پروژه کارآموزی سیستم تولید مجتمع غذایی رشته به رشته

تعداد صفحات: 27 فرمت فایل: word کد فایل: 4081
سال: مشخص نشده مقطع: مشخص نشده دسته بندی: مهندسی صنایع غذایی
قیمت قدیم:۲۰,۰۰۰ تومان
قیمت: ۱۲,۸۰۰ تومان
دانلود مقاله
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه پروژه کارآموزی سیستم تولید مجتمع غذایی رشته به رشته

  11 مقدمه

  مجتمع غذائی رشته به رشته تولید کننده انواع ماکارونی واقع در کیلومتر 17 جاده سنتو مشهد قوچان در سال 1357 تأسیس گردیده است ، مالکیت مجتمع غذائی رشته به رشته خصوصی بوده و ماشین آلات آن توسط شرکت ایتالیایی Braibanti نصب و راه اندازی شده است که کلیه مراحل تولید و بسته بندی محصول اتوماتیک می باشد . و با نام تجارتی رشته به رشته که کیفیت بالای آن موجبات رضایت مشتریان را فراهم آورده و در حال حاضر سهم عمده ای را در بازار فروش به خود اختصاص داده است و با عنایت به ضرورت استاندارد اجباری ، کلیه محصولات شرکت دارای پروانه کاربرد استاندارد ملی ایران می باشند . شرکت در راستای تحقق اهداف و فعالیت های خود مجوزها و پروانه های ذیل را از ارگانهای ذیربط اخذ نموده است .

      111  ثبت شرکتها                                 1509

      112  پروانه تأسیس صنایع                      ص 65        ردیف 7

       113  پروانه بهره برداری صنایع                ص 25       ردیف 7

      114  پروانه تأسیس نظارت                             

      115  پروانه بهره برداری نظارت         مورخ      

      116  پروانه ساخت :                                2791

      117  پروانه کاربرد علامت استاندارد :          ....

   

  ظرفیت تولید شرکت در حال حاضر 2500 تن در سال بوده که تماماً مشمول استاندارد اجباری می باشد و در برنامه طرح و توسعه شرکت در آینده نزدیک افزایش خواهد یافت .

  این مجتمع در زمینی به مساحت 11000 متر مربع و با بیش از 2000 متر مربع زیر بنا مشتمل بر 1800 متر سالن های تولید و 220 متر اداری احداث گردیده است .

  مدیر عامل : عبدالرحمان بهروش

  مسئولین کنترل کیفیت : فرزانه خجسته ابوالفتح حاج سیدی

  آدرس : کیلومتر 17 جاده سنتو مشهد قوچان روبروی شهرک صنعتی توس میلان جنب شیشه ایمنی

   

  فهرست کمیته راهبری

  اعضاء کمیته راهبری در مجتمع غذایی رشته به رشته به شرح زیر می باشند .

  1 مدیر عامل رئیس کمیته راهبری

  2 مدیر داخلی

  3 مسئول کنترل کیفی

  4 اداری

  5 مالی

  6 فروش

  7 سرپرست تولید

  8 سرپرست بسته بندی

   

  13 اصطلاحات و تعاریف

       1 دما : اصطلاح فیزیکی جهت نمایش کمی و کیفیت حرارتی اجسام

       2 رطوبت نسبی : نسبت میزان رطوبت هوا به درجه رطوبت اشباع

       3 تهویه : جابجائی و تعویض هوا در محیط با استفاده از فن

       4 پالت : صفحات فلزی یا چوبی جهت چیدن بسته های ماکارونی و جابجائی آنها

       5 استیک : میله های فلزی روکش دار که ماکارونی بر روی آنها قرار می گیرد .

       6 اکسترودر : شامل سیلندر و ماردون می باشد و باعث ورز دادن خمیر و هدایت آن به زیر قالب      می گردد.

       7 وکیوم : باعث ایجاد خلاء در داخل خمیر می گردد .

       8 پرس : به مجموعه ماشین آلات موجود در قسمت همزنها اکسترودر قالب تیغ تا ابتدای Predryer پرس گفته می شود .

       9 قالب : باعث فرم دادن خمیر به اشکال مختلف میله ای فرمی می شود .

     10 موتورخانه : محلی است که تأسیسات دیگ بخار و دیگ آب گرم و ... در آن قرار گرفته است .

     11 ماکارونی رشته ای Spaghetti : ماکارونی است که به صورت رشته های بلند ، باریک و توپر     می باشند .

   

     12 ماکارونی تو خالی : قطر آن بیشتر از اسپاگتی بوده و تو خالی می باشد .

     13 ماکارونی فرمی : که طول آن کمتر ازcm 8 می باشد مانند اشکال مارپیچ صدفی حلزونی و غیره.

     14 ورمیشل : نوعی ماکارونی است که به صورت رشته های باریک توپر و پیچ خورده می باشد .

     15 عصائی : به آن قسمت از ماکارونی که به صورت u می باشد و بر روی استیک قرار می گیرد گفته می شود .

     16 مکارونی بلند : محصولاتی هستند که طول آنها حداقل cm 20 می باشد مانند اسپاگتی لازانیا ماکارونی تو خالی

     17 ماکارونی کوتاه : محصولاتی هستند که طول آنها کمتر از cm8 باشد مانند اشکال مارپیچ صدفی حلزونی و غیره .

    18 ترک خوردگی : به شکافهای طولی و عرضی که در سطح ، ماکارونی مشاهده می شود .

    19 قطعات خورد شده : در ماکارونی بلند به رشته های شکسته کوتاهتر از cm20 و در اشکال ورقه ای به شکستگی های طولی و عرضی بیشتر از  و در ماکارونی کوتاه به حالتی که ماکارونی شکل اولیه خود را از دست داده باشد .

    20 لک : به ذرات نسبتاً درشت قهوه ای نقاط سفید نقاط سیاه و برجستگی های تیره در سطح ماکارونی گفته می شود .

   

    21 امتیاز قبل از پخت : امتیازی است که به وضعیت ظاهری ماکارونی از نظر تعداد نقص قبل از پخت و بر اساس جدول ارزیابی داده می شود ( رجوع شود به استاندارد ملی ایران شماره 213 )

    22 امتیاز بعد از پخت : امتیازی است که به وضعیت ظاهری ماکارونی بعد از پخت و براساس جدول ارزیابی داده می شود . ( رجوع شود به استاندارد ملی ایران شماره 213 )

   

  کنترل فرآیندهای تولیدی و عملیاتی :

  ابتدا آرد چیده شده بر روی پالت های مخصوص قسمت انبار آرد توسط کارگران مربوطه به نزدیک سیلو حمل و از کیسه ها که هر کدام محتوی 40 کیلوگرم آرد نول 23% می باشند به داخل سیلو که ظرفیت معادل 200 کیسه را دارد تخلیه گردیده و در پایین سیلو توسط الک ناخالصی های آن از قبیل نخ و کاغذ lable  که در بعضی از کیسه ها موجود است گرفته شده و سپس داخل قیف متصل به بالابر آرد تخلیه و توسط بالابر که به صورت مار پیچ است به دستگاه پرس منتقل می شود .

  در قسمت بالای پرس چهار همزن وجود داردکه ابتدا در همزن اولی آرد و آب مخلوط شده و به همزن دوم منتقل و پس از حدود تقریباً 10 دقیقه اختلاط به همزن سوم و پس از 10 دقیقه به همزن چهارم که به صورت کاملاً بسته است ( از نظر ورود و خروج هوا ) هدایت می شود که در این قسمت هوای داخل همزن مکش شده و عمل و کیوم بر روی خمیر انجام می گیرد در قسمت زیرین همزن آخر 2 ماردون خمیر را ورز داده و به قسمت جلو پرس که در آن قالب تعبیه شده است هدایت می کنند و خمیر با فشار مشخصی از سوراخ های قالب خارج می شود . قالب های مورد استفاده مجتمع دارای سایزهای مختلف می باشند که اسپاگتی به صورت توپر با قالب 12141618 و ماکارونی با قالب 14 به صورت نی مانند موجود     می باشد .

  پس از خروج از قالب یک استیک با حرکت خود رشته های بیرون آمده از قالب را به صورت طولی از زیر قالب گرفته و به آرامی حرکت می کند . زمانی که ارتفاع این رشته به حدود cm60رسید عمل برش توسط یک گیوتین یا تیغه برش اتومات انجام می گیرد و به آرامی حرکت خود را به سمت dryer pre  ادامه می دهد . لازم به توضیح است که اعمال همه به صورت اتوماتیک توسط programe و یک سری مراحل الکترومکانیکی انجام می پذیرد .

  درdryer pre  بخشی از رطوبت اولیه موجود در خمیر تبخیر شده و توسط یک فن که در قسمت فوقانی  dryer pre  قرار دارد با برنامه ریزی مشخصی توسط کنترلرها خارج می گردد. و این حرکت استیکها به آرامی ادامه می یابد تا طول dryer pre  را در زمان حدود 5/1 ساعت طی نموده و در این زمان ماکارونی از لابه لای یک جریان هوای گرم در حال سیرکولاسیون عبور نموده که این عمل ( سیر کوله هوای گرم ) را 7 فن که در پشت رادیاتورهایی که در آن آب گرم جریان دارد . از داخل موتورخانه توسط دیگهای حرارتی و پمپهای سیر کوله آب گرم به جریان می اندازد و عبور ماکارونی از لابه لای یک جریان هوای گرم در حال سیر کوله با درجه حرارت از 43 تاc0 50 داخل پر درایر باعث می شود که تمامی     رشته های  قرار گرفته بر روی استیک کاملاً با این حرارت در تماس بوده و به خشک شدن تدریجی آن کمک شایانی شود .

  حرکت در داخل dryer pre  در یک خط انجام می گیرد و استیکها با فاصلۀ تقریبی cm4 از یکدیگر به صورت پشت سر هم حرکت می کنند . پس از مرحله dryer pre  وارد قسمت dryer می شوند که در این قسمت نیز حرکت از لابه لای یک جریان هوای گرم بوده که تا c0 70می رسد و حدود 12 ساعت عمل خشک شدن در داخل dryer به طول می انجامد .

 • فهرست و منابع پروژه کارآموزی سیستم تولید مجتمع غذایی رشته به رشته

  فهرست:

  ندارد
   

  منبع:

  ندارد

دانلود کارآموزی پروژه کارآموزی سیستم تولید مجتمع غذایی رشته به رشته , گزارش کارآموزی پروژه کارآموزی سیستم تولید مجتمع غذایی رشته به رشته , پروژه کارآموزی پروژه کارآموزی سیستم تولید مجتمع غذایی رشته به رشته , دانلود کارورزی پروژه کارآموزی سیستم تولید مجتمع غذایی رشته به رشته , گزارش کارورزی پروژه کارآموزی سیستم تولید مجتمع غذایی رشته به رشته , پروژه کارورزی پروژه کارآموزی سیستم تولید مجتمع غذایی رشته به رشته , کارآموزی در مورد پروژه کارآموزی سیستم تولید مجتمع غذایی رشته به رشته , کارورزی در مورد پروژه کارآموزی سیستم تولید مجتمع غذایی رشته به رشته , نمونه گزارش کارآموزی درباره پروژه کارآموزی سیستم تولید مجتمع غذایی رشته به رشته , گزارش کار در مورد پروژه کارآموزی سیستم تولید مجتمع غذایی رشته به رشته
ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت