گزارش کارآموزی امور تسهیلات و وصول و بیمه بانک کشاورزی - شعبه ابهر

تعداد صفحات: 26 فرمت فایل: word کد فایل: 3431
سال: 1386 مقطع: مشخص نشده دسته بندی: مدیریت
قیمت قدیم:۱۲,۶۰۰ تومان
قیمت: ۷,۴۰۰ تومان
دانلود فایل
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه گزارش کارآموزی امور تسهیلات و وصول و بیمه بانک کشاورزی - شعبه ابهر

  پیشگفتار

  بخش کشاورزی در اکثر کشو.رهای جهان و بویژه در کشورهای در حال توسعه از جایگاه اجتماعی و اقتصادی ویژه ای برخودار است. در کشور ما به طور متوسط 17 در صد ناخالص داخلی و 26 در صد اشتغال توسط این بخش تامین می شود.

  بانک کشاورزی در ایران هفتاد سال سابقه ی خدمت به پرکارترین ، بی توقع ترین و قانع ترین تولید کنندگان کشور ، یعنی کشاورزان عزیز را دارا بوده و همیشه در راستای تداوم بهبود خدمات گام برداشته است .

  باتوجه به اینکه بانک های کشاورزی از نمونه های شناخته شده ی بانک های تخصصی و توسعه ای به حساب می آیند تلاش کردم تا کارآموزی خود را در این مجموعه بگذاریم تا ضمن بدست آوردن تجربه ی کار در محیطی خدماتی ، آشنایی نسبتا کاملی با روال های کاری سازمانی کعتبر و پرسابقه یافته باشم .

   

  برخود لازم می دانم که از جناب آقای مصائبی ریاست محترم بانک کشاورزی ابهر وهم چنین سایر کارمندان که بنده را در جهت یادگیری و آموزش مراحل کاری وهم چنین تهیه ی گزارش کار آموزی یاری نموده اند ، سپاسگزارم نمایم.

   

  فهرست

  چکیده

  در مقطع برنامه ی اول توسعه ی اقتصادی – اجتماعی کشور ضرورت تغییر راهبرد بانک کشاورزی آشکار شد و قدم هایی نیز در این زمینه برداشته شد در واقع بانک با درک این موضوع که تقاضا برای تسهیلات اعطایی همه ساله افزایش می یابد ودر مقابل تامین منابع لازم برای پاسخ گویی به این تقاضای دوبهرشد هر سال مشکلتر می شود در زمینه ی تامین مالی کشاورزی رویکرد جدید اتخاذ کرد.

  مرحله اول رویکرد جدید بانک از سال 1370 آغاز شد در این مقطع عمدتا توسعه ی محدود شعب بانک ، مکانیزه کردن عملیات بانکی در شعب ، تلاش برای توسعه ی بانکداری الکترونیک ، تنوع بخشی به خدمات بانکی با معرفی انواع خدمات جدید بانکی ( نظیر طرح ایران ، طرح آینه ، حساب جاری مهر،.... ) و اصلاح ساختار سرمایه مورد اهتسام جدی قرار گرفت .

  بانک کشاورزی بنا به رسالت خود وظیفه ی ارائه تهسیلات و اعتبارات به بخش کشائرزی را برعهده دارد. اتخاذ رویکرد جدید در تامین مالی بخش کشاورزی ، به این امر منجر شد که بانک کشاورزی بتواند همراه با افزایش حجم منابع تجهیز شده از طریق سپرده های مردمی ، همه ساله اعتبارات بیشتری را نسبت به سال قبل در اختیار بخش کشاورزی قرار دهد.

   از آنجا که اینجانب کارآموزی خود رادر بخش اعطای تسهیلات ووصول وبیمه مشغول بوده ام در ادامه شرح کاملی از روال اعطای وام و سایر تسهیلات بانکی به همراه جزئیات آمده است.

  ذکر مقدمه و سوابق و تاریخچه ای از محل کار آموزی

  بانک کشاورزی شهرستان ابهر در سال 1342 تاسیس گردید. در آن زمان این بانک شامل شعبه ی بسیار کوچکی بوده که نماینده ی اسان زنجان محسوب می شده است.

  بانک اختیارات بسیار کمی داشته و تها عملیات وصول و پرداخت به طور مستمل انجام می گرفته است. حسابرسی این نک به عهده ی استان گیلان بوده وهم چنین ارباب رجوع برای تصویب وام های مقادیر بالا باید به شعبه ی استان مراجعه می کردند. با از دیاد منابع و مشتریان به مرور زمان اختیارات بانک بالاتر رفت ، بانک به عنوان شعبه ی درجه ی 4 معرفی گردید، در سال های متوالی بانک کشاورزی ابهربه شعبه ی درجه ی 3، پس 2 تبدیل شد وهم اکنون شعبه ی درجه ی 1 می باشد. 

   

  فعالیت های جاری :

  بانک کشاورزی مرکزی / شهرستان ابهر در حال حاضر شامل یک ساختمان 2 طبقه است طبقه اول شامل ریاست بانک ، گروه کنترل اسناد ، گروه برنامه ریزی مالی باجه ی مهر و خدمات بانکی است.

  درباجه ی شماره ی 1 که مربوط به کارت مهر کشاورزی می باشد یکنفر مسئول باجه است. درباجه ی شماره ی 2 خدمات بانکی صورت می گیرد که در آن آقای حسین کریمی متصدی امور بانکی و بهروز خدابنده لو مسئول قسمت باجه می باشد.

  در باجه ی شماره ی 3 نیز خدمات مربوط به واریز و جرصورت می گیرد که دراین باجه خانم فاطمه حاجی حسنی متصدی امور بانکی و آقای محمد معروفخانی مسئول گروه تجهیز منابع و خدمات در گروه برنامه ریزی مالی آقای سعید جعفری مسئول گرده ارشد می باشند ودر قسمت کنترل اسناد که همان باجه شماره ی 4 می باشد آقای امیر قربانی مسئول خزانه هستند.

  طبقه دوم به طور کلی شامل گروه اعطای تسهیلات ووصول و بیمه است

  تهسیلات خرید تراکتور را دولت کشاورزی نیز در این طبقه صورت می گیرد.

  تقسیم بندی فعالیت ها :

  خانم ها شپسر و آقای حسنی ( گروه اعطای تسهیلات ، خدمات بیمه ای و وصول مطالبات )

  1. پرداخت تسهیلات و اخذو امضا از مشتریان و ضامنین ( روزهای سه شنبه ، چهارشنبه ، پنج شنبه )

  2- قبول در خواست تسهیلات و مشتریان و طرح ها ( شنبه ، یکسنبه ، دوشنبه )

  آقای حسن عطایی ( مسئول گروه وصول مطالبات ) : قصدهای مربوط به وام ها را دریافت می کند.

  آقای محمد بیگلو مسئول بایگانی هستند ، پرونده های تشکیل شده را در دفتر وارد کرده وبه صورت مرتب با یگانی می کنند.

  آقای اباذری نیز مسئول بایگانی بوده و هم چنین محاسبه ی معدل به هده ی ایشان است در این شعبه 4 کارشناس ، کارشناسی امور مربوط به ملم ها به عهده دارند.

 • فهرست و منابع گزارش کارآموزی امور تسهیلات و وصول و بیمه بانک کشاورزی - شعبه ابهر

  فهرست:

  چکیده                                                                              6

  ذکر مقدمه وسوایق و تاریخچه ای از محل کارآموزی                     7

  شرحی از فعالیت های جاری مرکز                                               8

  معرفی چارت سازمانی                                                               10

  معرفی بخش ها کار آموز فعالیت خودرا در آن واحد گذارنده است   11

  شرحی بر امکانات تست افزاری نرم افزاری                                  12

  شرحی بر فعالیت های انجام گرفته                                               14

  پیشنهادات و انتقالات                                                                   21

  نرم شماره 1

  نرم شماره 2

  فرم های پیشرفت کار آموزی

  فرم پایان دوره ی کار آموزی

  فهرست منابع و مراجع          22

   

  منبع:

  مجموعه مقالات بانک کشاورزی / بهار 84

  - گفتگو و کسب اطلاعات از کارمندان مربوط به هر بخش

  - نمودارها و پوسترهای نصب شده در برد بانک

  - www. Agribank.com 

دانلود کارآموزی گزارش کارآموزی امور تسهیلات و وصول و بیمه بانک کشاورزی - شعبه ابهر , گزارش کارآموزی گزارش کارآموزی امور تسهیلات و وصول و بیمه بانک کشاورزی - شعبه ابهر , پروژه کارآموزی گزارش کارآموزی امور تسهیلات و وصول و بیمه بانک کشاورزی - شعبه ابهر , دانلود کارورزی گزارش کارآموزی امور تسهیلات و وصول و بیمه بانک کشاورزی - شعبه ابهر , گزارش کارورزی گزارش کارآموزی امور تسهیلات و وصول و بیمه بانک کشاورزی - شعبه ابهر , پروژه کارورزی گزارش کارآموزی امور تسهیلات و وصول و بیمه بانک کشاورزی - شعبه ابهر , کارآموزی در مورد گزارش کارآموزی امور تسهیلات و وصول و بیمه بانک کشاورزی - شعبه ابهر , کارورزی در مورد گزارش کارآموزی امور تسهیلات و وصول و بیمه بانک کشاورزی - شعبه ابهر , نمونه گزارش کارآموزی درباره گزارش کارآموزی امور تسهیلات و وصول و بیمه بانک کشاورزی - شعبه ابهر , گزارش کار در مورد گزارش کارآموزی امور تسهیلات و وصول و بیمه بانک کشاورزی - شعبه ابهر
ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت