گزارش کارآموزی در شرکت تجهیزات پزشکی راد طب

تعداد صفحات: 16 فرمت فایل: word کد فایل: 3798
سال: مشخص نشده مقطع: مشخص نشده دسته بندی: پیراپزشکی
قیمت قدیم:۱۸,۰۰۰ تومان
قیمت: ۱۰,۸۰۰ تومان
دانلود مقاله
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه گزارش کارآموزی در شرکت تجهیزات پزشکی راد طب

  مقدمه

  شرکت لوازم پزشکی رادطب تولید و عرضه کننده برخی لوازم پزشکی مورد استفاده در مطب ها و کلینیک ها می باشد که با توجه به ضمانت لوازم تولیدی بخش تعمیر و تعویض فعالی را نیز دارای می باشد .

  از جمله لوازم تولیدی این شرکت ، لوازم حفاظت از تشعشع مانند پاراوان های سربی (دیواره های سربی که معمولاً برای اشعه های ضعیف مانند رادیوگرافی استفاده می شود . بدین صورت که پزشک بعد از قرار گرفتن پشت این دیواره اقدام به عکس گرفتن از بیمار می کند که در این صورت از آثر زیان بار اشعه در امان  می ماند .)

  سرب کوبی و تجهیز اتاق های رادیولوژی (به این دلیل که اشعه های سانع شده از دستگاه رادیولوژی بسیار قوی بوده و در عمق دیوراها نیز نفوذ می کند تمام درها ، دیوراها ، سقف و کف اتاق رادیولوژی را با لایه ای از سرب که معمولاً ضخامت آن 2 میلیمتر می باشد می پوشانند ).

  روپوش و عینک های سربی (برای کارهای آزمایشگاهی) و برخی تجهیزات کلینیک ها مانند چراغ تاریک خانه (برای ظهور و ثبوت فیلم های رادیولوژی و کارکردن در محیط تاریک ) چراغ های هشدار، ساکشن جراحی ، زیرنویس رادیولوژی ، تجهیز دستگاه یونیت دندانپزشکی و … می باشد .

   

  زیرنویس رادیولوژی

  زیرنویس رادیولوژی دستگاهی می باشد که توسط آن نام ومشخصات بیماری که از او عکس رادیولوژی گرفته شده را روی نگاتیو مربوطه ثبت می کند .

  اصول کار این دستگاه به این صورت می باشد که مشخصات فرد مورد نظر روی کاغذ مخصوص پر رنگ و واضح نوشته و آن را در دستگاه زیرنویس قرار داده و به کمک گیره های مخصوص (که روی دستگاه قرار دارند )آن را ثابت می کنند سپس با قراردادن نگاتیو روی آن و زدن شاسی مربوطه نوشته به صورت منفی روی نگاتیو نقش می بنند به طور کلی عمل این دستگاه تاباندن نور با زمان و شدت تنظیم شده روی فیلم رادیولوژی می باشد .

  مدار داخلی این دستگاه (نوع متداول ساخت داخل) از دو تراشه 555 و یم تراشه سوئیچ و یک اپتوکوپلر ترانزیستوری با شماره 3023 تشکیل شده است .

  زمان روشن ماندن لامپ های سیگنالی (نوع لامپ های استفاده شده در این دستگاه از نوع لامپ های سیگنالی کم مصرف   می باشد) داخل دستگاه توسط ولومی که به اولین تراشه 555 متصل است قابل تنظیم می باشد .

   مقدار شدت نور آن نیز توسط ولومی که به تراشه  سوئیچ مانند متصل است قابل تنظیم می شود .

  تغذیه مدار توسط یک ترانس 9/220 ولت صورت می گیرد که خروجی آن پس از گذشتن از یک مدار یکسو ساز توسط رگولاتور 7806 رگوله شده و به مدار اعمال می شود در نمای ظاهری دستگاه کلاً سه کلید قرار گرفته :

  کلید قرمز : به طور مستقیم (برای قرار دادن نوشته در دستگاه ) لامپ ها را روشن می کند .

  کلید سفید : که نور تنظیم شده توسط ولوم را روی نگاتیو        می تاباند .

  کلید مشکی : که عمل دشارژ مدار را به عهده دارد .

  عیوب دستگاه زیر نویس رادیولوژی

  در برخی از مدل های ساخت داخل معمولاً لامپ های مدار را به سوئیچ هایشان لحیم کاری می کنند به همین علت ممکن است این لامپ ها به مروز زمان در داخل سر پیچ باز شده و لامپ دیگر روشن نشود بنابراین بهتر است قبل از هر کاری بعد از تست فیوز از سلامت سر پیچ و لامپ ها مطمئن شویم و با اتصال مستقیم لامپ ها به برق شهر آن ها و سر پیچ هایشان را تست نمود .

  از جمله عیوب احتمالی می توان به سوختن تراشه های 555 و یا اپتوکوپلر اشاره کرد که می توان از سلامت آن ها با تعویض قطعات اطمینان حاصل کرد .

  اپتو کوپلر را می توان با مولتی متر نیز تست نمود .

  نکته  قابل توجه در تعمیر زیر نویس رادیولوژی

  در تعمیر این دستگاه باید مدار را از روغن لحیم کاملاً پاک کرد  زیرا جریان لازم برای روشن شدن لامپهای سیگنالی بسیار ناچیز می باشد وآنها می توانند از طریق باری که از روغن لحیم(به جا ماتده ازلحیم کاری مدار)می کشند روشن شوند ودر کار دستگاه اختلال ایجاد کنند. برای تمیز کردن مدار می توان از اسپری خشک ویا از الکل ویک برس استفاده نمود.البته در هنگام تمیز کردن مدار وکمی بعد ازآن تا خشک شدن  کامل نباید دستگاه را روشن نمود.

  از دیگر عیوب احتمالبی دستگاه خرابی کلیدهای اصلی آن         می باشد زیرا آنها با دسته های فلزی دستگاه در تماس مداوم هستند که در صورت معیوب بودنشان باید آن ها را با کلید سالم تعویض نمود .

  یونیت دندانپزشکی

  یونیت دندانپزشکی یک صندلی با ارتفاع و و زاویه ای قابل تنظیم تکیه گاه به طور اتوماتیک می باشد .

  مواد داخلی دستگاه یونیت دندانپزشکی

  مدار تغذیه اجزای داخلی که از یک ترانس 12 ولت ، مدار یکسو ساز پل دیودی و یک رگولاتور ولتاژ تشکیل شده است .

  مدار تایمر با استفاده از آی سی 555 که توسط یک رله معمولاً ولت به شیرهای الکتریکی آب متصل است و به گونه ای تنظیم شده است که شیرهای الکتریکی را به مدت لازم برای پر شدن شستشوی دهان (نصب شده روی دستگاه)باز نگه دارد .

   مدار کنترل صندلی :

  این مدار از 4 رله تشکیل شده که توسط چهار ترانزیستور (به صورت سوئیچ) تغذیه می شوند و مدار آن به صورت زیر           می باشد .

  در دو حالت اتوماتیک که صندلی به طور کامل به جلو و پایین و یا به عقب و بالا می رود از دو مدار تایمر با زمان مناسب برای تحریک کلیدهای up/ Back و down / front استفاد شده است .

  در این مدار برای حفاظت بیشتر و جلوگیری از اتصال همزمان up/ Back و down / front مدار قدرت در رله ها به صورتی که در شکل کاملاً مشخص است بسته شده اند دیودهای D1, D4 نیز برای حفاظت از ترانزیستورها در مدار به کار برده می شوند .

  مدار مربوط به نگاتیو اسکوپ (نگاتیو اسکوپ از یک صفحه پلاستیکی سفید رنگ که وظیفه آن پخش نور است تشکیل شده که عکس های گرفته شده توسط دستگاه رادیوگرافی دندان ، دندان و یا عصب مربوطه را می توان توسط آن مشاهده نمود ). معمولاً روی پانل یونیت دندانپزشکی یک کلید یک حالتهگرفته که توسط مدار بی استابل و یک رله وظیفه خاموش و روشن کردن لامپ پشت صفحه نگاتیو را یه عهده دارد . 

 • فهرست و منابع گزارش کارآموزی در شرکت تجهیزات پزشکی راد طب

  فهرست:

  ندارد.
   

  منبع:

  ندارد.

دانلود کارآموزی گزارش کارآموزی در شرکت تجهیزات پزشکی راد طب , گزارش کارآموزی گزارش کارآموزی در شرکت تجهیزات پزشکی راد طب , پروژه کارآموزی گزارش کارآموزی در شرکت تجهیزات پزشکی راد طب , دانلود کارورزی گزارش کارآموزی در شرکت تجهیزات پزشکی راد طب , گزارش کارورزی گزارش کارآموزی در شرکت تجهیزات پزشکی راد طب , پروژه کارورزی گزارش کارآموزی در شرکت تجهیزات پزشکی راد طب , کارآموزی در مورد گزارش کارآموزی در شرکت تجهیزات پزشکی راد طب , کارورزی در مورد گزارش کارآموزی در شرکت تجهیزات پزشکی راد طب , نمونه گزارش کارآموزی درباره گزارش کارآموزی در شرکت تجهیزات پزشکی راد طب , گزارش کار در مورد گزارش کارآموزی در شرکت تجهیزات پزشکی راد طب
ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت