گزارش کارآموزی واحد صنعت و ارتباط در تعاونی مسکن مهر 11 ماهشهر

تعداد صفحات: 39 فرمت فایل: word کد فایل: 4176
سال: مشخص نشده مقطع: مشخص نشده دسته بندی: مهندسی معماری
قیمت: ۸,۶۰۰ تومان
دانلود فایل
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه گزارش کارآموزی واحد صنعت و ارتباط در تعاونی مسکن مهر 11 ماهشهر

  موقعیت، قدمت و تاریخچه ی شهرستان بندر ماهشهر

  شهرستان بندر ماهشهر در جنوب غربی ایران و جنوب استان خوزستان و در شمال خور موسی قرار گرفته است . این شهرستان در محدوده ی جغرافیایی 49 درجه و 54 دقیقه ی طول شرقی و 50 درجه و 30 دقیقه عرض شمالی واقع شده است.

  بندر ماهشهر دارای وسعت 7312 کیلومتر مربع می باشد و از لحاظ مساحت سومین شهرستان استان محسوب می شود. فاصله ی این شهرستان تا خلیج فارس 11 کیلومتر می باشد.

  این شهرستان از شمال و شمال شرقی به اهواز و رامهرمز، از جنوب به خلیج فارس و آبادان ، از غرب به خرمشهر و از شرق به بهبهان می رسد.

  این بندر در جلگه ی خوزستان و در کنار شاخابه ای از رود جراحی جای دارد که لوله های نفت از مناطق مجاور به آن کشیده شده اند و بخشی از نفت خام ایران از آنجا فرستاده می شود.

  بندر ماهشهر را معشور نیز نامیده اند و در گذشته های دور بندر ماچول و ماشول نامیده می شد. در سده ی چهارم هجری آباد بوده و از آن به عنوان شهری در کنار دریا با بازارهای بزرگ و مسجد ی نیکو یاد شده است.

  3

   طرح مسکن مهر

  تعریف طرح مسکن مهر حق بهره برداری از زمین برای ساخت مسکن کوچک با متوسط زیر بنای هر واحد در حدود 75 متر مربع به ‏منظور کاهش و حذف هزینه زمین از قیمت تمام شده ساختمان برای انطباق با توان مالی خانوارهای کم در آمد و میان در آمد در ‏قالب اجاره 99 ساله زمین بر عهده طرح مسکن مهر است در این طرح متقاضیان مالک اعیانی واحد مسکونی می شوند و نقل وانتقال ‏به صورت اعیانی بلامانع است .‏

  اهداف تعاونی تعاونی مسکن مهر مانند سایر تعاونی ها ‘ تشکل های حقوقی هستند که ترویج و تحکیم مشارکت همکاری و تعاون ‏عمومی ‘ تامین مسکن اعضاء و کمک به تحقق عدالت اجتماعی را دنبال می کنند . ‏

  باتوجه بهاینکه اساس هر تعاونی اعضاء آن هستند تعاونی مسکن مهر خدمت به انسانهای شریف و بهبود وضعیت اقتصادی و ‏اجتماعی آنان را مد نظر دارد . نظارت حق قانونی اعضاء است به شرط آنکه تمامی وظایف و مسئولیتهایی را که در حدود قانون و ‏مقررات پذیرفته اند عمل کنند.‏

      واجدین شرایط طرح مسکن مهر متقاضیان ثبت نام شده در قالب طرح مذکور پالایش و سازماندهی می شوند . گفتنی است به ‏منظور برقراری عدالت پالایش در تمامی مراحل وجود داشته و در هر لحظه ثابت شود .

  دوره مشارکت مدنی در زمان تسویه قرارداد دوره مذکور و یارانه دوره فروش اقساطی به صورت یکجا محاسبه و از بدهی متقاضی کسر ‏می شود . از دیگر شرایط پرداخت این تسهیلات علاوه بر اینکه زمین واگذاری شده از سوی نهاد زیربط به عنوان وثیقه نزد بانک توثیق می ‏شود ‘ انعقاد قرارداد اعطای تسهیلات احداث پروژه و پرداخت مراحل آن پس از پایان عملیات آماده سازی پروژه و پس از اجرای کامل ‏فونداسیون صورت خواهد گرفت . سقف فردی تسهیلات برای آماده سازی اراضی نیز حداکثر 15 میلیون ریال است .

  4

   

  فصل اول

   

  آشنای کلی با مکان کار آموزی

   

  این مکانی که من به عنوان کارآموزی مشغول به کار شدم یک اداره خصوصی که متشکل از تعدادی تعاونی میباشند که هدف اصلی آن خانه دار شدن عده ای از همشهریانمان می باشد و این ارگان خصوصی زیر نظر اداره تعاون و مسکن وشهرسازی میباشد ونیز دارای دو شعبه میباشد که یک شعبه آن شکل اداری دارد واقع در شهر میباشد که وظیفه آن انجام امور اداری میباشد

  شعبه دوم آن محل که محل اجرایی پروژه میباشد که واقع در بیرون شهر میباشد .

  1 تاریخچه سازمان

  این تعاونی ها در دی ماه سال 1386 با حضور عده ای از اعضایی که هدف انها خانه دار شدن می باشد شروع  شد..

  این تعاونی ها با حضور مدیر عامل ،رئیس هیئت مدیره ،منشی هیئت مدیره و ناظران به رسمیت رسید که این اشخصا برخاسته از دل همین اعضا اولیه میباشند.

  وکار فیزیکی این تعاونی ها از سال 87 با آماده سازی زمین ها شروع شد و پایان کار آنها از سال 90 تا 91 می باشد.

  3

   نمودار سازمانی و تشکیلات

   

   هیأت مدیره                                     

   رئیس هیأت مدیره

     محمدرضا قنواتی

   منشی هیأت مدیره

   فیصل دیلمی

    بازرسان

     بازرسی اصلی :

  ابراهیم پورحیدری

     بازرسی اصلی :

   محمد غبیشاوی

   مدیرعامل

    مهدی یوسفی راد

   نائب رئیس هیأت مدیره

    مهدی یوسفی راد  

  4-شرح مختصری از فرآیند تولید یا خدماتی

  در واقع اولین محصول تولیدی این تعاونی ها مسکن میباشد ، که تولید شهرکهای جدید با امکانات پیشرفته را در بر میگیرد.

  فصل دوم

  ارزیابی سنجش های مرتبط با رشته علمی کارآموز

  1 –موقعیت رشته کار آموز در واحد صنعتی با بررسی جزئیات سازمانی رشته کار آموز در واحد صنعتی :

   من با توجه به رشته تحصیلی خود در این تعاونی به عنوان ناظر در این مرحله که مرحله اسکلت میباشد مشغول به کار شدم .

  2-بررسی شرح وظایف رشته کارآموز مشخص گردد.

   کارهای برای من در این مرحله به عنوان کارآموز تعیین شد که ابتدا با کار در سایت یعنی شعبه دوم کاری این تعاونی ها می باشد که شامل نظارت بر عملکرد کارگرها در سایت که در بعنوان یک معمار تا آن چیزی که انجام میشد مطابق با استاندارد روز و معاری روز باشد البته نا گفته نماند که این پروژه خود دارای دو گروه دستگاه نظارت که از معماران زبده وماهری می باشند شامل بود.واز سری انجام وظایف من به عنوان یک کار آمز گرفتن گزارش روزانه کاری از پیمانکاری در آخر هر ماه جهت اطلاع کامل کارفرما و قسمت اداری پروژه و همچنین سرکشی های که در نوبت های دیگر روز در غیاب مهندس ناظر بر روی اجرای اسکلت ساختمان و نظارت بر روی عملیات جوش این مرحله از پروژه.

  3-امور جاری در دست اقدام

  اجرای سقف : که این مرحله باید نسبت به وام پرداختی و معماری روز دنیا صنعتی ونیمه صنعتی باشد که مجریان انجام کار می توانند از سقف های کرومیت و سقف های صنعتی استفاده کنند و این مرحله از کار میبایست تا 3 ماه آینده به پایان برسد.

   

   

   

  4-برنامه های آینده

  برنامه های آینده این پروژه عظیم شامل مراحل دیوارچینی ، نازک کاری ، سفت کاری و نما میباشد و در پایان تحویل منازل مسکن مهر میباشد که نتیجه تلاش سالیان مسئولین ما در امر مسکن می 6

  5-تکنیکهای که توسط رشته مورد نظر در واحد صنعتی به کار میرود.

   مشخصآْ ساختمان سازی بدون استفاده از معماری روز دنیا کاری است که امروزه باید به آن توجه شود تا ما و ساخت ساز های ما را جهانیان عقب نیاندازد،پس این معماری نوین بدون ترسییم پلان های که با استانداردهای جهانی هم از نظر ایمنی و هم از نظر آسایش مطابقت داشته باشد و این امر با بودن مهندسین ناظر و پیمانکاران  آشنا با دانش روز دنیا عملی خواهد شد .و خوشبختانه من شاهد همه این امکانات بر روی این پروژه ملی بودم.

  7

  بسم الله الرحمن الرحیم

  وزارت تعاون جمهوری اسلامی ایران

  اساسنامه تعاونیهای مسکن مهر

  وزارت تعاون

  مقدمه :

                   حسن تعاون مدنیت و داد              مایه الفت بود و اتحاد

  قرآن کریم همه مؤمنان را به همکاری و همدلی در امور خیر و رعایت تقوی فراخوانده است. با الهام از این اصل مقدس, قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران سعی بر تحقق فراخوان الهی دارد. براین پایه, اصول 43 و 44 قانون اساسی, رسالت سنگین تحقق عدالت اقتصادی و پیشگیری از تمرکز و تداول ثروت در دست افراد و گروههای خاص را تأمین می‌کند و زمینه را برای جلوگیری از تبدیل دولت به یک کارفرمای بزرگ مطلق آماده می‌سازد. حال بر یک یک اعضای شرکتهای تعاونی مهر است تا با همراهی و همدلی و حس تعاون و معاضدت به گسترش این فکر و عمل به این اندیشه همت گمارند. متن حاضر اساسنامه شرکت تعاونی مسکن مهر11 می‌باشد که براساس قانون بخش تعاونی اقتصاد جمهوری اسلامی ایران مصوب سیزدهم شهریور سال 1370 که ملهم از اصول 43و44 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران می باشد و سایر مقررات بخش تعاون تهیه و تنظیم گردیده و بعنوان یک میثاق و سند همکاری مورد توافق و تفاهم اعضاء قرار گرفته و به تصویب آنها رسیده است.اعضای تعاونی مهر 11 در آغاز این همکاری خجسته و مشارکت مبارک که ‹‹آزادانه و با اختیار کامل›› و با قبول سهم در ‹‹مشارکت اقتصادی›› آنرا پذیرفته اند, تعهد می نمایند که ضمن انجام وظیفه در قبال مسئولیت خود با رعایت ‹‹حقوق مساوی اعضاء›› کوشش فردی و تلاش همگانی شان را همراه با ‹‹کسب علم و آگاهی و بکارگیری مستمر دانش روز››برای موفقیت هرچه بیشتر اهداف این همیاری و مشارکت با تأکید بر ‹‹خودگردانی و خوداتکایی›› بکار گیرند. باشد که در راستای تحقق هدفهای تعاونی مهر و با عنایت به اصول عمومی همیاری و تعاون که در فرهنگ اسلامی و ایرانی , ریشه ای پای برجا و پیشینه‌ای دیرینه دارد , شاهد گامهای استوار و دستان پرتوان تک تک اعضاء باشیم که همدلانه برای رشد و توسعه فرهنگ تعاونی مهر و گسترش روحیه مشارکت جو و مشارکت پذیر , فعالانه دست بهم داده اند و می کوشند تا همسو و هم جهت ‹‹در کنار کلیه تعاونگران کشور›› در جهت ایجاد اشتغال مولد و ارائه خدمات عادلانه و منصفانه مورد نیاز مردم و راه اندازی چرخهای تولید و خدمات , با افزایش بهره وری و بکارگیری پس اندازهای هر چند مختصر , ضمن تحقق عدالت اقتصادی و اجتماعی ‹‹یاری رسان جامعه›› و دولت نیز باشند.

  امضای هیات رئیسه مجمع عمومی

  8

  §    فصل اول

  ماده1 -  نام شرکت تعاونی :

  شرکت تعاونی مسکن مهر 11 و نوع آن توزیعی است که در این اساسنامه به اختصار،‹‹تعاونی›› نامیده می شود.

  ماده2- اهداف تعاونی مهر :

  1.      ترویج و تحکیم مشارکت ، همکاری و تعاون عمومی.

  2.      تأمین مسکن برای آحاد مردم فاقد مسکن با اولویت اقشار کم درآمد.

  ماده3- موضوع فعالیت :

  1.      تهیه زمین با کاربری مسکونی از سازمان مسکن و شهرسازی جهت اعضاء در قالب عقد قرارداد اجاره 99ساله.

  2.   اخذ وام و تسهیلات اعتباری از منابع بانکی و سایر منابع مجاز و اخذ کمکهای بلاعوض جهت ساخت واحدهای مسکونی اعضاء.

  3.      واگذاری احداث پروژه‌ها به اشخاص دارای مجوز قانونی .

  4.      واگذاری واحدهای احداثی به اعضاء .

  تبصره-1 :

  -  انجام موضوعات و فعالیتهای مذکور در این ماده در رابطه با تهیه زمین و تفکیک آن واحداث واحدهای مسکونی و واگذاری آنها به اعضاء طبق مقررات فصل پنجم اساسنامه خواهد بود .

  تبصره-2 :

  - درصورتی که برای انجام هریک از فعالیتهای موضوع تعاونی، نیاز به اخذمجوز از مراجع ذیصلاح قانونی باشد تعاونی مکلف به اخذ آن است.

  ماده4- حوزه عملیات :

  حوزه عملیات تعاونی بندر ماهشهر می باشد. (حوزه عملیات ، بایستی شهر محل ثبت نام متقاضیان تعاونی باشد.)

  در کلان شهرها ، شهرهای جدید که از طریق  سازمان مسکن و شهرسازی زمینهای 99 ساله به تعاونی مهر واگذار می شود نیز جزو حوزه فعالیت آنها محسوب می شود.

  9

  ماده5- مدت فعالیت تعاونی :

  مدت فعالیت تعاونی از تاریخ ثبت، 3 سال است.

  تبصره :

  -  درصورت عدم اتمام پروژه در مدت 3 سال،تعاونی موظف است حداقل 6 ماه قبل، از اداره تعاون درخواست تمدید مدت نماید و در صورت تأیید اداره تعاون و تصویب در مجمع عمومی فوق العاده  مدت فعالیت تعاونی تا یکسال قابل تمدید است.

  ماده6:مرکزاداره امور شرکت (اقامتگاه قانونی)تعاونی.11 و  نشانی آن ماهشهر فاز سه خیابان چهارم جنب بانک ملی مسکن مهر 11.  است.

  ماده7 : سرمایه اولیه تعاونی مبلغ000/400/2  ریال‌است‌که‌به 48 سهم 000/50  ریالی منقسم و نقداً توسط اعضاء پرداخت گردیده است.

  ماده8 :  هریک از اعضای تعاونی باید مبلغ اسمی سهامی راکه خریداری نموده ، در موقع تأسیس تعاونی پرداخت کند.

  ماده9 :  سهم اعضاء در تأمین سرمایه تعاونی برابر است.

  ماده10:  سهام تعاونی با نام و غیرقابل تقسیم است و انتقال آن به متقاضیان عضویت (واجدشرایط) جدید با معرفی اداره تعاون مجاز می باشد.

  ماده11:  تعاونی ظرف مدت یکسال از تاریخ ثبت, برای هریک از اعضاء ورقه سهم صادر و تحویل خواهد نمود.

  تبصره-1 :

  -  ورقه سهم باید متحدالشکل،چاپی و دارای شماره ترتیب بوده و نام تعاونی و شماره ثبت آن و مبلغ اسمی سهم در آن درج و به امضای مدیرعامل و یک نفر از اعضای هیئت مدیره که دارای امضای مجاز است برسد؛ مادام که اوراق سهام صادرنشده
  تعاونی باید به اعضا گواهینامه موقت سهم که معرف مبلغ اسمی و مبلغ پرداخت شده است تحویل نماید.

  10

  تبصره-2 :

  - نام و نشانی هریک از اعضاء و هرگونه نقل و انتقالی که به موجب مقررات این اساسنامه مجاز دانسته شده باید در دفتر سهام تعاونی به ثبت برسد.

  تبصره-3 :

  انجام هرگونه نقل و انتقال سهام بدون رعایت تشریفات این اساسنامه فاقد اعتبار است .

  §    فصل دوم- مقررات مربوط به عضویت:

  ماده12:  عضویت در تعاونی برای کلیه اشخاص حقیقی واجد شرایط ذیل که نیاز به خدمات تعاونی داشته باشند آزاد است :

  الف- شرایط عمومی:

  1.      تابعیت جمهوری اسلامی ایران

  2.      عدم ممنوعیت قانونی و حجر

  3.      عدم عضویت همزمان در تعاونی های مسکن مشابه

  4.      درخواست‌کتبی‌عضویت‌و‌تعهدرعایت مقررات اساسنامه و خرید یک سهم از سهام تعاونی.

  ب- شرایط اختصاصی

  1.      نداشتن مسکن یا زمین دارای کاربری مسکونی.

  2.   عدم استفاده از امکانات دولتی مربوط به تأمین مسکن شامل زمین یا واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه‌ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی.

  3.      تأهل یا سرپرستی خانوار.

  4.      دارا بودن حداقل 5 سال سابقه سکونت در شهر حوزه عملیات تعاونی

  5.      سایر شرایطی که در دستورالعملها و بخشنامه های صادره از مراجع ذیصلاح تعیین گردیده اند .

  ‍‍‍ تبصره :

  پذیرش عضویت هر متقاضی پس از ارائه معرفی نامه اداره تعاون ذیربط مبنی بر احراشرایط 11

  اختصاصی عضویت بعهده هیئت مدیره است و هیچگونه تبعیض یا محدودیتی برای عضویت واجدین

  شرایط نباید وجود داشته باشد مگر به سبب عدم کفایت امکانات و ظرفیت تعاونی و هیئت مدیره مکلف است در مواردی که متقاضیان فاقد معرفی نامه و یا هریک از شرایط عضویت باشند،درخواست عضویت آنها را ردکند.

   

  ماده13: مسئولیت مالی اعضاء در تعاونی محدود به میزان سهم آنان می باشد مگر آنکه در قرارداد ترتیب دیگری شرط شده باشد.

  تبصره-1 :

  -  هیئت مدیره و مدیرعامل در خصوص ضرر و زیان وارد بر اعضاء و شرکت که حاصل از تخلفات و اهمال آنهاست مسئولیت تضامنی دارند.

  تبصره-2 :

  - مسئولیت دستگاههای عمومی تأمین کننده سرمایه تعاونی (موضوع ماده17 قانون) به میزان سرمایه متعلق به آنان می باشدمگراینکه در قرارداد ترتیب دیگری شرط شده باشد.

  ماده14:  کلیه اعضاء مکلف اند به وظایف و مسئولیت هایی که در حدود قوانین و مقررات تعهد کرده‌اند عمل‌کنند.

  ماده15: تعاونی می تواند توسط هیئت مدیره طلب خود را از عضو با اخطار کتبی مطالبه نماید و درصورت وصول نشدن طلب و سپری شدن 30 روز از تاریخ اخطارنامه،ازکل مطالبات وی از تعاونی و درصورت عدم تکافو از بهای سهام وی برداشت کند و هرگاه مبالغ مذکور کفایت نکند تعاونی برای وصول مازاد طلب خود به بدهکار مراجعه خواهد کرد.

  ماده16: خروج عضو از تعاونی مهر, اختیاری است و نمی توان آن را منع کرد.

  تبصره :

  -  درصورتیکه خروج اختیاری عضو موجب ضرری برای تعاونی باشد وی ملزم به جبران است.

  12

  ماده17: در موارد زیر عضو از تعاونی اخراج می شود :

  2.   عدم استفاده از امکانات دولتی مربوط به تأمین مسکن شامل زمین یا واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه‌ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی.

  3.      تأهل یا سرپرستی خانوار.

  4.      دارا بودن حداقل 5 سال سابقه سکونت در شهر حوزه عملیات تعاونی

  5.      سایر شرایطی که در دستورالعملها و بخشنامه های صادره از مراجع ذیصلاح تعیین گردیده اند .

 • فهرست و منابع گزارش کارآموزی واحد صنعت و ارتباط در تعاونی مسکن مهر 11 ماهشهر

  فهرست:

  موقعیت ، قدمت و تاریخچه شهرستان بندر ماهشهر

  4

  تاریخچه  مسکن مهر

  5

  فصل اول

   

  آشنایی با مکان کاراموز

  5

  تاریخچه سازمان

  5

  نمودار سازمانی و تشکیلات

  5

  شرح مختصری از فرایند تولید

  6

  فصل دوم

   

  ارزیابی سنجشهای مرتبط

  6

  بررسی شرح وظایف کاراموز

  6

  امور جاری در دست اقدام

  6

  برنامه های آینده

  6

  تکنیکهای بکار رفته توسط کاراموز

  7

  شرایط و مختصات تعاونی

  8

  اهداف تعاونی

  9

  مدت فعالیت تعاونی

  10

  شرایط عضویت تعاونی

  13

  شرایط هیئت مدیره

  14

  شرایط بازرس

  19

  مقررات مالی

  21

  کلیات

  22

  شرایط قرارداد

  25

  شرایط صورت وضعیتها

  26

  رعایت موازین و ظوابط فنی

  27

  مقررات مختلف

  30

   

  منبع:

  ندارد

دانلود کارآموزی گزارش کارآموزی واحد صنعت و ارتباط در تعاونی مسکن مهر 11 ماهشهر, گزارش کارآموزی گزارش کارآموزی واحد صنعت و ارتباط در تعاونی مسکن مهر 11 ماهشهر, پروژه کارآموزی گزارش کارآموزی واحد صنعت و ارتباط در تعاونی مسکن مهر 11 ماهشهر, دانلود کارورزی گزارش کارآموزی واحد صنعت و ارتباط در تعاونی مسکن مهر 11 ماهشهر, گزارش کارورزی گزارش کارآموزی واحد صنعت و ارتباط در تعاونی مسکن مهر 11 ماهشهر, پروژه کارورزی گزارش کارآموزی واحد صنعت و ارتباط در تعاونی مسکن مهر 11 ماهشهر, کارآموزی در مورد گزارش کارآموزی واحد صنعت و ارتباط در تعاونی مسکن مهر 11 ماهشهر, کارورزی در مورد گزارش کارآموزی واحد صنعت و ارتباط در تعاونی مسکن مهر 11 ماهشهر, نمونه گزارش کارآموزی درباره گزارش کارآموزی واحد صنعت و ارتباط در تعاونی مسکن مهر 11 ماهشهر, گزارش کار در مورد گزارش کارآموزی واحد صنعت و ارتباط در تعاونی مسکن مهر 11 ماهشهر
ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت