پروژه کارآموزی چناران

تعداد صفحات: 18 فرمت فایل: word کد فایل: 4090
سال: مشخص نشده مقطع: مشخص نشده دسته بندی: مهندسی عمران
قیمت قدیم:۱۱,۷۰۰ تومان
قیمت: ۶,۵۰۰ تومان
دانلود فایل
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه پروژه کارآموزی چناران

  مقدمه

  شهرک صنعتی چناران واقع در 5 کیلومتری جنوب چناران در دامنه کوههای بینالود به مساحت 1000 هکتار قرار گرفته است و یکی از بزرگترین شهرک های صنعتی استان خراسان رضوی می باشد پروژه تولید انواع ماتینگ و شیلنگهای خودرو به عنوان یکی از بزرگترین پروژه های گروه کارخانجان پارت لاستیک در زمینی به مساحت 80000 مترمربع در دو سایت به مساحت های 50000 متر مربع در سایت 1 و 30000 متر مربع تولید شیلنگ در سایت 2 در بخش شیمیایی چناران قرار دارد.

  فعالیت های پروژه چناران به 3بخش عمده زیر تقسیم می شود:

  ساختمان های تولید و اداری

  تاسیسات مکانیکی

  تاسیسات برقی

  انبارها

  فاز 1 شامل 2 سالن مجموعاً به مساحت 10200 مترمربع بهمراه اجرای 3000 مترمربع دیوارهای محوطه

  فاز2 احداث ساختمان های کلی سایت شامل بخش های تولیدی به مساحت 23000 مترمربع 

  تاسیساتی به 3600        ستادی به مساحت 6300 مترمربع

   

  بخش طراحی

  انتخاب دهانه 50 متر برای فضاهای تولیدی و همچنین حذف ستون وسط سوله(علی رغم بار مالی بیشتر)با تصویب مدیریت محترم عالی گروه سبب شد سوله ها قابلیت پیاده نمودن هرگونه Lay out را در خود داشته باشند.

  (لازم به ذکر است که سایت چناران در میان بقیه کارخانجات گروه هم از لحاظ وسعن و هم حساسیت نزد مشاور خارجی مجموعه از وضعیت ویژه ای برخوردار است). بعنوان مثال استفاده از ساندویچ پانل به جای دیوار آجری 35 سانتی که سالهاست در کشورهای پیشرفته رواج یافته است به جهت سبک بودن و به تبع کاهش بار زلزله ساختمان و عایق بودن بیش از دیوار آجری و همچنین قابلیت جابجایی و باز وبست با توجه به پیش ساخته بودن آن و همچنین زیبایی از ویژگیهای مصالح بکاررفته است و همچنین استفاده از پی های شمعی به جای پی های سطحی که معمولاً معضلی در مقابل تغییرات در مجاور خود و همچنین گودبرداری در مجاورت سوله هستند جهت حفظ امنیت سوله مد نظر قرار گرفته است.

  لازم بذکر است ظرفیت باربری پی های شمعی به مراتب بیش از پی های سطحی است و مزاحمت ابعادی  برای احداث ساختمانهای مجاور سوله ایجاد نمی نمایند.

  با عنایت به آنکه طرح بصورت بکر در اختیار قرار گرفت لذا کلیه استانداردهای مهندسی مصوب کشور در طرح مد نظر قرار گرفت از جمله استانداردهای ساختمانی که عمدتاً در طرح و محاسبه ساختمانها باید رعایت گردد استاندارد 2800 زلزله و مقررات ملی ساختمانی مبحث ششم می باشد با رعایت استاندارد 2800 انتظار می رود که با حفظ ایستائی ساختمان در زلزله های شدید تلفات جانی به حداقل برسد و نیز ساختمان در برابر زلزله های خفیف و متوسط بدون وارد شدن آسیب عمده سازه ای قادر به مقاومت باشد (زلزله شدید, زلزله ای است که احتمال وقوع آن در 50 سال عمر مفید ساختمان, کمتر از 10% است و زلزله خفیف و متوسط, زلزله ای است که در 50 سال عمر مفید ساختمان احتمال وقوع آن 5/99% است.

  انتظار می رود ساختمان برای فشار باد معادل حدود 70 کیلوگرم بر متر مربع دیوار قدرت مقاومت داشته باشد همچنین برای بار برفی معادل 150کیلوگرم بر مربع سقف قابلیت تحمل داشته باشد.

   

  1)حمال(باربر) دیواری حمال که نیرو و بار تیرها بر روی آن است.

  2)جداکننده (پارتیشن) این دیوار فقط به عنوان جداکننده فضاها به کار می رود.

  دیوار

  انواع دیوار

   

  دیوار چینی

   

   

  در ابتدا دیوار چینی , باید مسیر دیوار چینی را مشخص کنیم. به این صورت که ابتدا دو آجر که به آن ریسمان بسته شده است در دو نقطه انتهایی دیوار می گذاریم.

  ریسمان

  آجر

   

  دیوارها هرگاه از دو طرف به هم برسند و تشکیل یک کنج را بدهند باید به یکدیگر کلاف شوند برای کلاف کردن دیوارها به دو صورت می توان انجام داد

  1)لاریز: این نوع روش به صورتی است که دیوار به صورت پله ای چیده می شود این روش برای دیوارهای طولانی مناسب است.

  بهترین نوع کلاف بندی دیوار به شمار می آید.   

   

   

  2)لابند:این نوع روش برای دیوارهای طول کم است, اجراء آن کمی مشکل است و اتصال آن اتصال جالبی نیست.

   

   

  ابزار کار دیوارچینی

  1)شاغول

  وسیله ای می باشد برای تراز عمودی دیوارها, ستون , .. اگر خواسته باشیم دیواری را تراز عمودی کنیم هرچه فاصله بین جسم مربع شکل که به دیوار چسبیده است با جسم مخروطی شکل که باید فاصله بسیار کمی با دیوار داشته باشند درحد 1  یا 2 میلی متر

  جسم مربع شکل

  جسم مخروطی شکل

  دیوار

  شاغول

   

   

   

   

   

  2)کف سازی (سالن تولید 2 پایاماند)

   

  فاصله آن تا سطح زمین 5cm یا 7cm

  زیرآرماتور بتن ریزی می کنیم پوشش بگیرد.

  ابتدا زمین را رگلاژ می کنند یعنی ناهمواری های زمین را با ماشین آلات ساختمانی مانند غلطک و یا کاتر آن را صاف می کنند بعد از مرحله ی رگلاژ آرماتور بندی می کنیم یعنی به قولی کف را مسطح می کنیم, روی قسمتهای که کنال تاسیسات هست آرماتور بندی می کنند چون بتن نشست نکند قسمت های دیگر لازم نیست.

 • فهرست و منابع پروژه کارآموزی چناران

  فهرست:

  ندارد
   

  منبع:

  ندارد

دانلود کارآموزی پروژه کارآموزی چناران, گزارش کارآموزی پروژه کارآموزی چناران, پروژه کارآموزی پروژه کارآموزی چناران, دانلود کارورزی پروژه کارآموزی چناران, گزارش کارورزی پروژه کارآموزی چناران, پروژه کارورزی پروژه کارآموزی چناران, کارآموزی در مورد پروژه کارآموزی چناران, کارورزی در مورد پروژه کارآموزی چناران, نمونه گزارش کارآموزی درباره پروژه کارآموزی چناران, گزارش کار در مورد پروژه کارآموزی چناران
ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت