گزارش کارآموزی حسابداری در کمیته امداد باغملک

تعداد صفحات: 75 فرمت فایل: word کد فایل: 4204
سال: مشخص نشده مقطع: مشخص نشده دسته بندی: حسابداری
قیمت: ۱۵,۸۰۰ تومان
دانلود فایل
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه گزارش کارآموزی حسابداری در کمیته امداد باغملک

   

  چکیده :

  کلیه مطالب این جزوه کارآموزی در مورد حسابداری و اینکه حسابداری  یک سیستم اطلاعاتی جهت پردازش رویدادهای مالی و بعنوان مبنائی برای تصمیم گیری و بیان وضعیت مالی یک شخصیت تجاری می باشد این سیستم اطلاعاتی هنگامی می تواند شرایط لازم را برای اعمال مدیریت کار او مؤثر ایجاد نماید که افراد کارشناس با اطلاعات تئوریک و تجربه لازم متصدی پردازش اطلاعات مالی باشند و اولین شرط اساسی برای خبره شدن در حرفه حسابداری ، داشتن اطلاعات تئوریک قوی از اصول و استاندارد های پذیرفته شده حسابداری می باشد . هر چه اطلاعات تئوریک یک فرد بالاتر باشد و بهتر بتواند این اطلاعات را از علم به عمل تبدیل کند در بین سایر کارشناسان کار او لایق تر شناخته می شود پس فراگیری دانستن حسابداری مقدمه ای برای حرفه ای شدن در این رشته خواهد بود و هر چه از اصول و استاندارد های پذیرفته شده حسابداری آگاهی بیشتری وجود داشته باشد علاوه بر اینکه نتایج کار انجام شده قابل اتکاء تر خواهد بود باعث می گردد تا حسابدار در کار خود موفق تر بوده و جذابیت کار را بیشتر احساس نماید.

  در نهایت این جزوه شامل پنج فصل که فصل اول شامل آشنایی با محل کار آموزی و فصل دوم بررسی سیستم حسابداری کمیته امداد امام خمینی (ره) فصل سوم روش تحقیق فصل چهارم

  سیستم حقوق و دستمزد و فصل پنجم به مبحث نتیجه گیری و پیشنهادات می پردازیم.

   

  مقدمه :

  با گذری بر زندگی بشر، جایگاه حسابداری و دسترسی به اطلاعات مالی به عنوان یک نیاز به خوبی نمایان است. دگرگونی و توسعه این نیازها در طول زمان و تلاش برای دست یابی به نتایج مطلوبتر در آینده و برنامه ریزی مناسب تر از جمله عوامل موثر بر ایجاد و توسعه رشته حسابداری بوده است. همچنین با پیشرفت صنعت و توسعه بنگاه های اقتصادی، قشری از صاحبان سرمایه پدیدار گشتند که در اداره بنگاه های اقتصادی مشارکت مستقیم نداشتند و بدین ترتیب مدیریت از مالکیت سرمایه ای بنگاه ها تفکیک گردید.

   در این گونه بنگاه ها، حسابداری بایستی گزارشهای مالی را به صاحبان سرمایه به منظور آگاه کردن آنها از چگونگی اداره سرمایه، ارزیابی عملکرد مدیران و در نهایت آینده سرمایه گذاری تهیه و ارائه نماید.

   از طرفی افزایش شمار استفاده کنندگان و موارد استفاده از اطلاعات مالی، هدف حسابرسی را از رفع نیازهای معدودی مدیر و صاحب سرمایه به پاسخ گویی به نیازهای اطلاعاتی گروه های متعدد استفاده کننده ارتقاء بخشید.

  گزارشگری مالی که محصول نهایی فرایند حسابداری مالی است، در بنگاه های اقتصادی، بازتاب نیازهای اطلاعاتی و انتظارات گروه های مختلف استفاده کننده ی صورتهای مالی همچون سرمایه گذاران، اعتبار دهندگان، دولت و مدیران است. آنان برای اتخاذ تصمیمات درست و مناسب اقتصادی، برنامه ریزی، اعمال نظارت و پاسخگویی، به این اطلاعات (صورتهای مالی) نیاز دارند. اطلاعات مذکور زمانی برای استفاده کنندگان مفید و موثرند که از ویژگیهای کیفی لازم برخوردار باشند. یکی از ویژگیهای کیفی اطلاعات مالی، قابلیت اعتماد و اتکا است. که دستیابی به آن نیازمند اندازه گیری بر طرفانه آثار رویدادهای مالی و تایید آنها است. بعبارتی استفاده کنندگان صورتهای مالی زمانی می توانند به اطلاعات مالی گزارش شده اتکا کنند که شخصی مستقل، صلاحیتدار و بی طرف نسبت به میزان اعتبار اطلاعات مالی، نظر حرفه ای اظهار کرده باشد به همین منظور مقررات و قوانین کشورها، شرکتها و صاحبان صنایع را وارد نموده است که حسابها و صورتهای مالی را به تایید حسابرسان و موسسات حرفه ای حسابرسی برسانند.

   

  فصل اول

  آشنایی با محل کار آموزی کمیته امداد امام خمینی (ره)

   

   

  آشنایی با محل کار آموزی

  در واحدهای کمیته امداد سه نفر به کار مشغول بوده که یک نفر به عنوان معاون مالی و پشتیبانی و نفر دوم به عنوان مسئول امور مالی و امین اموال و نفر سوم به عنوان مسئول امور وام انجام وظیفه می نمایند.

   معاونت مالی و پشتیبانی (عامل ذیحساب) کلیه اسناد مالی قبل از پرداخت وجه و یا تحویل کالا را کنترل و در صورت مغایر نبودن با آیین نامه و معاملاتی نسبت به امضاء و صدور مجوز اقدام و به واحدهای انبار و خدمات ارسال می نماید.

  مسئول امور مالی و امین اموال نیز کلیه اسناد مالی و اموال را در سیستم رایانه ثبت و پایان هر ماه نسبت به مغایرت گیری حسابهای جاری اقدام می نماید.

  مسئول امور وام نیز پس از دریافت پرونده ها از کمیسیون وام نسبت به تکمیل پرونده ها اقدام و جهت پرداخت به معاونت مالی ارجاع و پس از پرداخت وام در سیستم و رایانه ثبت می گردند.

   

  اهداف کار آموزی  :

  حسابداری علمی است که نمی توانیم تنها به کارها و فعالیتهای تئوری بسنده کنیم . بنابراین برای اینکه بتوانیم یک حسابداری خوبی باشیم. باید راه و روشهایی را که در فعالیتهای کلاس آموخته یم باید بصورت عملی روی آنها فعالیت و کار انجام دهیم تا این اطلاعات برای ما تجربه و تحلیل گردد.

  بنابراین یکی از اهداف مهم کارآموزی اینست که دانشجو (کارآموز) آنچه را که از استاد خود آموخته است را بطور عملی انجام دهد. و در واقع دوره ی کار آموزی به دانشجو این توانایی را می دهد که اگر احیاناً در یکی از سازمانها یا شرکتهای دولتی یا خصوصی استخدام شود نحوه چگونگی عمل کردن با صورتهای آن سازمان (شرکت) به خوبی ادراک کند.

  و همچنین کارکرد و عملی باعث سرعت عملکرد دانشجو، (کارآموز) در چگونگی ثبت زدن و تعیین حسابها می باشد.

  بطور کلی اگر بخواهیم اهداف این سازمان (کمیته امداد) را خلاصه کنیم.

  هدف اصلی آن فقر زدایی و کمک به مستندان و مستضعفان و کسانی که نمی توانند از لحاظ مالی نیازهای خود را تامین کنند.

  و از دیگر اهداف این نهاد کاهش اختلاف طبقاتی میان قشر ثروتمند و مستضعف می باشد.

  در واقع دولت با تشکیل این نهاد می خواهد چهره فقر را از میان مردم بزداید.

  اهداف سازمان :

   کمیته امداد امام خمینی با هدف یاری نمودن محرومان و مستضعفان امداد درماندگان و آسیب دیده گان و خود کفا کردن محرومان تشکیل یافته است .

  وظایف اساسی این نهاد به شرح زیر می باشد :

  تلاش در جهت شناخت انواع محرومیت رنج و کمبود نارسایی مادی و معنوی افراد و خانواده های محروم

  کوشش جدی در یافتن محرومان و امداد ممکن در حد ضرورت برای رفع محرومیت آنان از طریق کمک های بلاعوض وام و ایجاد کار مناسب

  اقدام در جهت رفع در د و رنج های فراوان افراد و خانواده های محروم با حمایت های مادی و معنوی

  همت در برطرف کردن کمبود های افراد و خانواده های نیازمند در مناطق مختلف کشور در حد ضرورت با اعطای وام برای جهیزیه  ، تحصیل ، معالجه ، تامین مسکن و سایر موارد ضروری .

  آمادگی نسبی برای جبران نارسائیهای  و خسارات ناشی از حوادث طبیعی از قبیل سیل ، زلزله ، خشک سالی ،آتش سوزی .

  حضور مبنی برای تکمیل فعالیتهای آموزشی و فرهنگی مناطق محروم و دور افتاده که امکانات کافی وجود ندارد

  تعادل و هم کاری و هماهنگی با سازمانها ی دولتی ، نهادهای انقلابی و موسسات خیریه بر اساس مقررات و متناسب با امکانات و مقدورات در جهت امور محرومیت زدائی و کمک به نیازمندان جامعه

  تهیه و تنظیم برنامه های آموزشی و فرهنگی و تربیتی در جهت ر شد فکری و تقویت بینه علمی و کسب آمادگی لازم برای داشتن زندگی مستقل و شاداب از طریق تشکیل کلاسهای آموزشی ، اردوهای تر بیتی ،ارائه خدمات مدد کاری ، مشاوره.

  تلاش جهت تشویق و تربیت مردم به انفاق و ایثار و کمک به محرومان و مستضعفان و کوشش در جذب هدایای مردمی و به منظور ترویج سنتهای حسنه و خیرات و برات و ایجاد زمینه مشارکت عمومی در کمک به رفع فقر محرومیت

  فراهم آوردن امکانات و تسهیلات جهت خود کفا کردن محرومین از طریق آموزش های فنی و حرفه ای و ایجاد امکانات تولیدی و کمک های سرمایه ای

   

  فعالیتهای عمده محل کارآموزی :

  این نهاد در راستای وظایف مقرره ، طرحه ها و برنامه های مختلف و متنوعی را در حال اجراء دارد که در قالب 12 مورد و 53 برنامه طبقه بندی شده است اهم این موارد عبارت است از :

  امور حمایتی که شامل برنامه تامین مستمری مشمولین طرح مدد جویی شهید رجایی می باشد

  فصل حمایتهای غیر مستمر و موردی که شامل برنامه تامین جهیزیه و هزینه ازدواج –امداد به آسیب دیده گان به پرداخت وام قرض الحسنه – برنامه حقوقی و قضای به نیازمندان و – تامین خدمات حمایتی خاص و موردی – اطعام و افطار محرومین و ... می باشد .

  فصل تامین مسکن مددجو که شامل بر نامه تامین و تعمیر و  تکمیل احداث واحد مسکونی مددجویان می باشد .

  فصل اشتغال و خودکفای که شامل :  پرداخت وامهای اشتغالزا و خودکفایی و ایجاد فضای خودکفایی برنامه آموزشی فنی حرفه ای ... می باشد .

  فصل فرهنگی و آموزشی

  برنامه کمک به تامین هزینه تحصیلی دانش آموزان

  برنامه به تامین هزینه تحصیلی دانشجویان

  برنامه تامین نیازهای آموزشی بزرگسالان

  برنامه ایجاد و اداره خوابگاه های دانش آموزان

  فصل بهداشت و درمان و امور بیمه

  فصل امور پشتیبانی

  که شامل فصل تحقیقات و خدمات مدیریت می باشد که شامل

  برنامه تحقیق و بررسی  2) برنامه توسعه و تقویت نظامهای رایانه ای

  برنامه آموزشی کارکنان– برنامه تبلیغات و انتشارات

  فصل جلب و مشارکتهای مردمی

  فصل خدمات اولیه و پشتیبانی که شامل برنامه تامین هزینه های کارکنان – اداری و تشکیلاتی

  برنامه احداث ، توسعه و تعمیر ساختمان اداری ...

  بودجه امداد امام:

  برنامه های است که به تفکیک برنامه ها و طرحها برای یک سال مالی تهیه و حاوی پیش بینی درآمد ها و سایر منابع تامین اعتبار و برآورد هزینه و سایر پرداخت ها برای انجام عملیات است که به تحقیق اهداف و سیاستهای جهت محرومیت زدائی مذکور در اساسنامه و سایر وظایف محوله منجر می شود و شامل موارد زیر است :

  الف : پیش بینی دریافت ها و منابع تامین اعتبار که به طور مستقیم یا غیر مستقیم در سال مالی بود جه امام بوسیله مجموعه واحدهای تابعه در سطح کشور از طریق حسابهای مربوطه اخذ می گردد .

  ب : پیش بینی دریافتها و منابع تامین اعتبار که به طور مستقیم یا غیر مستقیم در سال مالی بود جه امام بوسیله مجموعه واحدهای تابعه در سطح کشور از طریق حسابهای مربوطه اخذ می گردد .

  ج : پیش بینی کلیه هزینه ها و پرداختهائیکه از محل مجموعه دریافتها در سال مالی بودجه انجام می گردد .

  مواد هزینه محل کارآموزی نوع هزینه را در داخل بودجه مشخص می کند عبارتند از :

  هزینه اداری و پرسنلی

  هزینه سرمایه ای و سرمایه گذاری

  پرداخت پول و تعهدات

  پرداختهای انتفاعی و هزینه های ارائه خدمات به افراد تحت پوشش و نیازمندان برحسب موافقتنامه های تنظیمی با سازمان برنامه و بودجه و  بر اساس بودجه سالانه شور ای مرکزی و مقررات از قبیل :

  الف : مستمری مدد جویان تحت پوشش

  ب: تهیه و تامین مسکن مدد جویان و نیازمندان

  ج : هزینه های فرهنگی و آموزشی و ازدواج و حوادث و سوانح پیش بینی نشده

  د: هزینه های کمک به جبران عدم توان افراد تحت پوشش در انجام تعهدات خود

  ه: هزینه های درمانی افراد تحت پوشش و نیازمند و اقشار آسیب پذیر  .

  و: اشتغال مددجویان

  ز: کمکهای مورد برای رفع مشکل نیازمند.

  ح : وامهای قرض الحسنه و شرافتی به مددجویان و نیازمندان

  سایر موارد به حسب وظایف و ماموریتهای قانون و محوله .

  چارت سازمانی

  ولایت فقیه (مد)

  شورای مرکزی کمیته امداد (تشکیل از 5 نفر )

  مدیر کل کمیته امداد استان

  رئیس کل کمیته امداد شهرستان

  واحد مشارکتهای مردمی

  امور اداری

  واحد خودکفایی

  معاونت حمایتی

  واحد حمایتی (مستمری)

  واحد فرهنگی

  واحد درمان

  خوابگاه دانش آموزی

  اردوگاه دانش آموزی

  معاونت مالی و پشتیبانی

  تدارکات عمومی

  انباردار

  صندوقدار

  حسابداری و وام

  معاونت  امور شهرستانها و نظارت و بازرسی

  معاونت  مشارکتهای مردمی

  معاونت امور بین الملل

   

  معاونت  نیروی انسانی

   

  معاونت  خودکفایی

   

  معاونت  مالی

   

  معاونت  مشارکتهای مردمی

   

  معاونت  خودکفایی

   

  معاونت  مالی

   

  فصل دوم

  بررسی سیستم حسابداری کمیته امداد امام خمینی (ره)

   

  تعریف حسابداری :

         فنی است که عملیات مالی ثبت ، طبقه بندی تلخیص و تفسیر و با اعداد و ارقام قابل سنجش به پول و زمان بیان می نماید.

  همان طوریکه از تعریف فوق بر می آید حسابداری یک فن و تکنیک و روش است وقتی صحبت از ثبت رویدادها یا فعالیتها می شود منظور آن دسته از عملیات مالی است که قابل ذکر در سند حسابداری می باشد.

  منظور از ثبت – ثبت فعالیتهای مالی در دفتر روزنامه است که دفتر روزنامه یکی از دفاتر مورد عمل در حسابداری است که اسناد به ترتیب تاریخ وقوع در آن ثبت می شود .

  طبقه بندی در این مرحله فعالیتهای ثبت شده یا اسناد ثبت نشده در دفتر روزنامه دسته بندی شده و به دفتر کل تحت همان دسته و طبقه ثبت می گردد. دفتر کل دفتری است بنام دفتر حسابها که کلیه سرفصلهای حسابداری در این دفتر هر کدام در صفحه ای خاص نوشته می شود . تلخیص به معنای خلاصه کردن : اطلاعات مالی طبقه بندی شده از دفتر کل استخراج و بصورت گزارش و صورتهای مالی تهیه می گردد مثل ترازنامه سود زیان – صورتحساب سرمایه و در شرکتهای تجاری و عملکرد .

  تفسیر : در این مرحله اطلاعات منعکس شده در صورتهای مالی مورد تجزیه و و تحلیل قرار می گیرد وضعیت شرکت یا موسسه در آن دور تجزیه و تحلیل

  می گردد.

 • فهرست و منابع گزارش کارآموزی حسابداری در کمیته امداد باغملک

  فهرست:

  ندارد.
   

  منبع:

  ندارد.

دانلود کارآموزی گزارش کارآموزی حسابداری در کمیته امداد باغملک, گزارش کارآموزی گزارش کارآموزی حسابداری در کمیته امداد باغملک, پروژه کارآموزی گزارش کارآموزی حسابداری در کمیته امداد باغملک, دانلود کارورزی گزارش کارآموزی حسابداری در کمیته امداد باغملک, گزارش کارورزی گزارش کارآموزی حسابداری در کمیته امداد باغملک, پروژه کارورزی گزارش کارآموزی حسابداری در کمیته امداد باغملک, کارآموزی در مورد گزارش کارآموزی حسابداری در کمیته امداد باغملک, کارورزی در مورد گزارش کارآموزی حسابداری در کمیته امداد باغملک, نمونه گزارش کارآموزی درباره گزارش کارآموزی حسابداری در کمیته امداد باغملک, گزارش کار در مورد گزارش کارآموزی حسابداری در کمیته امداد باغملک
ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت