فنی می باشد ، گستردگی مسئولیت ها و محدودیت اختیارات است و در بسیاری از شرکت های تولیدی مسئولین فنی با تلاش و پیگیری خود موجب برقراری ارتباط مناسب با بخش های مختلف کارخانه که در کیفیت محصول دخالت دارند می گردد که به سادگی قابل انجام نیست .

  طبق راهنمایی ها و دستورالعمل های اداره کل نظارت بر امور تولید محصول ، سیستم تضمین کیفیت Assurance Quality این مسئولیت ها را به عهده دارد و مسئول فنی یکی از اعضای این سیستم است .

  تضمین کیفیت Assurance Quality خود یکی از عناصر اصلی مدیریت کیفیت Management Quality   است . به عبارتی شورای تضمین کیفیت اطمینان می دهد که محصولات تولید شده از سلامت ، کیفیت و کارآیی مطلوب برخوردار بوده و رضایت مشتری را به همراه دارد .

  از آنجایی که تضمین کیفیت بخشی از سیستم مدیریت کیفیت است ما این پروژه را به بررسی سیستم مدیریت کیفیت مبتنی بر استاندارد ISO9001:2000 وچگونگی پیاده سازی این استاندارد در کارخانه تولیدی مواد غذایی سویا سان (Maxsoy ) اختصاص دادیم که چگونه توانسته است محصولاتی با کیفیت بالا همراه با رضایت مشتری تولید کند .

  فصل اول

  معرفی محل کار آموزی

   ( شرکت تولید کننده مواد غذایی سویا سان Maxsoy )

  تاریخچه شرکت سویا سان (Maxsoy )

  سویا سان اولین تولید کننده شیر سویا با نام تجاری مکسوی (Maxsoy ) در خاورمیانه می باشد که از لحاظ ظرفیت سومین تولید کننده جهان محسوب می شود و با استفاده از آخرین تکنولوژی روز دنیا محصولات خود را در انواع شیر سویا ، روغن سویا ، آرد سویا ، اسنک سویا، پروتئین های بافت دار سویا ( TSP ) و .... به بازار عرضه نموده است .

  شرکت فرآورده های پروتئینی سویا سان در سال 1381 با هدف تولید انواع فرآورده های پروتئینی سویا در اداره ثبت شرکت ها به شماره 185580 به ثبت رسید. این واحد در سال 1383 موفق به اخذ پروانه بهره برداری از وزارت صنایع و در سال 1384پروانه ساخت از اداره بهداشت گردید .

  این شرکت موفق به اخذ گواهینامه های سیستم تجزیه و تحلیل خطر و نقاط کنترل بحرانی (HACCP )و سیستم مدیریت کیفیت ISO9001:2000 از شرکت RWTUV) TUV NORD )گردیده است .

  سویا سان شامل دو کارخانه شماره 1 و شماره 2 می باشد که کارخانه شماره 1 تشکیل شده ازسالن تولید شیر سویا که انواع شیرهای طعم دار از قبیل شیر ساده ، شیر توت فرنگی ، شیر طالبی ، شیر قهوه ، شیر کاکائو، شیر وانیلی و شیر رژیمی در این سالن تولید می شود و سالن تولید TSP که در این سالن آرد پروتیئنه و انواع TSP ریز، درشت و متوسط تولید می شود و قسمت اداری و آزمایشگاه که شامل واحد مدیریت ، کنترل کیفی ، واحد خرید ، واحد برنامه ریزی ، واحد تضمین کیفیت و واحد تاسیسات می باشد .

  کارخانه شماره 2 تشکیل شده از سالن تولید اسنک سویا که محصولات این سالن انواع چیپس کچاب ، لچو و پنیر و طعمهای جوجه ، کبابی و دودی TSP می باشد و انبار مواد اولیه و محصول نهایی .

  انواع فرآورده های سویا در شرکت سویا سان :

  شیر و فرآورده های طبیعی

  آرد و فرآورده های نانوایی

  پروتئین بافت دار سویا ( گوشت گیاهی )

  روغن سویا

  اسنک و آجیل سویا

            معرفی خط های تولید :

  « فرایند تولید شیر سویای طعم دار »

  مواد اولیه تولید شیر همان دانه های سویا است پس از پاک سازی و جدا کردن اشیاء خارجی از دانه ها ، دانه ها به خط تولید وارد می شوند . دانه ها توسط فشار آب به دستگاه هاپر که ظرفیت هر هاپر 1 تن است وارد می شوند . در هاپر دانه سویا چند ساعت خیس می خورد و بعد از آبگیری دانه ها به دستگاه هاپر 2 انتقال می یابد و در این قسمت برای آبگیری مجدد 20 دقیقه می ماند و در این دستگاه توسط 2 گرایندر ( خرد کن ) چرخ می شود .بعد از این مرحله محصول به کوئل انتقال می یابد تا با دمای 120 درجه پخته شود و بعد از آن به هاپر 3 منتقل می شود و بعد از طریق اکستکتورها تفاله گیری می شود و از طریق بیس پمپ با دمای 98 درجه به تانکهای ذخیره می رود و بعد با دمای 30 تا 35 درجه وارد تانک 1 یا 2 یا 3 می شود .

  برای مرحله فرمولاسیون نمونه از تانکها 1 یا 2 یا 3 به آزمایشگاه تحویل داده می شود و بعد از دریافت جواب آزمایش فرمول جدید به بالانس تانک ریخته می شود و چند دقیقه به هم می خورد و با دمای 8 تا 10 درجه وارد تانک 4 یا 5 می شود . تانک های 6 و 7 حاوی آب می باشد که از طریق این تانکها آب به تانک 2 اضافه می شود و بعد از آماده شدن شیر به مرحله استریل یا همان VTIS می رود . محصول این سالن علاوه بر شیر ساده ؛ شیر توت فرنگی ، شیر وانیلی ، شیر کاکائو ، شیر قهوه نیز می باشد که بعد از استریل شدن و آزمایشات کنترل کیفیت طعم زنی شیر صورت می گیرد . بعد از اتمام مرحله استریل ، شیر وارد مرحله بسته بندی یا اصطلاحاً فیلینگ می شود .

  شیر بسته بندی شده و به دستگاه درب زنی پاکت یک لیتری انتقال می یابد و بعد از این مرحله شیر پاکتی یک لیتری جهت بسته بندی به دستگاه کارتن زنی انتقال می یابد که شیر را در دو ردیف پنج تایی کارتن می کند و بعد از آنکه کارتنها مهر تاریخ تولید – بسته بندی و سری ساخت خوردند کارتنهای شیر توسط دستگاه شیرینگ بوسیله سلفون بسته بندی کامل می شود . بسته بندی علاوه بر پاکت های 1 لیتری به صورت پاکتهای کوچک 200 سی سی صورت می گیرد .

  شیر به سمت بسته بندی کوچک انتقال می یابد و بعد از نی زنی و فرآیند کارتن و بسته بندی و شرینگ انجام می شود . بسته بندی های  شیر توسط پالت به گوشه سالن انتقال می یابد و از آنجا به لبه سکو رفته و فرآیند بارگیری صورت می پذیرد.

  در سالن شیر ظرفیت تولید در یک روز کاری به طور عادی حدود 10-15 تن شیر تولید و بسته بندی می شود .

 • فهرست و منابع گزارش کارآموزی تضمین کیفیت در کارخانه تولیدی مواد غذایی سویا سان

  فهرست:

  ندارد.
   

  منبع:

  کتاب استاندارد ISO 9001:2008  - ترجمه : دکتر کامران رضایی ، مهندس حسن ندادهنده  

  http://www.nhgp.com

دانلود کارآموزی گزارش کارآموزی تضمین کیفیت در کارخانه تولیدی مواد غذایی سویا سان , گزارش کارآموزی گزارش کارآموزی تضمین کیفیت در کارخانه تولیدی مواد غذایی سویا سان , پروژه کارآموزی گزارش کارآموزی تضمین کیفیت در کارخانه تولیدی مواد غذایی سویا سان , دانلود کارورزی گزارش کارآموزی تضمین کیفیت در کارخانه تولیدی مواد غذایی سویا سان , گزارش کارورزی گزارش کارآموزی تضمین کیفیت در کارخانه تولیدی مواد غذایی سویا سان , پروژه کارورزی گزارش کارآموزی تضمین کیفیت در کارخانه تولیدی مواد غذایی سویا سان , کارآموزی در مورد گزارش کارآموزی تضمین کیفیت در کارخانه تولیدی مواد غذایی سویا سان , کارورزی در مورد گزارش کارآموزی تضمین کیفیت در کارخانه تولیدی مواد غذایی سویا سان , نمونه گزارش کارآموزی درباره گزارش کارآموزی تضمین کیفیت در کارخانه تولیدی مواد غذایی سویا سان , گزارش کار در مورد گزارش کارآموزی تضمین کیفیت در کارخانه تولیدی مواد غذایی سویا سان
ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت