پروژه کارآموزی شرکت محصولات کاغذی لطیف

تعداد صفحات: 71 فرمت فایل: word کد فایل: 3853
سال: مشخص نشده مقطع: مشخص نشده دسته بندی: کارخانجات و شرکت ها
قیمت قدیم:۲۱,۰۰۰ تومان
قیمت: ۱۵,۸۰۰ تومان
دانلود فایل
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه پروژه کارآموزی شرکت محصولات کاغذی لطیف

  مقدمه :

  کلیه داراییهای یک واحد تجاری - تولیدی دارای ارزش اقتصادی است و حصول اطمینان از به کارگیری آن طبق هدفهای تعیین شده ، نیازمند طرح ریزی می باشد . مثلاً مهندسین تولید برای استفاده موثر از تسهیلات تولید ، برای کلیه فعالیتهای تولیدی به دقت برنامه ریزی می کنند . یا مدیران سیستم ضوابط عملیاتی را به نحوی تنظیم می کنند که حداکثر استفاده را از سیستم کامپیوتر به عمل آورند و از هر گونه استفاده نابجا از این سیستم جلوگیری نمایند . برخی از داراییها به علت ماهیت یا اهمیت آن مستلزم بذل توجه و اعمال دقت بیشتر مدیریت است . موجودیها ، دارایی دیگری است که نیازمند توجه دقیق مدیریت واحدهای تجاری - تولیدی می باشد .

  موجودیها دو ویژگی مهم دارد که این ویژگیها ، بذل توجه خاص و همچنین طرح‌ریزی آن را الزامی می کند . ویژگی اول ، صرف مقدار متنابهی از منابع واحدهای تجاری - تولیدی در موجودیهاست . ویژگی دوم ، گردش موجودیهاست که برخلاف داراییهای غیرجاری به طور مداوم مصرف و مجدداً جایگزین می گردد .

  فصل اول

  تاریخچه شرکت محصولات کاغذی لطیف

   

  شرکت محصولات کاغذی لطیف در تاریخ 7/3/1364 تأسیس و عملیات اجرایی خود را در اواخر سال 1370 در شهر صنعتی هشتگرد در زمینی به مساحت 65 هزار متر مربع و زیربنای حدود 30 هزار متر مربع و با ظرفیت 15000 تن کاغذ با گراماژ پایین آغاز نمود. و پس از گذشت حدود 5/2 سال در نیمه اول سال 1373 بهره برداری از آن آغاز گردید.

  ماشین آلات در چهارچوب قرارداد همکاری فنی و اقتصادی ایران و اتریش با استفاده از ارز فاینانس از شرکت فویت خریداری گردیده و اعتبار آن در تاریخ 5/1/1370 در بانک تجارت گشایش یافته است.

  لطیف اولین کارخانه دارای واحد جوهر زدایی (Dinking) در صنایع کاغذ سازی ایران می باشد و قادر است روزنه 60 تن کاغذ باطله را جوهر زدائی نموده و به صورت خمیر اولیه تبدیل و از محل این خمیر انواع محصولات را تهیه نماید.

  کارخانه کاغذسازی لطیف با بهره گیری از سیستم پیشرفته PLC، با دارا بودن دو مرکزیت کنترل در سالن کاغذ و سالن جوهر زدایی با بیشترین راندمان نسبت به کنترل تجهیزات کارخانه اقدام نماید. ماشین کاغذ توان تولید انواع کاغذهای بهداشتی و صنعتی را از گراماژ 14 تا 45 گرم بر متر مربع دارا می باشد. تمام کنترل آن به وسیله سیستم PLC انجام گرفته و سیستم پرس آن از دو غلتک پرس جهت آبگیری و صافی کاغذ تشکیل شده و قسمت خشک کننده آن از یک غلتک به قطر 4000 میلی متر از طریق داخل بوسیه بخار گرم و از قسمت بیرون به وسیله هوای گرم کاغذ را خشک می کند. بعد از این مرحله سیستم اتوماتیک اندازه گیری قرار دارد که وزن و رطوبت و ضخامت کاغذ را اندازه گیری نموده و تمام اطلاعات را به وسیله چاپگر موجود در اطاق کنترل می دهد.

  انواع محصولات شرکت به شرح زیر می باشد.

  مشخصات ماشین کاغذ:

  1-نوع ماشین:ماشین کاغذ با گراماژ پایین

  2-ماشین کاغذ از نوع دیوفوری

  3-عرض ماشین 3000 میلی متر

  4-عرض کاغذ بدون برش 2760 میلی متر

  5-عرض کاغذ مفید 2700 میلی متر

  6-سرعت طراحی شده برای ماشین 1400 متر در دقیقه

  7-سرعت کار ماشین 1006 متر در دقیقه

  8-قطر سیلندر MG4000 میلی متر

  شرکت محصلوات کاغذی لطیف از چندین انبار تشکیل شده است.

  1-انبار مواد اولیه

  2-انبار محصول

  3-انبار مواد شیمیایی

  4-انبار قطعات فنی

  انبار مواد اولیه:کلیه مواد اولیه وخام در این محل جمع آوری شده پس از بررسی و تأیید در جایگاه های مخصوص بسته بندی شده و آماده برای برنامه ریزی تولید می‌باشند.

  2-انبار محصول:کلیه محصولات تولید شده در هر روز در انبار محصول چیده و طبقه‌بندی می شوند تا با حواله فروش محصولات بر اساس نوع تولید و درخواست مشتری از انبار خارج شود.

   

  3-انبار مواد شیمیایی:کلیه مواد شیمیایی موجود در شرکت جهت رفع نیارهای

  واحدها در انبار فوق جمع آوری و طبقه بندی شده و بر اساس نیاز واحدها و با ارائه برگ درخواست به واحد ها ارسال می شود .

   

  4-انبار قطعات فنی:کلیه قطعات و ملزومات مربوطه به واحدهای تولیدی
  خدماتی- اداری و قطعات به ماشین آلات در انبار قطعات موجود می باشد که این اقلام مصرفی و یا سرمایه ای است. این اقلام بر طبق سیکلی از انبار خارج شده و مجدداً هم اجناس جایگزین وارد انبار می شود.

  کلیه مراحل ورود و خروج و کنترل اقلام توسط پرسنل انجام شده و توسط واحد برنامه ریزی میزان موجودی کنترل و نسبت به جایگزین آن اقدامات لازم صورت گردد.

   

  فصل دوم :

  سیستم کنترل انبار (نظام نظارت بر انبار)

   

  1-2- کارت کنترل کالا:در گذشته برای کنترل عملیات ورود و خروج کالاها در انبار و رسیدگی به حسابها و کترل موجودی انبار از دفاتر استفاده می کردند ولی در گذر زمان کنترل کالا جایگزین مناسبی برای دفاتر شده است. و امروزه کامپیوتر جایگزین کارت کنترل کالا گردیده است. کارت کنترل کالا به شکل مقوای چهارگوش و متحرک می باشد کارت کنترل کالا جهت ثبت کلیه نقل و انتقالات موجودیها در انبار به کار می‌رود و برای هر قلم کالای موجود در انبار یک کارت انبار صادر می شود که حکم شناسنامه برای کالا را دارد این کارت توسط انباردار تنظیم می شود. کارتهای کنترل بر مبنای ضوابط طبقه بندی کالاها در انبار شماره گذاری و تنظیم می شوند. بدین ترتیب در هر زمان می توان به وسیله کارتهای کنترل کالا اطلاعات لازم را در مورد میزان ورود و خروج و موجودی کالا بدست آورد. این کار سبب تسهیل در امر کنترل و تحویل اجناس می شود. اطلاعات موجود در کارت کنترل کالا عبارتند از:شرح کالا- کد کالا- نشانی کالا- حداقل موجودی- حداکثر موجودی- واحد کالا- حد سفارش.

   

  2-2- انواع کاردکس

  اصولاً چندین نوع کاردکس وجود دارد. که عبارتند از کاردکس جعبه ای یا برگردان که

  در این نوع کاردکس کارتها در جعبه ای فلزی یا چوبی نگهداری می شوند.

  کاردکس سینی یا کشویی که به صورت کشوهای خارجی در فایلهای قرار دارند.

   

  کاردکس گردان یا کاردکس چرخان که کارتها بر روی صفحاتی در طول یک میله عمودی نصب شده و قابل چرخش است به کاردکس گردان لایندکس نیز
  می‌گویند.

   

  3-2- کارت حساب انبار

  این کارت همانند کارت انبار است ولی در واحد حسابداری صنعتی که به همان صورت که انباردار وضعیت ورود و خروج کالا را در کارت انبار ثبت می کند همان اعمال هم در حسابداری صنعتی بر روی کارت حساب انبار انجام می شود.

  با این تفاوت که در آن ستون قیمت (مبلغ نیز وجود دارد) ولی در حال حاضر اصولاً از سیستم پیشرفته کامپیوتر در ورود و خروج و حساب کالا در شرکتهای تولیدی استفاده می شود.

   

  4-2- دفتر راهنمایی اقلام انبار

  دفتر راهنمای اقلام انبار دفتری است که مورد استفاده انبار داران مأمورین خرید و

  واحد حسابداری می باشد.

  دفتر راهنمای انبار حاوی مطالب زیر است

  1-نام و مشخصات کالا2-واحد مصرفی

  3-شماره کالا

   

   

  فصل سوم :

  فرمهای مورد نیاز در نظام تدارکات

   

  1-3 تعریف :

  اصولاً فرم وسیله ای برای مستند کردن عملیات، جمع آوری و تبادل اطلاعات بین قسمتهای سازمان است.

  2-3-فرمهای اصلی در نظام تدارکات :

  فرمهای اصلی در نظام تدارکات عبارتند از رسید انبار- حواله انبار- درخواست کالا یا درخواست جنس از انبار درخواست خرید  سفارش خرید.

   

  3-3-رسید انبار:

  رسید انبار یکی از متداولترین و مهمترین فرمهای انبار به شمار می‌آید.

  فرم رسید انبار پس از دریافت کالا توسط انباردار تکمیل می شود و به امضای مسئولین مربوطه می رسد این فرم سند تحویل کالا به انبار است. این فرم در چهار نسخه است و به ترتیب زیر توزیع می شود.

  الف:یک نسخه جهت انجام عملیات مالی لازم با انضمام سایر مدارک به واحد حسابداری صنعتی ارسال می شود.

  ب:یک نسخه به واحد خرید فرستاده شده و در بایگانی واحد خرید نگه داری

  می‌شود.

  ج:یک نسخه به قسمت ثبت و صدور کاردکس مرکزی فرستاده و در آنجا ثبت و عمل

  می شود.

  د:یک نسخه پس از ثبت در کاردکس مرکزی در بایگانی انبار قرار می گیرد.

   

  4-3- حواله انبار :

   

  با توجه به ارزش موجودیهای انبار لازم است هنگام صدور کالا از انبار کنترل دقیقی به عمل آید این فرم در صورت وجود کالای درخواست شده هنگام تحویل آن به متقاضی (هنگام خروج کالا از انبار) پس از تکمیل و امضاء یا توسط انباردار و مقام مسئول انبار و سایر مقامات مربوطه به عنوان سند رسمی جهت خروج کالا از انبار محسوب می شود. فرم حواله انبار نیز در چهار نسخه تهیه و توزیع می‌شود سفید
  1- حسابداری صنعتی 2-سبز واحد ثبت و صدور (کاردکس مرکزی) 3- انبار
  4- درخواست کننده

   

  5-3- درخواست کالا یا درخواست جنس از انبار : 

 • فهرست و منابع پروژه کارآموزی شرکت محصولات کاغذی لطیف

  فهرست:

  ندارد.
   

  منبع:

  ندارد.

دانلود کارآموزی پروژه کارآموزی شرکت محصولات کاغذی لطیف , گزارش کارآموزی پروژه کارآموزی شرکت محصولات کاغذی لطیف , پروژه کارآموزی پروژه کارآموزی شرکت محصولات کاغذی لطیف , دانلود کارورزی پروژه کارآموزی شرکت محصولات کاغذی لطیف , گزارش کارورزی پروژه کارآموزی شرکت محصولات کاغذی لطیف , پروژه کارورزی پروژه کارآموزی شرکت محصولات کاغذی لطیف , کارآموزی در مورد پروژه کارآموزی شرکت محصولات کاغذی لطیف , کارورزی در مورد پروژه کارآموزی شرکت محصولات کاغذی لطیف , نمونه گزارش کارآموزی درباره پروژه کارآموزی شرکت محصولات کاغذی لطیف , گزارش کار در مورد پروژه کارآموزی شرکت محصولات کاغذی لطیف
ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت