گزارش کارآموزی بررسی بخش های مختلف در اداره برق واحد عملیات ایذه

تعداد صفحات: 101 فرمت فایل: word کد فایل: 4197
سال: مشخص نشده مقطع: مشخص نشده دسته بندی: مهندسی برق
قیمت قدیم:۳۱,۰۰۰ تومان
قیمت: ۲۳,۸۰۰ تومان
دانلود مقاله
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه گزارش کارآموزی بررسی بخش های مختلف در اداره برق واحد عملیات ایذه

  مقدمه

  نیروگاه های مدرن بر حسب نوع انرژی مورد مصرف عبارتند از نیروگاههای حرارتی، آبی، هسته ای و نیروگاه هایی که از انرژی باد و یا حرارت درونی زمین استفاده می کنند. در این میان نیروگاه حرارتی (TPS) و آبی (HEPS) از معمولی ترین انواع در صنعت تولید برق می باشند. نیروگاه حرارتی به کلیه نیروگاههای اطلاق می شود که در واحد های آن یا احتراق سوخت های جامد، مایع و یا گاز در بویلر و یا در خود محرک اولیه (مانند دیزلها و توربینهای گازی) تولید انرژی حرارتی و سپس الکتریکی صورت می پذیرد. انواع نیروگاههای حرارتی بر حسب نوع سوخت عبارتند از زغال سوز (اعم از زغال به صورت لاشه ای یا پودر شده) گازوئیل سوز (دیزل) نفت سوز ،گاز سوز و توربین گازی (که در آن احتراق گاز مستقیماً در خود توربین صورت می گیرد).

   

  فصل اول

  تاریخچه شرکت

  تاریخچه شرکت:

   محلی که در حال حاضر بعنوان قسمت اتفاقات، عملیات و خدمات مشترکین برقی ایذه «نیروگاه سابق» می باشد. در سال 1346 به نام موتورخانه شهرداری، که این موتورخانه توسط ژنراتور دیزلی که دو دستگاه آن با توان اسمی kvA 160 کیلو ولت آمپر و یک دستگاه دیگر با ظرفیت kvA500 ساخت کشور آمریکا بافت قدیمی این شهرستان را تغذیه می نمود که پس از زمان اندکی ولتاژ تولید شده توسط نیروگاه mvA5/0 مگاولت آمپر « v400 ولت» که توسط دو دستگاه ترانس با ظرفیت kvA 800 کیلووات آمپر که kvA11 در قسمت اولیه این ترانس وارد می شد و بعد از افزایش داده شدن «v 1100    v 400» ولتاژ 400 ولت تولید شده توسط نیروگاه مذکور به قسمت ثانویه ترانس ها داده می شد و از اولیه آنها ولتاژ kv 11 کیلو وات به داخل شهر آورده می شد، که توسط 16 دستگاه ترانس در نقاط مختلف «بافت قدیمی شهر» تبدیل به فشار ضعیف و در نهایت انشعاب تکفاز و سه فاز مشترکین از آن تغذیه می شد.

  لازم به ذکر است که بهره برداری و نگهداری برق این شهرستان در سال 1352 رسماً تحویل سازمان برق گردید.

  این وضعیت تا اواخر سال 1356 ادامه داشت تا اینکه در آن زمان با احداث شبکه متوسط kv 33 کیلو وات با مسیر طولانی در شهرستان هفتکل به باغملک و ایذه برق این دو شهر از این طریق، 30 شبکه و فیدر Feder مجزا ایستگاه متصل شد.

  و اما با گسترش این دو شهرستان، ساخت و ساز، توسعه شهری و روستاهای همجوار علاوه بر بالا رفتن میزان بار و توان مورد نیاز جهت تأمین برق مشترکین جدید و معضلات و مشکلهای فراوانی نیز در خصوص تأمین و نگهداری این فیدر ناشی از طولانی بودن آن «افت ولتاژ شدید در نقاط انتهایی» تکمیل شدن ظرفیت فیدر آسیب پذیری شبکه از طریق رعد و برق، شکستگی قطرها، باد و طوفان نهایتاً در سال به همت اداره برق استان خط انتقال دو مدار فشار قوی kv137 کیلو ولت «خطوط 707/6=7» از ایستگاه kv132/230 کیلو ولت شهرستان رامهرمز به ایذه انتقال یافت که این خطوط ابتدا وارد محلی به نام پست برق که در 3 کیلومتری ایذه می باشد وارد می شد که این پست برق یا همان ایستگاه برق کنونی 33/132 با دو دستگاه ترانس پارالل موازی به ظرفیت mvA(27-20) مگا ولت آمپر و 6 فیدر خروجی kv33 کیلو ولت بنام های 5012،5022، 5032، 5042، 5052، 5062 تأسیس گردید که هم اکنون نیز مشغول به فعالیت می باشد، ولی دیگر برق شهرستان ایذه از رامهرمز تأمین نمی شود بلکه از سد گدار مسجدسلیمان تأمین برق می گردد. در ایستگاه مورد نظر ترانسهای کاهنده ای وجود دارد که به وسیله روغن خنک می شوند و روی آنها کلیدی تعبیه شده که با آن تپ ترانس را تنظیم می کنند که تپ ترانس خود یعنی زمانیکه نوسان و یا کم و زیاد شدنی در شبکه از لحاظ ولتاژ مشاهده گردد آن کلید تپ تا حد زیادی حالت پایداری به مدار می دهد. لازم به ذکر می باشد که سه ترانس موجود در تپ برق شهرستان دو عدد از آنها On Loudو دیگری OOff Loud  می باشد که On Loud یعنی زمانیکه بار هم روی ترانس باشد و ترانس روشن باشد می توان تپ آن را تنظیم کرد. حال آنکه ترانس O off Loud  باید کاملاً از مدار خارج بار از روی آن برداشته تپ آن را تنظیم و بعد در مدار قرار گیرد. ترانس های موجود یکی از آنها یعنی Ooff Loud  ساخت کشور ژاپن می باشد و دو تا دیگر ساخت کشور ایران شرکت ترانسفورماتور زنجان قابل ذکر می باشد که شرکت توزیع نیروی برق استان خوزستان که بعنوان پیمانکار زیر مجموعه ای از برق منطقه ای استان خوزستان می باشد. امور برق شهرستان های خوزستان بجز اهواز که خود مرکز استان می باشد زیر نظر شرکت توزیع برق استان خوزستان فعالیت می نماید.

   

  نمودار و چارت سازمانی تشکیلات:

  شرکت توزیع نیروی برق استان خوزستان که بعنوان پیمانکار زیر مجموعه ای از برق منطقه ای استان خوزستان می باشد امور برق شهرستان ایذه و دهدز با مدیریت منفک را شامل می شود یعنی بطور کلی کلیه شهرستان های خوزستان بجز شهرستان اهواز زیر نظر شرکت توزیع نیروی برق خوزستان فعالیت می نمایند.

  بنابراین این امور نیز دارای یک چارت و نمودار سازمانی در حوزه عملکرد خود می باشد که اکنون به شرح آن می پردازیم.

  حیطه کاری و انواع خدمات رسانی شرکت : ارائه فعالیت در بخش امور مشترکین شامل فروش و واگذاری انشعابات برق تکفاز و سه فاز خانگی ، عمومی و دیماندی ، قرائت میزان مصرف انرژی و صدور قبوض آنها و تحویل به مشترکین و کلیه مراحل بازرسی اولیه جهت واگذاری انشعاب .

  و در بخش مهندسی :  1. احداث و توسعه شبکه های برق رسانی در بخش های روستایی ، توسعه شهری و توسعه روستایی و نیرو رسانی 2. اصلاح و بهینه سازی شبکه های موجود و فرسوده تهیه طرح و نظارت بر کلیه مراحل شبکه سازی توسط پیمانکاران 3. کنترل بار مصرفی در مقایسه با منابع تغذیه انرژی الکتریکی بنحوی که ولتاژ و جریانی که تحویل مشترکین داده می شود مطابق با استاندارد باشد که آسیبی نه به تجهیزات شبکه و نه به وسایل و تجهیزات مشترکین وارد گردد.

  4. نصب روشنایی معابر در شبکه های موجود در خیابانها و کوچه ها و معابر عمومی.

  و در بخش عملیات و اتفاقات : بهره برداری و نگهداری از شبکه های موجود که شامل تعویض تجهیزات آسیب دیده ، معیوب و فرسوده ، اورهال به موقع خطوط و پست های ترانس موجود و برطرف نمودن و عادی نمودن شرایط بحرانی در خطوط شبکه و ترانس در اثر عوامل مختلف مثلا صاعقه رعد و برق طوفان ، بارندگی ، برخورد اشیاء و پرندگان که شامل برطرف نمودن عیوب در کابل و کنتور مشترکین می باشد.

 • فهرست و منابع گزارش کارآموزی بررسی بخش های مختلف در اداره برق واحد عملیات ایذه

  فهرست:

  ندارد.
   

  منبع:

  ندارد.

دانلود کارآموزی گزارش کارآموزی بررسی بخش های مختلف در اداره برق واحد عملیات ایذه, گزارش کارآموزی گزارش کارآموزی بررسی بخش های مختلف در اداره برق واحد عملیات ایذه, پروژه کارآموزی گزارش کارآموزی بررسی بخش های مختلف در اداره برق واحد عملیات ایذه, دانلود کارورزی گزارش کارآموزی بررسی بخش های مختلف در اداره برق واحد عملیات ایذه, گزارش کارورزی گزارش کارآموزی بررسی بخش های مختلف در اداره برق واحد عملیات ایذه, پروژه کارورزی گزارش کارآموزی بررسی بخش های مختلف در اداره برق واحد عملیات ایذه, کارآموزی در مورد گزارش کارآموزی بررسی بخش های مختلف در اداره برق واحد عملیات ایذه, کارورزی در مورد گزارش کارآموزی بررسی بخش های مختلف در اداره برق واحد عملیات ایذه, نمونه گزارش کارآموزی درباره گزارش کارآموزی بررسی بخش های مختلف در اداره برق واحد عملیات ایذه, گزارش کار در مورد گزارش کارآموزی بررسی بخش های مختلف در اداره برق واحد عملیات ایذه
ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت