گزارش کارآموزی شرکت تولیدی پاکسان

تعداد صفحات: 58 فرمت فایل: word کد فایل: 3314
سال: مشخص نشده مقطع: مشخص نشده دسته بندی: کارخانجات و شرکت ها
قیمت قدیم:۱۸,۰۰۰ تومان
قیمت: ۱۲,۸۰۰ تومان
دانلود فایل
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه گزارش کارآموزی شرکت تولیدی پاکسان

  - تاریخچه فعالیت شرکت :

  1-1 شرکت تولیدی پاکسان در مورخه ششم دیماه 1341 تحت شماره 8493 در اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی شهر تهران با نام پاک کن با مسئولیت محدود به ثبت رسیده است. طبق صورت جلسه مجمع عمومی فوق العاده مورخ 21 تیرماه 1342 نام و نوع شرکت به شرکت سهامی پاک کن و سپس بنابر تصمیم مجمع عمومی فوق العاده مورخ 30 مهر ماه 1349 به شرکت سهامی خاص پاکسان تغییر یافته است. همچنین به موجب تصمیم مجمع عمومی فوق العاده مورخ 30/06/1373 نوع شرکت از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل گردیده و در تاریخ 04/11/1373 سهام آن در سازمان بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شده است. مرکز اصلی شرکت در تهران واقع شده و با توجه به اینکه بیش از 51 درصد سهام آن به طور غیر مستقیم به شرکت تهران توسعه صنایع بهشهر تعلق دارد، شرکت پاکسان از جمله شرکتهای گروه توسعه صنایع بهشهر می‌باشد.

  2-1 موضوع فعالیت شرکت طبق ماده 3 اساسنامه، عبارت از تهیه و تولید انواع مواد شوینده و پاک کننده، محصولات بهداشتی و آرایشی، کارهای تولیدی و بازرگانی، سرمایه گذاری، صادرات، واردات و انجام هر نوع عملیات و معاملاتی که بصورت مستقیم یا غیر مستقیم مرتبط با موضوع فعالیت شرکت باشد، است. به موجب پروانه‌های بهره برداری شماره 11259/62/4/2 مورخ 17/3/1343، 45666 مورخ 13/8/1348، 7270 مورخ 13/3/1349، 2/30239 مورخ 17/10/1379 و اصلاحیه‌های بعدی که توسط وزارت صنایع صادر شده است شرکت با ظرفیت اسمی تولید بالغ بر 250 هزار تن انواع محصولات شوینده و بهداشتی و پاک کننده فعالیت می‌نماید.

  3-1 سرمایه شرکت در پایان سال مالی مورد گزارش 135 میلیارد ریال منقسم به 135 میلیارد ریال منقسم به 135 میلیون سهم 1000ریالی می‌باشد.

  در این شرکت مثلا می‌خواهد مواد بسته بندی از شرکت طرف قرار داد خارج از مجموعه خریداری کنند قبلاً طبق گزارشات پیش بینی سالانه تولید و سفارشات خرید از طرف واحد بازرگانی مجوز خریداران می‌شود و قرار داد خرید تنظیم و کالا پس از تولید به شرکت پاکسان ارسال می‌شود که با طی مراحل تحویل آن به انبارها ارسال می‌گردد و موجودی انبار می‌شود همراه با کالا فاکتور کالا به حسابداری ارسال شده همراه آن مجوزها و قرار داد خرید جمع آوری شده و از آن پس از گرفتن گزارش در واحد مالی از کالاهای انبار و مقایسه آن با سند مالی در صورت صدور رسید انبار و اطمینان از رسید کالا سند حسابداری تنظیم و ضمائم به آن پیوست شده و سند پرداخت وجه صادر همراه ضمائم به آن پیوست شده و سند پرداخت وجه صادر همراه ضمائم به خزانه داری ارسال (اصل به خزانه داری – کپی واحد مالی) و آن واحد طبق قرار داد و ضمائم خرید (فاکتور – رسید انبار – مجوز خرید...) نسبت به صدور چک طبق قرار داد اقدام می‌گردد.

   

   

  تحویل کالا به انبار و صدور رسید

  پس از فرآیند خرید و در هنگام دریافت کالا توسط انبار انبار دار ابتدا سالم بوده کالاهای خریداری شده را بررسی می‌کند چنانچه کالا از نوعی باشد که نیاز به نمونه گیری برای پذیرش داشته باشد طبق دستور العمل نمونه گیری برای پذیرش اقدام می‌شود و چنانچه نیازی به نمونه گیری نباشد مشخصات کالای حین تحویل با مشخصات کالا در فرم درخواست خرید تطبیق داده می‌شود و اگر مغایرتی وجود نداشته باشد انبار دار اقدام به تحویل کالا و صدور رسید انبار می‌نماید. در صورت نیاز مجدد به آن دوباره درخواست صورت گرفته و نسبت به تهیه و تحویل اقدام می‌شود که بعد از آن رسید انبار در چهار نسخه تهیه می‌شود 1- انبار 2- حسابداری مالی جهت صدور چک 3- مشتری بعنوان رسید کالا 4- مسئول جدید

   

   
   

   

  پس از اینکه رویدادهای مالی در سند حسابداری ثبت شده باید در دفتر روزنامه نیز ثبت گردد. دفتر روزنامه انواع مختلفی دارد، دفتر روزنامه‌ای که کلیه معاملات و عملیات مالی در آن ثبت می‌شود را دفتر روزنامه عمومی می‌نامند. دفتر روزنامه‌ای که در آن فقط یک نوع خاص از رویدادهای مالی ثبت می‌شود، دفتر روزنامه‌ای که در آن فقط یک نوع خاص از رویدادهای مالی ثبت می‌شود، دفتر روزنامه اختصاصی خوانده می‌شود. مانند: دفتر روزنامه خرید، دفتر روزنامه پرداخت‌های نقدی، دفتر روزنامه فروش ...

  بر اساس ماده هفت قانون تجارت، دفتر روزنامه، دفتر پی است که تاجر باید همه روزه مطالبات، دیون و داد و ستد تجارتی را در آن ثبت نماید.

  دفتر روزنامه باید دارای ستون‌های مناسب برای نقل و انتقال اطلاعات سند حسابداری باشد. بنابراین دفتر روزنامه باید حداقل داریی ستونهایی برای درج شماره صفحه حسابداری، تاریخ، شرح، مبلغ بدهکار و مبلغ بستانکار هر رویداد باشد.

  در ستون شماره سند حسابداری باید شماره سند حسابداری رویداد مربوط نوشته شود.

  در ستون تاریخ باید تاریخ سند حسابداری رویداد مربوط ثبت گردد.

  در ستون شرح، باید نام حسابهایی که بدهکار و بستانکار شده‌اند، به همان ترتیبی که در سند حسابداری آمده است، نوشته شود.

  به علاوه سیر از نوشتن نام حسابهایی که بدهکار و بستانکار شده‌اند، باید شرح مختصری از رویداد مربوط نوشته شود.

  در ستون عطف شماره صفحه دفتر کل که مبلغ مربوط به آن صفحه منتقل شده، نوشته می‌شود.

  در ستون بدهکار، مبلغ بدهکار در همان سطحی که حساب بدهکار در ستون شرح درج شده است، نوشته می‌شود.

  در ستون بستانکار، مبلغ بستانکار در همان سطحی که حساب بستانکار در ستون شرح درج شده است، نوشته می‌شود.

  بلافاصله پس از ثبت هر سند باید اسناد حسابداری بعدی، به ترتیب شماره، در دفتر روزنامه ثبت شونده پس از اتمام هر صفحه دفتر روزنامه باید جمع ستون بدهکار و بستانکار در محل تعیین شده نوشته شده و به صفحه ‌ بعد انتقال داده شود.

 • فهرست و منابع گزارش کارآموزی شرکت تولیدی پاکسان

  فهرست:

  ندارد.
   

  منبع:

  ندارد.

دانلود کارآموزی گزارش کارآموزی شرکت تولیدی پاکسان , گزارش کارآموزی گزارش کارآموزی شرکت تولیدی پاکسان , پروژه کارآموزی گزارش کارآموزی شرکت تولیدی پاکسان , دانلود کارورزی گزارش کارآموزی شرکت تولیدی پاکسان , گزارش کارورزی گزارش کارآموزی شرکت تولیدی پاکسان , پروژه کارورزی گزارش کارآموزی شرکت تولیدی پاکسان , کارآموزی در مورد گزارش کارآموزی شرکت تولیدی پاکسان , کارورزی در مورد گزارش کارآموزی شرکت تولیدی پاکسان , نمونه گزارش کارآموزی درباره گزارش کارآموزی شرکت تولیدی پاکسان , گزارش کار در مورد گزارش کارآموزی شرکت تولیدی پاکسان
ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت